Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
γεια σας παιδια! μπήκα να εκτυπώσω τα κουπόνια για την προσφορα 2σε1 για τα αξιοθέατα και στα ψιλά γράμματα λέει
"london underground issued tickets (including travelcards)and Heathroe Express are NOT valid..."
πήγε κάποιος πρόσφατα; μήπως δεν ισχύει πλέον η προσφορα με travelcard;
ευχαριστώ!
Ήμουν εκεί πρωτοχρονιά. ..εκτύπωσα από το σπίτι αυτά που ήθελα. ..έβγαλα την κάρτα μου από τον σιδηροδρομικο σταθμό Paddington με μια φωτογραφία που είχα μαζί απλά πρέπει να είναι σταθμός τρένων για την προσφορά . ..δεν είχα κανένα πρόβλημα. ..
 

ΧΡΥΣΑ 18

Member
Μηνύματα
19
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Γεια σας!! Θα είμαι στο Λονδίνο στις 14 Φεβρουαρίου και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει εστιατόριο για το βράδυ χωρίς να δώσουμε μια περιουσία εννοείται με τον άντρα μου!
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Γεια σας!! Θα είμαι στο Λονδίνο στις 14 Φεβρουαρίου και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει εστιατόριο για το βράδυ χωρίς να δώσουμε μια περιουσία εννοείται με τον άντρα μου!
Γεια σου...εμείς πήγαμε στο gaucho το οποίο πρότεινε ο πλεον κατάλληλος για το Λονδίνο traveller... Εξαιρετικό φαγητο, ωραίο περιβαλλον και κανονικές τιμες για αυτό που προσφέρει...οποτε και αυτό σου προτείνω ....τώρα υπαρχουν πόλλα ακόμα τα οποία αναφέρονται πιο πριν στο θέμα αν διαβάσεις... Φυσικά και για μπίρα η κρασί να πας σε καποια παμπ μπορείς να φας το μπριζολικο σου η fish and chips...αλλά το gaucho είναι εστιατόριο....
 

ΧΡΥΣΑ 18

Member
Μηνύματα
19
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Γεια σου...εμείς πήγαμε στο gaucho το οποίο πρότεινε ο πλεον κατάλληλος για το Λονδίνο traveller... Εξαιρετικό φαγητο, ωραίο περιβαλλον και κανονικές τιμες για αυτό που προσφέρει...οποτε και αυτό σου προτείνω ....τώρα υπαρχουν πόλλα ακόμα τα οποία αναφέρονται πιο πριν στο θέμα αν διαβάσεις... Φυσικά και για μπίρα η κρασί να πας σε καποια παμπ μπορείς να φας το μπριζολικο σου η fish and chips...αλλά το gaucho είναι εστιατόριο....
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Φαντάζομαι ότι για εκείνη την ημέρα θα πρέπει να κάνω κράτηση online?
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Φαντάζομαι ότι για εκείνη την ημέρα θα πρέπει να κάνω κράτηση online?
Ναι εγώ εκανα κράτηση αλλά ηταν περίοδος πρωτοχρονιάς...αλλά για να είσαι σίγουρη κάνε.... Έχει πόλλα gaucho http://www.gauchorestaurants.co.uk/
εγώ πήγα στην piccadilly γιατί με βόλευε.... Εχεις πολλές επιλογές... Καλά να περάσεις ...
 

KatiaC

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Γεια σας!!! Εχω κλείσει εισητήρια για Λονδίνο με easyjet (αεροδρόμιο Gatwick) τέλος Απριλίου και κοιτάω για hostel μιας και τα μονοκλινα στα ξενοδοχεία είναι πολύ ακριβά...(σημειώστε οτι θα παω μονη μου πρώτη φόρα εξωτερικό). Εχω κλεισει ενα hostel ανατολικά της πόλης(κοβτα στον Ταμεση απο οτι βλεπω στο χαρτη) το Wombats, το οποίο έχει παρα πολυ καλές κριτικές σε τιμή 162€ για 4 βράδια και κοιυάω και το YHA London Central το οποιο ειναι στα 112€ αλλα τα σχόλια για την καθαριότητα δεν ειναι τα καλύτερα αλλα ειναι κεντρικά 5 λεπτά απο τον σταθμό Great Portland Street.Αν μπορεί κάποιος θελω να μου πει αν μείνω στο Wombats ποση ωρα περιπου θα κανω να παω κεντρικα κ τελοσπαντων στα αξιοθετα που ολοι γνωριζετε γιατι σκεφτομουν οτι αν θελω μια ωρα πηγαινε κ μια ελα δεν θα μπορω στη διαρκεια της μερας να παω στο ξενοδοχειο γιατι θα χανω τη μερα. σε αυτη την περίπτωση καλύτερα να μείνω στο άλλο και να κάνω υπομονή με την καθαριότητα.

Το μηνυμα μου μάλλον ειναι λίγο μπερδεμένο όπως και εγω αλλα δεν μπορώ να υπολογίσω αποστάσεις και τα μμμ μου φαίνονται πολλα κ εχω πελαγώσει......
 
Last edited by a moderator:

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Γεια σας!!! Εχω κλείσει εισητήρια για Λονδίνο με easyjet (αεροδρόμιο Gatwick) τέλος Απριλίου και κοιτάω για hostel μιας και τα μονοκλινα στα ξενοδοχεία είναι πολύ ακριβά...(σημειώστε οτι θα παω μονη μου πρώτη φόρα εξωτερικό). Εχω κλεισει ενα hostel ανατολικά της πόλης(κοβτα στον Ταμεση απο οτι βλεπω στο χαρτη) το Wombats, το οποίο έχει παρα πολυ καλές κριτικές σε τιμή 162€ για 4 βράδια και κοιυάω και το YHA London Central το οποιο ειναι στα 112€ αλλα τα σχόλια για την καθαριότητα δεν ειναι τα καλύτερα αλλα ειναι κεντρικά 5 λεπτά απο τον σταθμό Great Portland Street.Αν μπορεί κάποιος θελω να μου πει αν μείνω στο Wombats ποση ωρα περιπου θα κανω να παω κεντρικα κ τελοσπαντων στα αξιοθετα που ολοι γνωριζετε γιατι σκεφτομουν οτι αν θελω μια ωρα πηγαινε κ μια ελα δεν θα μπορω στη διαρκεια της μερας να παω στο ξενοδοχειο γιατι θα χανω τη μερα. σε αυτη την περίπτωση καλύτερα να μείνω στο άλλο και να κάνω υπομονή με την καθαριότητα.
κανενα μισαωρο για κεντρο υπολογισε... θα περπατας απλα λιγο μεχρι το μετρο....
 

ΧΡΥΣΑ 18

Member
Μηνύματα
19
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
έχω άλλη μία
Ναι εγώ εκανα κράτηση αλλά ηταν περίοδος πρωτοχρονιάς...αλλά για να είσαι σίγουρη κάνε.... Έχει πόλλα gaucho http://www.gauchorestaurants.co.uk/
εγώ πήγα στην piccadilly γιατί με βόλευε.... Εχεις πολλές επιλογές... Καλά να περάσεις ...
Ευχαριστώ πολύ !έκανα κράτηση τελικά και εγώ στο piccadilly για 10:30 το βράδυ, μόνο τότε είχε διαθέσιμο τραπέζι.!!! μετά βέβαια συνειδητοποίησα ότι θα είναι 12:30 ώρα Ελλάδας !! Ελπίζω μόνο να προλάβω τα τελευταία μετρό που από ότι είδα είναι μέχρι της 12:00 το βράδυ!
 

ΧΡΥΣΑ 18

Member
Μηνύματα
19
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Έχω μια ερώτηση ακόμα. Είδα μέσω ίντερνετ ότι έχει προσφορές στα εισιτήρια τρένου από Gatwick για St Pancras, είναι απαραίτητο να κλείσω από το ίντερνετ ή θα βρω προσφορές και επί τόπου δεδομένου ότι είναι δύσκολο να υπολογίσω την ώρα που θα πάρω το τρένο?
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Καλησπέρα ΧΡΥΣΑ 18.
Πάντα όταν πηγαίνω Λονδίνο μέσω Gatwick, κλείνω νωρίτερα τα εισιτήρια γιατί αν τα κλείσεις από εκεί είναι ακριβότερα.
Στο τελευταίο ταξείδι της πρωτοχρονιάς έκλεισα από το παρακάτω site όπου επιπλέον με £ 0.10 μόνο, πήρα εισιτήρια ανεξαρτήτου ώρας. Όταν πας να κάνεις κράτηση βάλε τον κένσορα στις τιμές που θα σου προτείνει και θα δεις σε κάποια γράφει any time, αντίθετα με άλλα που επιτρέπει το ταξείδι σε συγκεκριμένη ώρα.
http://www.southernrailway.com/
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
έχω άλλη μία

Ευχαριστώ πολύ !έκανα κράτηση τελικά και εγώ στο piccadilly για 10:30 το βράδυ, μόνο τότε είχε διαθέσιμο τραπέζι.!!! μετά βέβαια συνειδητοποίησα ότι θα είναι 12:30 ώρα Ελλάδας !! Ελπίζω μόνο να προλάβω τα τελευταία μετρό που από ότι είδα είναι μέχρι της 12:00 το βράδυ!
Μην ανησυχεις για τα μετρό γτ έχει λεωφορεια όλη τη νύχτα...μπες εδώ
https://www.tfl.gov.uk/plan-a-journey/
πατα ημερομηνία ωρα και περιοχές και θα σου βγάλει οτι χρειάζεται....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom