ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
κ μια φιλη ειπε πως θα εχει κ πολυ ωραιο φαγητο η turkish!!!οποτε αν ειναι κ πιο φθηνα κι απο φθηνα βουρ!!!χαχαχα!!
 

myrt.aki

Member
Μηνύματα
44
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού !
Αυτή η τιμή για πότε ισχύει; γιατί εμένα για τέλη Αυγούστου μου δίνει προς το παρόν γύρω στα 900+ το άτομο..
 

xrissa

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Κοίτα εμείς θα πάμε αρχές Απριλίου, άρχισα να κοιτάω Σεπτέμβριο περίπου, μου έβγαιναν 1200 περίπου, έκλεισα τέλος Οκτ. με 940 2 άτομα και τώρα έχει πέσει. Μην σε πάρω στο λαιμό μου βέβαια, μπορεί να είναι και τυχαίο...
 

vasoula1991

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Ταξίδι-Όνειρο
χιλη
Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά! Τον Αύγουστο κανονίζω για Νέα Υόρκη και θέλω τα φώτα σας μιας και βρίσκω με 480, πάρα πολύ καλή θεωρώ, ΑΛΛΑ με Ukraine International.......Έχει κάποιος κάποια έμπειρία σε υπερατλαντικό με τη συκγεκριμένη εταιρεία; Εγώ πάντως λέω να περιμένω ακόμα ....
χελοοουυ, γυρισα 8 ιανουαριου από νεα υορκη πηγα με ukraine ....παλιο αεροσκάφος, χαλια φαγητο,χαλια θεσεις.(και δεν υπερβάλω) ειχα μονο 2 ωρες περιπου αναμονη κιεβο. και στην επιστροφη το ιδιο.αν θελεις ανεση μην ταξιδεψεις με αυτην την εταιρια.
 

myrt.aki

Member
Μηνύματα
44
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού !
χελοοουυ, γυρισα 8 ιανουαριου από νεα υορκη πηγα με ukraine ....παλιο αεροσκάφος, χαλια φαγητο,χαλια θεσεις.(και δεν υπερβάλω) ειχα μονο 2 ωρες περιπου αναμονη κιεβο. και στην επιστροφη το ιδιο.αν θελεις ανεση μην ταξιδεψεις με αυτην την εταιρια.
Ναι το έχω ξεγράψει είδη αυτό το ενδεχόμενο να ταξιδέψω με την ουκρανική! Περιμένουμε να μας πεις την εμπειρία σου τώρα! Οποιαδήποτε πληροφορία για ξενοδοχείο είναι καλοδεχούμενη ευχαριστώ!
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Το σημαντικό είναι ότι πήγες και ήρθες σώα..
Τα υπόλοιπα θα είναι μία κακή ανάμνηση μόνο (αναφέρομαι στην πτήση και μόνο).
 

myrt.aki

Member
Μηνύματα
44
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού !
Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος airbnb για Μανχάταν να ξέρει να με κατατοπίσει ;
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Montauk τίποτε άλλο... ακριβό αλλά...
http://www.onmontauk.com/



Καλύτερη περίπτωση τέλη Οκτώβρη μέσα Νοέμβρη... υπέροχος καιρός, υπέροχα χρώματα... ο Ιούλιος είναι κόλαση ζέστης με μοναδικό καλό την μεγάλη μέρα... εποχή με λιγότερους τουρίστες στη Ν.Υ δεν υπάρχει... πάντα έχει τουρισμό εκτός ίσως από τον Φλεβάρη ο οποίος είναι χάλια από πλευράς καιρού... κράτηση σε καλά εστιατόρια την τελευταία στιγμή δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει εκτός αν μιλήσεις με την τύχη σου και πέσεις σε ακύρωση... γνώμη μου είναι να κάνεις κανονικά τις κρατήσεις σου και σε περίπτωση στραβής 2-3 μέρες πριν ακυρώνεις... πάντως το προσωπικό μου γούστο λέει ότι τα χειμερινά εστιατόρια της πόλης είναι πιο ατμοσφαιρικά από τα καλοκαιρινά γιαυτό ξανά ψηφίζω αρχές Νοέμβρη... οι λογικές τιμές που ζητάς σε καλούτσικα ξενοδοχεία παίζουν κοντά στα 180€... αν κάνεις την υπέρβαση και πας εκεί ή λίγο παραπάνω, χωρίς αμφιβολία το INCENTRA ξεχωρίζει...
http://www.travelhippo.gr/top-5-νέα-υόρκη-budget-ξενοδοχεία/
http://www.incentravillage.com/
Πόσο καιρό πριν πρέπει να κάνεις κράτηση στα εστιατόρια? 1 εβδομάδα ή περισσότερο?
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Σκεφτόμαστε επίσης να επισκεφτούμε κάποια εστιατόρια για φαγητό (steakhouse, The View, Pearl Oyster Club κτλ), στα περισσότερα γράφει ως dress code: business casual.
Τι εννοούν για άντρα και τι για γυναίκα?
Υπενθύμιση θα παμε καλοκαίρι!!!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σκεφτόμαστε επίσης να επισκεφτούμε κάποια εστιατόρια για φαγητό (steakhouse, The View, Pearl Oyster Club κτλ), στα περισσότερα γράφει ως dress code: business casual.
Τι εννοούν για άντρα και τι για γυναίκα?
Υπενθύμιση θα παμε καλοκαίρι!!!!
Σαγιονάρα 4-1, βερμούδα και φανελάκι αμάνικο.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Αν υπάρχει η δυνατότητα καλό θα είναι 2-3 μέρες πριν ταξιδέψεις να αρχίσεις να προσαρμόζεσαι στην ώρα της Αμερικής. Δηλαδή να κοιμάσαι όσο πιο αργά μπορείς (π.χ. 3-4 π.μ.) και να ξυπνάς αργά..
Εννοείς 3μμ; Δηλαδή έτσι θα είμαστε συνηθισμένοι και θα συνέρθουμε πιο γρήγορα από το jet lag? Θα πάω και εγώ Ν.Υόρκη το φθινόπωρο και ήδη κοιμάμαι και ξυπνάω αργά άρα είμαι πανέτοιμη χαχα :haha::haha:Να μην ανησυχώ δηλαδή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom