Παρέα για Ταξίδια...

Μηνύματα
87
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι χριστούγεννα
Ε, αφού με ρωτάς λοιπόν δράττομαι της ευκαιρίας να προτείνω μία λύση και πείτε μου αν συμφωνείτε:
σκέφτηκα να κρατάμε όλοι "κάτι" συγκεκριμένο στο χέρι και να ορίσουμε ένα σημείο σταθερό, οπότε ο πρώτος που θα πάει στο σημείο θα έχει το "κάτι"στο χέρι, ο δεύτερος θα κατευθυνθεί προς τα εκεί, θα δει τον πρώτο να το κρατάει :welcome:, ο πρώτος θα δει το δεύτερο και ούτω καθεξής.
Προτείνω επίσης αυτό το "κάτι" να είναι πχ μια σοκοφρέτα, που είναι μικρό, διακριτικό αλλά ξεχωρίζει και τρώγεται στο τέλος :haha:. (Προσοχή θέλει στο σημείο επαφής, να μην πλησιάσουμε εμείς κάποιον που τρώει μια σοκοφρέτα, όχι όχι όχι, ο άνθρωπος μπορεί απλά να περνάει από εκεί και να μας περάσει για τρελούς) o_O !
Αφήνουμε να μας πλησιάσουν με κλειστή, επαναλαμβάνω κλειστή σοκοφρέτα, και φυσικά στο τέλος της οργανωμένης μάζωξης όλες οι σοκοφρέτες θα γίνουν δωρεά όπου ο καθείς θέλει, ας πούμε πχ σ' εκείνον που το πρότεινε ;), κάνουμε τώρα μια πρόταση ας πούμε:xalara: .............
Προτείνω Θησείο...πείτε εσείς που συγκεκριμένα.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
χαλαρά για καφέ.
*Επικοινωνήστε και με αλλα μέλη να τους το πειτε και καλεεεεε στείλτε μου κινητό σας γιατι πως θα βρεθούμε εκείνη την ωρααααααα???????


Σταυρο ασ συναντηθουμε και συζηταμε.στειλε μου κινητο σου και επικοινωνησε και με αλλους κιεγω το ιδιο θα κάνω




24 ιουλίου.προσπαθησε.


οκ .στειλε μου κινητο σου και ειδοποιησε και αλλα μέλη που δεν εχουν μπει ακομα.
Απορια 1η : Γιατί τετοια εμμονη με τα κινητα?
Απορια 2η: Γιατί αυτές οι λακωνικες και μονολεκτικές απαντησεις/εντολές/διαταγες υφους ανακριτη Κομαντατουρ?
Απορία 3η: Οταν λες "κανονιστηκε", τι εννοεις? Απο ποιόν κανονιστηκε?
Απορία 4η: Γιατι καποιος αγνωστος να δωσει προσωπικά στοιχεία σε κάποιον αγνωστο?
Απορια 5η: Αν οι διαταγες (στειλε μου, εποικοινωνησε, προσπαθησε) δεν εκτελεστουν, οι αποδεκτες των εντολων αυτων, ποιες συνεπειες θα εχουν? Θα τουφεκιστούν?
Υπενθυμηση: Ταξιδιωτικό φορουμ. Το ταξιδιωτικό δεν χρησιμοποιείται μεταφορικά αλλά κυριολεκτικά.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Νομίζω ότι το θέμα αυτό έχει ξεφύγει από τη θεματολογία του forum.

Locked.
 

Kalm

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Καλημέρα σε όλους!! Είμαι νέο μέλος εδώ αν και παρακολουθώ καιρό το site..Αποφάσισα να ανοίξω και εγώ αυτό το θέμα οπως είδα και άλλους γιατί ψάχνω παρέα για διακοπές!!Είχα κανονίσει να πάω με μια φίλη μου Βιετνάμ αλλά τελευταία στιγμή μου το ακύρωσε..Σκέφτομαι να πάω μόνη μου αλλά προτιμώ την ασφάλεια και την συντροφιά μιας παρέας (τίποτα το πονηρό). Αν υπάρχει κανείς που να του αρέσουν πολύ τα ταξίδια(σίγουρα όλοι εδώ μέσα) αλλά οι παρέες του δεν ακολουθούν ας μου στείλει. Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στο Βιετνάμ, ταξίδι να 'ναι κι όπου να 'ναι..
 
Μηνύματα
26
Likes
79
Ταξίδι-Όνειρο
ταιλανδη,ινδια,περου...
Με βλεπω προς ταιλανδη τον μαρτιο για 20 μερες η με τον κολλητο η με τον ξαδελφο...η βλεπω να μου την κανουν και να με αφηνουν μονο.Οπως και να εχει θα παω,αν θες μπορουμε να μιλησουμε pm.Παντως και αν ερθει κανεις μαζι μου απο τους 2 δεν εχω θεμα,επειδη ξερω πως ειναι η φαση να ψαχνεις παρεα και να μιν βρισκεις αν θες μιλαμε και βρισκουμε την ακρη.
 

YannisCh.

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Κι εγώ λίγο πολύ για τον ίδιο λόγο έχω γραφτεί εδώ μέσα! Δεν ξέρω μάλιστα αν οργανώνονται και παρέες γι αυτό το σκοπό! Βέβαια, για να είμαι ειλικρινής, πιο πολύ προς Ευρώπη το βλέπω, παρά Ασία, χωρίς τίποτα να αποκλείεται..
 

Guilivers_Travels

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Καλημέρα παιδιά,

Ψάχνεται κανείς να κάνουμε ομάδα για κανένα ταξίδι στη Βρετανία; Επειδή οι παρέες είναι δύσκολες με τους προορισμούς και ειδικά με συγκεκριμένους σκέφτηκα μήπως ψήνεται κανείς για κανένα ταξιδάκι.

Προσωπικά σκέπτομαι Αγγλία -Σκωτία για καμιά βδομάδα.
Εναλλακτικά σκανδιναβικές χώρες. Οποιοσδήποτε ενδιαφέρετε ας παραθέσει τις ιδέες του
 
Last edited:

Kiss

New Member
Μηνύματα
0
Likes
1
Γεια σου φιλε! 21-25 Μαρτη θα παει η αδερφη μου για ενα συνεδριο στην Σκωτια και βρηκε μεσω λονδινου ενα εισιτηριο με 430 πηγαινε ελα. Θα θελα να παω και εγω αλλα τα 430 ειναι παρα πολλα για μενα. Ξερει κανεις καναν πιο οικονομικο εισιτηριο για Σκωτια;
Φιλε σορρυ αλλα ειμαι νεος κ δεν ηξερα που να ανοιξω θεμα αλλα ειδα το δικο σου κ πιστευω ταιριαζε. Παντως μου αρεσει η ιδεα του θεματος σου γιατι η αληθεια ειναι οτι αυτον τον καιρο ψαχνω κ εγω παρεα για ταξιδι κ δεν βρισκω τπτ. Αν κατσει τπτ ενημερωσε με.
 

mikaelpap

Member
Μηνύματα
44
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Γεια σου φιλε! 21-25 Μαρτη θα παει η αδερφη μου για ενα συνεδριο στην Σκωτια και βρηκε μεσω λονδινου ενα εισιτηριο με 430 πηγαινε ελα. Θα θελα να παω και εγω αλλα τα 430 ειναι παρα πολλα για μενα. Ξερει κανεις καναν πιο οικονομικο εισιτηριο για Σκωτια;
Φιλε σορρυ αλλα ειμαι νεος κ δεν ηξερα που να ανοιξω θεμα αλλα ειδα το δικο σου κ πιστευω ταιριαζε. Παντως μου αρεσει η ιδεα του θεματος σου γιατι η αληθεια ειναι οτι αυτον τον καιρο ψαχνω κ εγω παρεα για ταξιδι κ δεν βρισκω τπτ. Αν κατσει τπτ ενημερωσε με.
http://www.easyjet.com/EN/Booking.mvc/SubmitStep1# γυρω στα 300 .εχει και απο ηρακλειο αλλα τελος του μηνα με 40 ευρωπουλα.
 

Guilivers_Travels

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Γεια σου φιλε! 21-25 Μαρτη θα παει η αδερφη μου για ενα συνεδριο στην Σκωτια και βρηκε μεσω λονδινου ενα εισιτηριο με 430 πηγαινε ελα. Θα θελα να παω και εγω αλλα τα 430 ειναι παρα πολλα για μενα. Ξερει κανεις καναν πιο οικονομικο εισιτηριο για Σκωτια;
Φιλε σορρυ αλλα ειμαι νεος κ δεν ηξερα που να ανοιξω θεμα αλλα ειδα το δικο σου κ πιστευω ταιριαζε. Παντως μου αρεσει η ιδεα του θεματος σου γιατι η αληθεια ειναι οτι αυτον τον καιρο ψαχνω κ εγω παρεα για ταξιδι κ δεν βρισκω τπτ. Αν κατσει τπτ ενημερωσε με.

Όπως ενημέρωσε και ο φίλος mikaelpap θα βρεις πολλά εισιτήρια φθηνότερα του 430 ευρώ, αρκεί να παίξεις με τις εταιρείες, ψάξε στην easy και στην ryanair, επίσης αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πετάξεις για Λονδίνο που έχει σίγουρα καλύτερες τιμές και να πάρεις το τρένο από εκεί για Εδιμβούργο, όπως επίσης μπορείς να πετάξεις και από Λονδίνο για Εδιμβούργο με εσωτερική πτήση με την ryainair (πολλές φορές κοστίζει ακόμα και 15 λίρες). Ή τρένα και πτήση από άλλες πόλεις (Μanchester-Liverpool). Γενικά υπάρχουν πολλές εναλλακτικές για Μ. Βρετανία.

Εγώ σκέφτομαι να κάνω το ταξίδι είτε Μάιο, είτε Αύγουστο, είτε φθινόπωρο. Όποιος ενδιαφέρεται για παρέα μπορεί να πει την γνώμη του και όποτε τον βολεύει. Προσωπικά ενδιαφέρομαι για κάποια περιήγηση και στα Χάιλαντς και η ιδέα μου είναι να γίνει κάποιο trip από το Λονδινο στο Εδιμβούργο μέσω του εθνικού σιδηροδρομου τους γιατί η διαδρομή μέσα από την αγγλική επαρχία είναι υπέροχη.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Θα υπαρχει dress code για το ταξιδι; Δηλαδη ντυσιμο αλλα braveheart οπως στο avatar σου;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.222
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom