Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Η δε μπούρδα οτι οι εξαθλιωμένοι λαοί επαναστατούν είναι εντελώς ανιστόρητη και προφανώς δεν βρίσκει εφαρμογή στις τόσες εξαθλιωμένες χώρες του πλανήτη μας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα ήθελα να μάθω πως απο την ερώτηση μου περί Δυτικών χωρών με άστεγους κατέληξα υπέρμαχος της δραχμής.
Πολύ απλά εγώ ανέπτυξα μια επιχειρηματολογία για ποιο λόγο δεν έχει καμία μα καμία λογική η επιστροφή στη δραχμή. Που είναι ακριβώς η λογική που ανέπτυξε κάποια συμφορουμίτισσα πριν λέγοντας "να τα κάνουμε εκδιδομένη όλα" γιατί έτσι θα πληρώσουν και οι άλλοι.

Και βρέθηκα να κατηγορούμαι από τον τριπάκια ότι υποστηρίζω ότι είμαι υπέρ της πολιτικής της τρόικας. Εγώ κατά της δραχμής είμαι, όχι υπέρ της λιτότητας Σαμαρά. Το πώς θα αποφύγουμε τη δραχμή συζητιέται. Υπάρχει ο τρόπος των μεταρρυθμίσεων (που είναι το ακριβώς αντίθετο από αυτό που έκανε ο Σαμαράς) υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος που προτείνει ο ΣΥΡΙΖΑ αλλά δε μας λέει ακριβώς (επιμένει ότι θα βγάζει πλεόνασμα με πολιτικές που όπου κι αν εφαρμόστηκαν έκαναν ελλειμματάρες), αφού τα έσοδα δεν μας λέει πού θα τα βρει (είπαμε το ΕΣΠΑ και το ΤΧΣ δεν έχουν σχέση με τις πολιτικές που λέει ότι θα εφαρμόσει). Καλή του επιτυχία, μαζί του είμαι, αφού δεν είναι υπέρ της δραχμής.

Καλή επιτυχία σε όλους σας, φεύγω ταξίδι( αν με αφήσουν). Λυπάμαι που δεν κατάφερα να καλύψω επάξια το κενό του traveller, αν και ό,τι κι αν έγραψα κατά της δραχμής εκλήφθηκε ως επίθεση στο ΣΥΡΙΖΑ, ελπίζω να ξεσπάθωσαν δημιουργικά αρκετοί.

Τα φιλιά μου κι ελπίζω να σας βρω με ευρώ, υγιείς και με ελπίδα. Και στις επόμενες Λεβέντη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Λυπάμαι που δεν κατάφερα να καλύψω επάξια το κενό του traveller,

Αυτό είναι το βαθύτερο νόημα όλης αυτής της συζήτησης.:)
Προσπάθησες αλλά δεν μπόρεσες.Σε συγχωρούμε και καλά ταξίδια.:)

ΥΓ:Το Yaman δεν θα τελειώσει φαντάζομαι;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
ΥΓ:Το Yaman δεν θα τελειώσει φαντάζομαι;
Δυστυχώς μέχρι το Μάιο αποκλείεται να το ξαναπιάσω, εκτός κι αν συμβεί ένα απευκταίο απρόοπτο, οπότε και θα έχω πολύυυυυυ χρόνο στη διάθεσή μου.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Δυστυχώς μέχρι το Μάιο αποκλείεται να το ξαναπιάσω, εκτός κι αν συμβεί ένα απευκταίο απρόοπτο, οπότε και θα έχω πολύυυυυυ χρόνο στη διάθεσή μου.
Εννοείται ότι δεν θέλουμε να γίνει το απευκταίο για να διαβάσουμε την ιστορία.Δεν πειράζει.Καλά να περάσεις...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.995
Likes
12.062
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Και βρέθηκα να κατηγορούμαι από τον τριπάκια ότι υποστηρίζω ότι είμαι υπέρ της πολιτικής της τρόικας.
Ε δεν φταιω εγω που τις τελευταιες μερες μας αραδιασες ενα σωρο αρλουμπες.

Καλο ταξιδι!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
καλά να περασεις Γιωργο στο ταξιδι σου , στέλνε ανταποκρισεις απο όπου μπορείς .

Εμεις εδω θα κραταμε τη σημαια ψηλά .....μην ανησυχεις , ευρω αφησες ευρώ θα βρεις
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.938
Likes
40.786
Που είναι ακριβώς η λογική που ανέπτυξε κάποια συμφορουμίτισσα πριν λέγοντας "να τα κάνουμε εκδιδομένη όλα" γιατί έτσι θα πληρώσουν και οι άλλοι.
.
Έτσι μπράβο. Οὐ λήψει τὸ ὄνομα της paefstra σου ἐπὶ ματαίω.
Απορώ πού πας ταξίδι τώρα που ετοιμάζουμε κολχόζ....:haha:
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η δε μπούρδα οτι οι εξαθλιωμένοι λαοί επαναστατούν είναι εντελώς ανιστόρητη και προφανώς δεν βρίσκει εφαρμογή στις τόσες εξαθλιωμένες χώρες του πλανήτη μας.
Δεν είπα ότι οι εξαθλιωμένοι λαοί επναστατούν. Είπα ότι αυτοί δικαιολογούνται να επαναστατούν. Χώρες πλούσιες σαν την Ελλάδα δν έχουν ανάγκη επανάστασης, ανάγκη διακυβέρνησης από μη κόπανους έχουν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έτσι μπράβο. Οὐ λήψει τὸ ὄνομα της paefstra σου ἐπὶ ματαίω.
Απορώ πού πας ταξίδι τώρα που ετοιμάζουμε κολχόζ....:haha:
Έχω τη φοβερή μπερδεψοκατάσταση να μη θυμάμαι ποιος γράφει τι, αν δεν τον έχω γνωρίσει προσωπικά τον πόστερ, συγχέω τις προσωπικότητες. Αδυνατώ δηλαδή να ξεχωρίζω τους συμφορουμίτες, αν δεν μπορώ να τους συνδέσω με φάστες. Εξαίρεση ο liopyr, που του έχω μια αδυναμία...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom