Πρόβλημα με την κράτηση ξενοδοχείου..

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Mπορεις να κανεις copy-paste το σημειο που το λεει,να το δουμε..σβηνοντας καποια στοιχεια σου,ισως;
δεν πρεπει να ειναι απαραιτητο να γινει μεσω κιν δεν ξερω ομως γτ καποιος να το κανει ετσι χαχα!!
 

Attachments

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Βρωμάει λιγο η υπόθεση σε μένα. Θα σου συνιστούσα να μην το κάνεις και να ακολουθήσεις την παλιά καλή γνωστή πεπατημένη...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.964
Likes
12.003
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ο,τι να ναι ειστε. Απλα σου στελνουν την επιβεβαιωση της κρατησης σου στο κινητο κι ετσι δεν χρειαζεται να εκτυπωνεις και να κουβαλας χαρτια αφου στο ξενοδοχειο θα δειξεις το κινητο σου. Τοσο απλο.
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Ο,τι να ναι ειστε. Απλα σου στελνουν την επιβεβαιωση της κρατησης σου στο κινητο κι ετσι δεν χρειαζεται να εκτυπωνεις και να κουβαλας χαρτια αφου στο ξενοδοχειο θα δειξεις το κινητο σου. Τοσο απλο.
εγω εκτυπωσα εκεινη την ωρα που εγινε η επιβεβαιωση της κρατησης!! στο μαιλ δεν την στειλανε ποτε ενω εγραφε οτι θα την στειλουν
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Γεια σας!! :) Καλή χρονιά σε όλους και καλά ταξίδια να έχουμε!!
Μέχρι στιγμής έκανα τις κρατήσεις μου στα ξενοδοχεία με την πιστωτική της μητέρας μου... Μέχρι που ελειξε πριν μερικούς μήνες κ δεν έκανε ανανέωση. Τις περισσότερες φορές δεν κρατούσαν τα χρήματα απο την κάρτα, τα πλήρωνα εκεί. Εγώ έχω μια χρεωστική κάρτα της Πειραιώς, δεν έχω και ούτε μπορώ να βγάλω πιστωτική. Κανω τις αγορές μου κανονικά... Αλλά σε μια κράτηση ενός ξενοδοχείου που έκανα χθες, μου απαντήσανε ότι δεν έχει γίνει δεκτή η κάρτα, ενώ είχα βάλει μέσα τα χρήματα για να τα τραβήξουν αν ήθελαν. Τους έστειλα μήπως μπορώ να πληρώσω μέσω PayPal αλλά δεν έχουν απαντήσει ακομα. Έχει αντιμετωπίσει κανεις τέτοιο πρόβλημα; Κ τι μπορώ να κάνω; Δέχονται να πληρώσεις μέσω PayPal η να κανεις κατάθεση απο ελληνική τράπεζα σε τράπεζα εξωτερικού; Η να βγάλω καμία κάρτα που να κάνει την δουλειά της για τις κρατήσεις απο άλλη τράπεζα; Δεν ξέρω τι θα κάνω αν δεν μπορώ να κλείνω τα ξενοδοχεία..... Απελπίζομαι!!!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Αν μπορείς να βγάλεις πιστωτική(έστω και με μικρό όριο) ούτε συζήτηση.Κάντο για να κάνεις τις κρατήσεις σου.
Να στέλνεις χρήματα από Ελληνική σε Τράπεζα εξωτερικού μόνον αν έχεις Internet banking συμφέρει αλλά και πάλι έχει κάποιο κόστος ανάλογα με την Τράπεζα.
Για PayPayl δεν ξέρω τίποτα.
Η κάρτα που χρησιμοποίησες ήταν χρεωστική η prepaid;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Συμφωνώ με τα παραπάνω.. Αν δε μπορείς να βγάλεις πιστωτική δοκίμασε και με άλλη χρεωστική. Συνήθως οι visa χρεωστικές λειτουργούν μια χαρά. Για το paypal νόμιζα ότι χρειάζεσαι πιστωτική για να ανοίξεις λογαριασμό αλλά μπορεί να έχει αλλάξει αυτό..
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ωκεανία
Μας έχει συμβεί αρκετές φορές καθώς ούτε εμείς διαθέτουμε πιστωτική. Στα αεροπορικά δεν έχουμε θέματα αν και συνήθως τα κλείνουμε μέσω ελληνικών σαίτ (πρακτορεία) και όχι απευθείας με την αεροπορική. Μία φορά μόνο ένα ξενοδοχείο μας ακύρωσε τη κράτηση επειδή δεν μπορούσε να χρεώσει την κάρτα. Τα περισσότερα ξενοδοχεία πλέον σου δίνουν ένα διαφορετικό ειδικό λινκ για να περάσεις με ασφάλεια τα στοιχεία για να στη χρεώσουνε. Ρώτα την τράπεζα σου τι σου προτείνει για τέτοιου είδους αγορές, πχ αύλη κάρτα, γιατί έχω πέσει θύμα υποκλοπής στοιχείων σε κάρτα που της είχαν μείνει μερικά λεφτά μέσα. Βέβαια με κάλεσε η τράπεζα αμέσως γιατί φαινόντουσαν ύποπτες οι συναλλαγές, έκανα αμφισβήτηση και τελικά δεν χρεώθηκα τα ποσά ποτέ! Φυσικά άλλαξα κάρτα. Δεν ξέρω που τη πάτησα αλλά μάλλον για άσχετες αγορές στο ίντερνετ από μη ασφαλή σελίδα htps. Ελπίζω να βοήθησα.
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Θα προσπαθήσω να δοκιμάσω και με άλλη χρεωστική. Πιστωτική δυστυχώς δεν μπορώ να βγάλω. Χρεωστική visa της Πειραιώς είναι, όχι prepaid. Με το PayPal μια χαρά μου λειτουργεί η κάρτα και κάνω ανετα τις συναλλαγές μου όπως και με το κλείσιμο των εισιτηρίων δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κανένα πρόβλημα! Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα με το internet banking αλλά αν μου πουν να κάνω κάποια κατάθεση σε λογαριασμό αν δεν μπορώ μέσα ελληνικής τράπεζας θα πρέπει να το κάνω μέσω Ίντερνετ, θα το ψάξω!
Ευχαριστώ πολυ!!!! :)
 

cromhania

Member
Μηνύματα
101
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Eισαι συγουρος οτι υπαρχουν μεσα αρκετα λευτα για την κρατηση...η εισαι συγουρος οτι η καρτα σου δεν εχει ληξει;;Αφου ειναι visa δεν θα επρεπε να εχεις πρόβλημα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom