Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Κοίταξε παριζιάνε κομμουνάριε για να καταλαβαινόμαστε, η εμμονή σας να μας πείσετε για την αριστερη επανάσταση του Σύριζα με έχει φέρει για πρώτη φορά (ελπίζω και τελευταία) στο σημείο να καταλαβαίνω τον πόνο του North. Τι πρέπει να ζήσω ακόμη ο άνθρωπος!
αυτό:

 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.051
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Κοίταξε παριζιάνε κομμουνάριε για να καταλαβαινόμαστε, η εμμονή σας να μας πείσετε για την αριστερη επανάσταση του Σύριζα με έχει φέρει για πρώτη φορά (ελπίζω και τελευταία) στο σημείο να καταλαβαίνω τον πόνο του North. Τι πρέπει να ζήσω ακόμη ο άνθρωπος!
Α, νευρα δηλαδη!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
το να κρίνεις έναν άνθρωπο από τις επιλογές των γονιών του, των παιδιών του κ.ο.κ το βρίσκω ανήθικο και χυδαίο
Απάντησα με παράθεση στο τελευταίο μήνυμά σου, και αν για κάποιον που δε γνωρίζεις λες ότι είναι "ανήθικο και χυδαίο" που κάνει κάτι, προφανώς και ο χαρακτηρισμός πέφτει πάνω του. Μη παίζουμε με τις λέξεις. Αν δε το εννοούσες έτσι πάω πάσο..

Ειναι δικαιωμα σου να θεωρεις οποιον εσυ θες υπευθυνο και να κρινεις καθε δημοσιο προσωπο. Μαθε ομως πως καθε δημοσια τοποθετηση σου εχουν δικαιωμα να την κρινουν οσοι την διαβαζουν. Απο καποιους κριθηκε ανηθικη και χυδαια (η αποψη, οχι εσυ).
Εγω ημουν πολυ προσεκτικος στους χαρακτηρισμους μου και προσπαθησα να σε προστατευσω. Και με ολο το συμπαθειο θα το κανω και τωρα. Σταματα να παριστανεις τη Ζαρουλια. Δεν σου παει ρε κοριτσι μου...
Το προσεξα ότι δεν χαρακτήρισες, τουλάχιστον άμεσα. Αλλά έχεις κολλήσει με την Ζαρούλια λες και είμαι καμιά χρυσαυγίτισα. Ουτε καν ήξερα οτι η συγκεκριμενη ειχε μιλησει για το θεμα. Αν δηλαδή πει αυτή οτι ειναι νυχτα και τύχει και το πω και εγώ πάει να πει ότι την παριστάνω; Αυτά τα ατομα έχω γραψει και στο παρελθόν τα θεωρώ πολύ επικίνδυνα όπως επικίνδυνα θεωρώ και τα άτομα σαν τον γιο του υπουργού μας.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Αυτό ρε Δήμητρα τουλάχιστον όταν ήμουν νέος θα πέθαινα για να το ζήσω, τι σχέση έχει με το Σύριζα και τουε πονεμένους που τον ψήφισαν?
Τα 2 ρολογια στο χερι του στρατιωτη (προπαγανδα)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.051
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Αλλά έχεις κολλήσει με την Ζαρούλια λες και είμαι καμιά χρυσαυγίτισα. Ουτε καν ήξερα οτι η συγκεκριμενη ειχε μιλησει για το θεμα.
Για παρομοιο περιστατικο, οχι γι αυτο το ιδιο.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλα
Σοβαρός άνθρωπος φαίνεται αλλά δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να βάλει σε τάξη την Ελλάδα αν δεν τα κατάφερε με το ίδιο του το σπίτι..

(από google-αναζήτηση)
http://www.kathimerini.gr/300130/ar...xronos-gia-enoplh-lhsteia-trapezas-stoy-gkyzh

http://www.espressonews.gr/περιεχόμενο/25158/φταίω-κι-εγώ-για-τον-γιο-μου
@echo2011 , θυμάσαι τι άποψη είχα για τον ρωμανο; Αν όχι, πήγαινε ρίξε μια ματιά πριν διαβάσεις το παρακάτω.
...
...
Αυτό που έγραψες είναι ηλίθιο , κοινωνικά ανήθικο και δεν μπορεί καν να χαρακτηρισθεί άποψη. Περιέχει λογικό άλμα που κάνουν τα 10χρονα του στυλ "το μπουζούκι είναι όργανο, ο αστυνομικός ...blah blah"

Πες το μια κακή στιγμή και πάμε παρακάτω. Μαλακιες κάνουμε και λέμε όλοι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλα
Αφεντικό παρεξήγησης... Ακόμα τον θεωρώ χωρίς ιδεολογία. Απλά ήθελα να θυμίσω το ακροδεξιό μου υπόβαθρο :D:D:D


Μα για το Θεο! Ακόμα να ξεπεράσεις την ατυχη στιγμή της μάχης του Μαντζικέρτ.? Τόσα χρόνια πάνε...
Δεν είναι ματζικνεριτ πια;


(Να, αυτό ήταν μαλακία)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
@echo2011 , θυμάσαι τι άποψη είχα για τον ρωμανο; Αν όχι, πήγαινε ρίξε μια ματιά πριν διαβάσεις το παρακάτω.
...
...
Αυτό που έγραψες είναι ηλίθιο , κοινωνικά ανήθικο και δεν μπορεί καν να χαρακτηρισθεί άποψη. Περιέχει λογικό άλμα που κάνουν τα 10χρονα του στυλ "το μπουζούκι είναι όργανο, ο αστυνομικός ...blah blah"

Πες το μια κακή στιγμή και πάμε παρακάτω. Μαλακιες κάνουμε και λέμε όλοι.
Δε χρειάζεται να θυμηθώ την άποψη σου για τον Ρωμανό, ελπίζω να μη θεωρείς ότι και οι δικοί του γονείς θα μπορούσαν να είναι καλοί πολιτικοί..

Αυτό που λες θα ίσχυε αν έλεγα: ο γιος είναι κλέφτης, ο πατέρας τον μεγάλωσε άρα --> ο πατέρας είναι κλέφτης.

Εγώ λέω: ο γιος είναι ψευτοεπαναστάτης που κάνει ένοπλη ληστεία και ρίχνει μολότωφ για τον "αγώνα" βάζοντας σε κίνδυνο αθώους ανθρώπους, ο πατέρας ευθύνεται για τις αρχές που έχει πάρει το παιδί του και πιθανότατα για τις πολιτικές του πεποιθήσεις άρα--> ΕΓΩ δε τον θεωρώ καλή επιλογή για υπουργό και μάλιστα σε υπουργείο που σχετίζεται με την ασφάλειά.

Αυτά είπα και από την μεριά μου δεν υπάρχει καμιά ανηθικότητα. Ανήθικες είναι οι εγκληματικές πράξεις και όσοι τις υπερασπίζονται ή είναι ηθικοί αυτουργοί σε αυτές. Είναι δικαίωμά μου να εμπιστεύομαι κάποιον με βάση τα κριτήρια που εγώ θέτω. Κάποιος μπορεί να εμπιστευτεί και τον πατέρα του Κασιδιάρη αν μπει σε κάποιο κόμμα και πει ότι διαφωνεί με τις επιλογές του γιου του. Εγώ δε θα τον εμπιστευτώ κρίνοντας από το βλαστάρι που μεγάλωσε.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλα
Δε χρειάζεται να θυμηθώ την άποψη σου για τον Ρωμανό, ελπίζω να μη θεωρείς ότι και οι δικοί του γονείς θα μπορούσαν να είναι καλοί πολιτικοί..
Ακόμα χειρότερα, εάν ερχόταν ο τσεκουροβοριδης και έλεγε "Ζητώ συγγνώμη για τα απαράδεκτα που έκανα μικρός, έχω μετανιώσει και θέλω να βοηθήσω να ζούμε αρμονικά και ισότιμα Έλληνες και μετανάστες" θα τον έκανα υπουργό μετανάστευσης.

Επίσης άνετα ένα πρώην φυλακισμένο διευθυντή φυλακών, έναν με παιδιά εθισμένα στα ναρκωτικά πρόεδρο του ΟΚΑΝΑ, κτλ κτλ
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom