Ουγγαρία Mέσα Μαζικής Μεταφοράς- Βουδαπέστη

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
παιδιά, που υπάρχει ένας κατάλογος των εισιτηρίων; Γενικά πιο πολύ τι συμφέρει;Ένα 24ωρο ή μεμονωμένα-θα μένω κοντά στο κέντρο.Υπάρχουν 48 ωρα ή κάρτα πχ 10 διαδρομών;

Επίσης μέχρι τι ώρα έχει δρομολόγια μετρό;
Αν και όχι ιδιαίτερα φαντασμαγορική, η επίσημη ιστοσελίδα στα αγγλικά δίνει λύσεις σε όλες σας τις απορίες.
http://www.bkk.hu/en/prices/
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Να ρωτήσω και εγώ !! Επειδή πάντα προτιμώ να περπατάω σε όλα μου τα ταξίδια , αξίζει να βγάλουμε και εμείς αυτή την κάρτα αν υποθέσουμε πως θα χρησιμοποιώ τν ημέρα περίπου 3 φορές;
 
Μηνύματα
137
Likes
125
Γεία σας,παιδιά! μια ερώτηση να κάνω. εμείς φτάνουμε 22.30 στη Βουδαπέστη.θα είναι ανοιχτό το μαγαζάκι στο αεροδρόμιο για να πάρω 72-hour travel card? υπάρχουν και μηχανήματα σε περίπτωση που είναι κλειστά? επίσης σκοπεύω να πλήρώσω με τη χρεωστική μου κάρτα (visa της alpha) γιατί δεν θέλω να αλλάζω τα μετρητά στο αεροδρόμιο. θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Γεία σας,παιδιά! μια ερώτηση να κάνω. εμείς φτάνουμε 22.30 στη Βουδαπέστη.θα είναι ανοιχτό το μαγαζάκι στο αεροδρόμιο για να πάρω 72-hour travel card? υπάρχουν και μηχανήματα σε περίπτωση που είναι κλειστά? επίσης σκοπεύω να πλήρώσω με τη χρεωστική μου κάρτα (visa της alpha) γιατί δεν θέλω να αλλάζω τα μετρητά στο αεροδρόμιο. θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα?
http://www.bkk.hu/en/2013/09/bkk’s-...ion-on-how-to-get-around-by-public-transport/
Σύμφωνα με το παραπάνω link το γκισέ στο terminal 2A είναι ανοιχτό μέχρι τις 22.00 και το αντίστοιχο στο 2Β έως τις 21.00, οπότε λογικά δεν προλαβαίνεις.
Με κάρτα μπορείς να πληρώσεις κανονικά (αλλά αφού δεν προλαβαίνεις τι να το κάνεις) και μηχανήματα απ'ότι θυμάμαι δεν υπάρχουν, υπήρχαν κάποια στιγμή σκέψεις να μπουν, οι οποίες δεν είχαν πραγματοποιηθεί τουλάχιστον μέχρι πριν λίγους μήνες...
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Με καρτα μια χαρα.. τα χριστουγεννα ηταν ανοιχτο εως 11.30 ισως λογω γιορτών ?
 
Μηνύματα
137
Likes
125
ευχαριστώ πολύ. κρίμα, τότε πρέπει να έχω κάποια μετρητά μαζί μου για να πάρω ένα εισιτήριο μόνο για 200 Ε και μετά στο μετρό να βγάλω travel card.
 

spiros_ts23

Member
Μηνύματα
56
Likes
17
Η κάρτα για τα μέσα μαζικής μεταφοράς 72 ωρών ποσό κοστίζει; επειδή πετάμε Δευτέρα 10·30 το πρωί τι ώρα πρέπει να ξεκινήσουμε από Βουδαπέστη και τα μέσα μαζικής μεταφοράς έχουν ξεκινήσει; ευχαριστώ
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Η 72h κάρτα κοστίζει 4.150 huf από ότι βλέπω στο site (http://www.bkk.hu/en/tickets-and-passes/prices/ ) . Για να πάει κάποιος στο αεροδρόμιο χρειάζεται περίπου μια ώρα αναλόγως πόσο κοντά βρίσκεται στην μπλε γραμμή του μετρό! το μετρό αν θυμάμαι καλά ανοίγει γύρω στις 05:30 ...
 

Αθανασια!

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα και απο μενα! Να κανω κ γω μια ερωτηση?γνωριζει καποιος αν στην εβδομαδιαια καρτα περιλαμβανοντε οι παροχες που ισχυουν κ στις αλλες;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.743
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom