Ανταπόκριση από το Australian Open 2015

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.673
Likes
16.376
Ματσάρα θα δούμε στον τελικό γυναικών, και βέβαια έχω προγραμματίσει 5ωρο μαραθώνιο απόψε για το υπερμάτς Νόβακ - Βαβρίνκα, αν και έχω την αίσθηση ότι ο Τζόκοβιτς θα το πάρει πιο εύκολα απ'ότι περιμένουμε.



Έχω χάσει ρε νούμερο.
Ψάξου κάπου πάνω σου θα είναι...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.050
Likes
7.793
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
And the winner is... ο Σέρβος.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.764
Likes
18.069
Απαράδεκτη η απουσία μου, το ξέρω.....χαίρομαι πολύ Δευκαλίωνα που πηγαίνετε οικογενειακώς να χαρείτε ένα τέτοιο σπουδαίο αθλητικό γεγονός, ζηλεύουμε πάρα πολύ εδώ πέρα. Κι είναι καιρός πια να ανακαλύψεις και ο ίδιος το τέννις και τη μαγεία που αυτό (δεν) κρύβει! ;) Άντε στρώσου, πιάσε μια ρακέτα, βρες δάσκαλο και θα με θυμηθείς!:):)

Κι ένα σχόλιο για τον τελικό...πιο βαρετό ματς δε μπορούσε να τύχει....το στυλ των δύο, πολύ σπουδαίων, τεννιστών είναι τέτοιο που μέχρι τώρα (και δεν αναμένω κάτι διαφορετικό) μας έχουν δώσει απίστευτα βαρετά παιχνίδια. Πρόβλεψη για νικητή δε κάνω, δεν έχω δει ούτε μισό ματς.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
welcome home gts.
θα διαφωνήσω μαζι σου περι βαρετού στιλ τενις σε οτι αφορά τον τζοκοβιτς τουλάχιστον...
μπορει να μην παιζει θεαματικό τένις α λα ρότζερ, βαρετό ομως οχι. Διαθετει γκάμα χτυπημάτων πιυ ειναι,κορυφαια στο tour βλ two-handed backhand, return
και από μαχητικότητα Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ
βαρετος ειναι ο ράονιτς που εκτός από σερβίς δεν διαθετι κατι αλλο αξιοπροσεκτο.
ο τζοκερ τα τελευταια χρόνια στην αυστραλίακ οχι μόνο μας εχει χαρισει ματσάρες,
τι να πρωτοθυμηθώ, περσι κ προπερσι με τον βάβρινκα?
το κορυφαιο ολων ο τελικός προ τριετίας
 

Attachments

  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.764
Likes
18.069
Δεν έγινα κατανοητός φίλτατε Θάνο. Δε χαρακτήρισα βαρετό τεννίστα τον Νόλε, προς Θεού! Αυτό που λέω είναι ότι το στυλ των δύο τεννιστών, όχι καθενός ξεχωριστά αλλά σε συνδυασμό, χαρίζει βαρετά ματς, αφού έχουν πολύ παρόμοιο στυλ και ο Μάρει είναι πολύ "αμυντικογενής". Με άλλους τενίστες με διαφορετικό στυλ, βλέπε Ράφα και Ρότζερ, ο Νόλε μας έχει χαρίσει ματσάρες. Με τον Μάρει, δε θυμάμαι ούτε ένα. Ατελείωτα ράλλυ, περιμένοντας το λάθος του άλλου κι όχι ψάχνοντας το winner. Είναι καθαρά θέμα στυλ δηλαδή, ο τρόπος παιχνιδιού και των δύο δίνει κατ'εμέ πάντα, βαρετά ματς.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ξεκινάει ο τελικός των γυναικών, όλοι μα όλοι εδώ ποντάρουν τα λεφτά τους στη Williams, ελπίζω να τους διαψεύσει η Σαράποβα.

Ορίστε και το φωτογραφικό ρεπορτάζ από την 7η μέρα (καθυστερημένα λίγο λόγω μετακόμισης, είμαι και χωρίς ίντερνετ στο σπίτι):

http://www.travelstories.gr/community/gallery/albums/australian-open-2015-day-7.773/
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Τα 2 πρώτα σετ ήταν φανταστικά, άξιζε το πρωινό ξύπνημα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.670
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom