Συνάλλαγμα: πού να αλλάξω χρήματα. Πληρωμές με κάρτες.

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
aaaa νομιζω καταλαβα που λες.... γιατι το εψαχνα το μερος λογω και της szimpla kert που ειναι πισω απο τη συναγωγη! οκ, θα το εχω υποψη! thank u!!
 

psilosgeo

Member
Μηνύματα
26
Likes
5
Μπορεί η ερώτηση που θα κάνω να έχει απαντηθεί ξανά αλλά δεν βρήκα κάτι.

Σύντομα θα πάω στην Ιταλία. Αν δεν έχω μετρητά επάνω μου και έχω debit κάρτα της Eurobank θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω; Θα έχω κάποια χρέωση έξτρα γνωρίζει κανείς;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Θα έχεις την προμήθεια που χρεώνει η eurobank.Αναφέρεται στο σάιτ τους πόση είναι αυτή ή μπορείς να ρωτήσεις και τους ίδιους.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Θα έχεις την προμήθεια που χρεώνει η eurobank.Αναφέρεται στο σάιτ τους πόση είναι αυτή ή μπορείς να ρωτήσεις και τους ίδιους.
Στη Γερμανία που ήμουνα την προηγούμενη εβδομάδα η EUROBANK δεν μου χρέωσε προμήθεια για τις συναλλαγές μου με τη Debit κάρτα μου. Δεν ξέρω τι γίνεται με την ανάληψη μετρητών.
 

Vesta

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα & καλως σας βρήκα! Σκοπευω να παω Αγγλία, και θα ηθελα μια βοηθεια για το συναλλαγμα. Καλύτερα από εδώ ή εκει; & που;
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλησπερα & καλως σας βρήκα! Σκοπευω να παω Αγγλία, και θα ηθελα μια βοηθεια για το συναλλαγμα. Καλύτερα από εδώ ή εκει; & που;
Προσωπικά πάντα έβγαζα από atm στην εκάστοτε χώρα...τον προηγούμενο μήνα όμως που ήμουν Σκωτία η ισοτιμία στις εκεί τράπεζες ήταν περίπου 1/1,5!!!!! Οπότε ψάξε καλύτερα εδώ μήπως βρεις καλύτερη τιμή..
 

Zwgia K.

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι ή Μαρόκο??
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iαπωνία
Tο καλύτερο κατά τη γνώμη μου και μετά από πρόσφατη εμπειρία σε συμφέρει αρκετά να χρησιμοποιήσεις μία πιστωτική η μία ρre-paid κάρτα και τα υπόλοιπα χρηματα που θα χρειαστείς στο κέντρο σε μία πληθώρα από ανταλλακτηρια..Άλλωστε στο αεροδρόμιο σε κατακλέβουν..Σκέψου πως εγώ στην Βουδαπέστη η ισοτιμία από την κάρτα ηταν 1/ 273 ενώ το αεροδρόμιο έδινε 1/250 και με προμήθεια...
 

gotthard

Member
Μηνύματα
74
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
kusadasi
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ
καλημέρα. ξέρει καποιος αν υπάρχει ανταλλακτήριο στα σύνορα των κήπων? επίσης απο χρεωστική κάρτα αν τα βάλω εκει μπορώ να κάνω ανάληψη στο νόμισμα της χώρας ?
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
καλημέρα. ξέρει καποιος αν υπάρχει ανταλλακτήριο στα σύνορα των κήπων? επίσης απο χρεωστική κάρτα αν τα βάλω εκει μπορώ να κάνω ανάληψη στο νόμισμα της χώρας ?
Καλησπερα. Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει ανταλλακτηριο. Ωστόσο, να έχεις υπόψιν ότι η ισοτιμία θα είναι σε βάρος σου. Αν πηγαίνεις κωνσταντινουπολη έχει άπειρα ανταλλακτήρια με καλή ισοτιμία και ελάχιστη προμήθεια. Όσογια τη δεύτερη σου ερώτηση, μπορείς με ευκολία να κάνεις ανάληψη στο νόμισμα καλύτερα ας. Αυτό, όμως, συνεπάγεται έξτρα χρεώσεις. Παράδειγμα, όσες φορές χρειάστηκε να βγάλω χρήματα από ΑΤΜ , η ελάχιστη προμήθεια που κρατούσαν ήταν 4€. Γενικά οι χρεώσεις διαφέρουν από τράπεζα σε τράπεζα οπότε καλύτερα να ελέγξεις για τις χρεώσεις που έχει η δική σου
 

gotthard

Member
Μηνύματα
74
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
kusadasi
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ
Δεν έχω σκοπό να πάω στην πόλη. Προς δαρδανελια θα το κόψω κόψω και και μάλιστα βράδυ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.498
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom