Γερμανία Berlin In ich liebe dich (Χειμερινό Βερολίνο!)

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.193
Πριν φυγω καποιος φιλος ειπε...θα πας στην ομορφότερη πολη της Ευρώπης....για αυτο σκάλωσα και αγχωθηκα οτι κατι δεν βρηκα....Τελικα επειδη ειμαστε εδω για μια πολυ ενδιαφερουσα εκθεση και οχι μονο για τουρισμο, περασαμε καλα...αλλα δεν ειναι η πόλη που θα ξαναγυρίσω....μενει στη τελευταία θεση με την Σμυρνη... (εως τωρα...)
Με τις μαύρες λιμουζίνες(Mercedes) σας είχαν στην έκθεση πως να μην περάσετε καλά:)
Φυσικά κάνω πλάκα και αν μιλάμε για την ίδια έκθεση..
Ημουν και εγώ Βερολίνο αυτήν την εβδομάδα(καμμιά σχέση με την έκθεση),απλά έβλεπα τις λιμουζίνες να πηγαινοέρχονται....
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Με τις μαύρες λιμουζίνες(Mercedes) σας είχαν στην έκθεση πως να μην περάσετε καλά:)
Φυσικά κάνω πλάκα και αν μιλάμε για την ίδια έκθεση..
Ημουν και εγώ Βερολίνο αυτήν την εβδομάδα(καμμιά σχέση με την έκθεση),απλά έβλεπα τις λιμουζίνες να πηγαινοέρχονται....
Λιμο δεν ειχαμε πολυ φαγητο και μπυρα ειχαμε...,,!!! :bounce:Grune vochen....:russian_roulette:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Πριν φυγω καποιος φιλος ειπε...θα πας στην ομορφότερη πολη της Ευρώπης....για αυτο σκάλωσα και αγχωθηκα οτι κατι δεν βρηκα....Τελικα επειδη ειμαστε εδω για μια πολυ ενδιαφερουσα εκθεση και οχι μονο για τουρισμο, περασαμε καλα...αλλα δεν ειναι η πόλη που θα ξαναγυρίσω....μενει στη τελευταία θεση με την Σμυρνη... (εως τωρα...)
Κάτι συμβαίνει σίγουρα, το θεωρώ απίθανο να μη βρει κάποιος ενδιαφέρον το Βερολίνο και να το συγκρίνει με το Βελιγράδι ( το οποίο το αγαπώ αφού πέρασα μερικά όμορφα χρόνια εκεί} ή με τη Σμύρνη που δεν είναι καν η σκιά του παλιού της εαυτού, μήπως έκανε κρύο και δεν βόλταρες όσο έπρεπε?
 

Stylianos

Member
Μηνύματα
56
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
?
Γυρισα απο Βερολίνο την προηγούμενη Τετάρτη και αυτο που εχω να πω είναι οτι σε λίγα χρόνια οντως το Βερολίνο θα είναι αναμφισβητητα μια απο τις 3 ομορφότερες πολεις τις Ευρώπης!
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Καλησπερα σας!!!
Ειμαι πολυ χαρουμενη μολις πραγματοποιησα την κρατηση μου για τις 3-5 Απριλιου, Μεγαλη Εβδομαδα των Καθολικων. Γνωριζει καποιος αν θα βρουμε τιποτα ανοιχτο εκεινες τις ημερομηνιες, διοτι μπηκα στην σελιδα για επισκεψη στο κοινοβουλιο και μου εχει μονο 1 ημερα διαθεσιμη και αυτη δεν με βολευει. Με τα μουσεια τι παιζει, ποιο προτεινεται να επισκεφθουμε; Σημειωτεον θα παω με τον συζυγο και τους γονεις μου. Οτιδηποτε αλλο εχετε να προτεινεται ειμαι ανοιχτη!Χιλια ευχαριστω
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Οταν επισκέφθηκα το Βερολίνο ηταν Πάσχα για τους καθολικούς. Δεν κατάλαβα τίποτα: ουτε εορτασμούς, ούτε κλειστά μαγαζιά. Για τα μουσεία ψάξε αν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση.
Για το κοινοβούλιο: μάλλον δεν έχουν "ανοίξει" ημερομηνίες μετά από 31/3, γι' αυτό δεν μπορείς να βρεις διαθέσιμες μέρες.
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Το ξανα εψαξα το θεμα Κοινοβουλιο και ειδα οτι την Μεγαλη Εβδομαδα των καθολικων ειναι μονο 1 μερα ανοιχτη ενω τις επομενες εβδομαδες κανονικοτατα.Κριμα θα χασω τετοια εμπειρια...σνιφ σνιφ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Το ξανα εψαξα το θεμα Κοινοβουλιο και ειδα οτι την Μεγαλη Εβδομαδα των καθολικων ειναι μονο 1 μερα ανοιχτη ενω τις επομενες εβδομαδες κανονικοτατα.
Συγνώμη αλλά εγώ δεν βλέπω τίποτα από 1/4 και μετά μέχρι το τέλος του έτους για απλή επίσκεψη στον θόλο. Αυτό δεν φυσιολογικό. Μήπως εσύ ψάχνεις για ξενάγηση? Τις διαθεσιμότητες με ξενάγηση τις δείχνει κανονικά. Αν μπορείς να αρκεστείς σε απλή επίσκεψη στον θόλο, θα σε συμβούλευα να μπεις ξανά στο σάιτ τους αργότερα, μετά από 1 ή 2 εβδομάδες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom