Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Αφεντικό παρεξήγησης... Ακόμα τον θεωρώ χωρίς ιδεολογία. Απλά ήθελα να θυμίσω το ακροδεξιό μου υπόβαθρο :D:D:D




Δεν είναι ματζικνεριτ πια;


(Να, αυτό ήταν μαλακία)
Πες το και Ματζικα ντε σπελ.... κανεις δεν θα δωσει σημασία....
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Ακόμα χειρότερα, εάν ερχόταν ο τσεκουροβοριδης και έλεγε "Ζητώ συγγνώμη για τα απαράδεκτα που έκανα μικρός, έχω μετανιώσει και θέλω να βοηθήσω να ζούμε αρμονικά και ισότιμα Έλληνες και μετανάστες" θα τον έκανα υπουργό μετανάστευσης.

Επίσης άνετα ένα πρώην φυλακισμένο διευθυντή φυλακών, έναν με παιδιά εθισμένα στα ναρκωτικά πρόεδρο του ΟΚΑΝΑ, κτλ κτλ
χμμ μάλλον είναι αρκετά αργά και δε μπορώ να καταλάβω το επιχείρημα.. Κατά πόσο τα εννοείς ή κάνεις χιούμορ.. Ελπίζω τουλάχιστον να κατάλαβες εσύ τι έγραψα εγώ..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
ο πατέρας ευθύνεται για τις αρχές που έχει πάρει το παιδί του και πιθανότατα για τις πολιτικές του πεποιθήσεις
Ο Νίτσε, αυτός που είπε ότι ο θεός πέθανε, ήταν γιος πάστορα. Κι η μάνα του κόρη πάστορα. Food for thought.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Προς κ. tripakia

Δεν κατάλαβα προς τι η απάντησή σας στο σκωπτικό μου χαρακτηρισμό περί των εθνικιστών, οι οποίοι προσπαθούν να χαράξουν γραμμή, όπου ενεπλάκη από εσάς και η αείμνηστη μικρασιάτισα Δόμνα Σαμίου

Πρέπει να γνωρίζετε ότι την αείμνηστη Δόμνα Σαμίου την κουβαλούσαν κάποτε τα τότε κόμματα της αριστεράς σε κάθε εκδήλωση. Βέβαια και τότε υπήρχαν μειοψηφίες (μάλλον πλειοψηφίες οι οποίες αντιδρούσαν στον "ορθό λόγο") και φώναζαν από το πρώτο τραγούδι: "Ωραίο το τελευταίο τραγούδι" μήπως τελειώσουν τα παραδοσιακά και ανέβει ο (μακαρίτης) Παύλος Σιδηρόπουλος στη σκηνή.

Εγώ δηλώνω ότι δεν είμαι εθνικιστής. Ο εθνικισμός έχει καταστρέψει αρκετές φορές τη χώρα. Επίσης δηλώνω και την αντιπάθειά μου στα παραδοσιακά - δημοτικά τραγούδια. Για να είμαι ειλικρινής τα πέντε τελευταία χρόνια ακούω κυρίως αφρικάνικα. Ως εκ τούτου το κομμάτι(α) της Δόμνα Σαμίου προφανώς δεν με ενδιαφέρει. ΕΞΩ Ο ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ.

Τέλος πάντων μακριά από εμάς.

Συμπέρασμα: Αν δεν υπάρχει άποψη, είναι καλό να μην παρεμβαίνουμε, Άν υπάρχει άποψη καλό είναι να την αναφέρουμε σαφώς.

Σταματώ να ασχολούμαι με τη στείρα πολιτική. Κακώς ασχολήθηκα τις δύο τελευταίες ώρες. Είχα δεκαετίες να ασχοληθώ. Απλώς μου φάνηκαν λίγο κωμικά τα τελευταία γεγονότα. Έτσι θυμήθηκα το Μόσκοβο. Με ερώτησαν αρκετοί τι σημαίνει Μόσκοβος και τι σημαίνει σεφέρι και τους εξήγησα. Δεν ασχολούμαι άλλο. Πάω να βάλω ένα Cragganmore να ηρεμήσω.
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
echo2011 εχεις κολλησει !
Θα στο πω απλά , ο πατερας μου αν ζουσε θα ψηφιζε ΧΑ.
Ο αδελφος μου ψηφιζει ΚΚΕ και εγω σιγουρα οχι δεξιά .
Φταιω εγω αν το παιδι μου βγει "βλαμένο" ( γιατι ετσι μας θεωρουσε ο πατερας μου ) και ψηφισει ΠΟΤΑΜΙ ; Που ψηφισε, γαμώτο !
Δηλαδή αν γινομουν υπουργος ( λέμε τώρα ) θα επρεπε να μου καταλογισουν τις προτιμησεις του πατερα μου ή του γυιου μου ;

Αλοιμονο αν σε καθε οικογενεια ακολουθουσαμε ολοι τις προτιμησεις του μπαμπά . Ο καθενας για λογαριασμό του πορευεται και πράτει .
 
Last edited:

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
;

Εγώ λέω: ο γιος είναι ψευτοεπαναστάτης που κάνει ένοπλη ληστεία και ρίχνει μολότωφ για τον "αγώνα" βάζοντας σε κίνδυνο αθώους ανθρώπους, ο πατέρας ευθύνεται για τις αρχές που έχει πάρει το παιδί του και πιθανότατα για τις πολιτικές του πεποιθήσεις άρα.
Η μητέρα? Τίτοτα? Αααααα.... Πολύ αντιφεμινιστικό, ρατσιστικό διχαστικό, άδικο, και φαλλοκρατικό ταυτοχρονα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
echo2011 εχεις κολλησει !
Θα στο πω απλά , ο πατερας μου αν ζουσε θα ψηφιζε ΧΑ.
Ο αδελφος μου ψηφιζει ΚΚΕ και εγω σιγουρα οχι δεξιά .
Φταιω εγω αν το παιδι μου βγει βλαμένο ( γιατι ετσι μας θεωρουσε ο πατερας μου ) και ψηφισει ΠΟΤΑΜΙ ; Που ψηφισε , μη βρασω :icon_redface:
Δηλαδή αν γινομουν υπουργος ( λέμε τώρα ) θα επρεπε να μου καταλογισουν τις προτιμησεις του πατερα μου ή του γυιου μου ;
Βρε ΚΙΚΙ άλλο είναι οι προτιμήσεις στα κόμματα και άλλο οι εγκληματικές ενέργειες. Αν ο γιος σου έδερνε μετανάστες με την ΧΑ ή έκλεβε τράπεζες με φίλους του αναρχικούς σόρρυ αλλά προσωπικά δε θα σε εμπιστευόμουν για υπουργό (αλλά μην ανησυχείς απ'οτι φαίνεται εχει πολλούς που δε θα τους πείραζε καθόλου, θα'χες ψηφους! :) ) αλλά το ότι ψήφισε ποτάμι δεν είναι δα και τόσο καθοριστικό!
Η μητέρα? Τίτοτα? Αααααα.... Πολύ αντιφεμινιστικό, ρατσιστικό διχαστικό, άδικο, και φαλλοκρατικό ταυτοχρονα.
Αν ήταν η μάνα υπουργός τα ίδια θα έλεγα. Αν ήταν σε άλλο κόμμα πάλι τα ίδια θα πίστευα..
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Για κάτσε βρε εκο μου γιατί μπερδευτηκα...
Αν ηταν ο Πατερας υπουργος φταιει και ευθυνεται ο πατερας για την ανατροφή και αν ηταν η μητερα υπουργος ευθυνεται η μητερα? Και οσον αφορα τα παιδιά των μη υπουργων τι ισχυει? Η ευθυνη αφορά την γιαγιά? Τον παππού? Η ατιμη κοινωνία? Η νταντά? Τι δεν καταλαβαίνω?
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
echo αν το παιδι μου βγει βλαμενο και δερνει μεταναστες ή ληστευει τραπεζες ( το δευτερο δεν το βλεπω και τόσο τραγικο ) εμποδιζει εμενα να το να γινω μια σωστη υπουργος ;
Δεν μπορω να μπω στο σκεπτικο σου οπως και ολοι οι ανωτερω που σου απαντησαν.

οσο για το παιδι μου που ψηφισε ΠΟΤΑΜΙ , το βρισκω καλο παιδι αλλα ανεγκεφαλο :haha:

απλη περιέργεια ,εχεις παιδιά ;
 
Last edited:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Για κάτσε βρε εκο μου γιατί μπερδευτηκα...
Αν ηταν ο Πατερας υπουργος φταιει και ευθυνεται ο πατερας για την ανατροφή και αν ηταν η μητερα υπουργος ευθυνεται η μητερα? Και οσον αφορα τα παιδιά των μη υπουργων τι ισχυει? Η ευθυνη αφορά την γιαγιά? Τον παππού? Η ατιμη κοινωνία? Η νταντά? Τι δεν καταλαβαίνω?
Μάλλον κανεις πως δε καταλαβαίνεις για ναμαστε σε κουβέντα! :) Εννοείται πως ευθύνονται και οι δυο γονεις αλλά μιλούσα για το κατά ποσο θεωρώ καλή επιλογή και εμπιστεύομαι τον συγκεκριμενο υπουργό. Δεν είχα λόγο να αναφερθώ στην μητέρα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
echo αν το παιδι μου βγει βλαμενο και δερνει μεταναστες ή ληστευει τραπεζες ( το δευτερο δεν το βλεπω και τόσο τραγικο ) εμποδιζει εμενα να το να γινω μια σωστη υπουργος ;
Δεν μπορω να μπω στο σκεπτικο σου οπως και ολοι οι ανωτερω που σου απαντησαν.

οσο για το παιδι μου που ψηφισε ΠΟΤΑΜΙ , το βρισκω καλο παιδι αλλα ανεγκεφαλο :haha:

απλη περιέργεια ,εχεις παιδιά ;
Δεν έχω παιδιά ακομα αλλά αντιλαμβάνομαι τι τεράστια ευθύνη θα εχω οταν αποκτησω.. Ότι δε θεωρείς και τοσο τραγικό το παιδί να κλεβει τράπεζες φαντάζομαι δε το εννοείς!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom