Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

jpsih

Member
Μηνύματα
242
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
???
μια συντομη ερωτηση:

εκλεισα απο ελληνικο site AMS-FCO-ATH (το πρωτο σκελος με KLM και το αλλο με Alitalia) και ATH-CDG-AMS (ολο με Air France)
ενω την επιστροφη μου τη δειχνει σαν ATH-AMS (μεσω CDG), την αναχωρηση τη σπαει σε 2 ξεχωριστες πτησεις AMS-FCO και FCO-ATH.
φανταζομαι οτι δεν θα ασχοληθω με αποσκευες στη ρωμη αλλα ρωταω για επιβεβαιωση γιατι μου εκανε εντυπωση
(προφανως θα ξερω σιγουρα οταν κανω το check in απο AMS)
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
καλησπέρα στη παρέα...έχω αγχωθεί απίστευτα ! είχα κλείσει πτήση για Μπολόνια μέσω Ρώμης για μεθαύριο, για επαγγελματικούς λόγους (έκθεση)..μόλις τώρα με ειδοποίησαν μέσω μέιλ από Αλιτάλια, ότι η πτήση Ρώμη - Μπολόνια ακυρώθηκε και θα μου στείλουν νέο μέιλ για περισσότερες πληροφορίες...εγώ εν τω μεταξύ τι κάνω?....αρχίζω να ψάχνω εναλλακτικούς τρόπους για Μπολόνια η να περιμένω νέα τους?..έχω αγχωθεί απίστευτα γιατί θα έχω μαζί μου κι άλλο άτομο..
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
μα, Ρώμη-Μπολόνια δεν έχει μόνο μία πτήση την ημέρα, έχει πολλές.λογικά θα σε βάλουν σε κάποια από τις επόμενες.
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
η επίσημη απάντηση τους..λυπούμαστε αλλά δεν υπάρχει πτήση διαθέσιμη για Μπολόνια, αν θέλετε μπορούμε να σας κλείσουμε θέση άλλη μέρα η διαφορετικά, να ακυρώσουμε τα εισιτήρια σας...!!!!.... μέρος των χρημάτων δεν θα σας επιστραφεί !
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Ευαγγελία μου....είναι απαράδεκτοι !....δεν μου λένε καν αν θα πετάξω για Ρώμη !!! έχω κλείσει ξενοδοχεία, αυτ.το, και είμαι μια μέρα πριν, στο μηδέν !...μια ερώτηση, πιο λεωφορείο παίρνω για τερμίνι ?..για να μην ψάχνω το φόρουμ τέτοια ώρα...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Δεν εχω καταλάβει . Σου ακυρώνουν όλες τις πτήσεις ; Ή μονο το Ρωμη - Μπολόνια
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ευαγγελία μου....είναι απαράδεκτοι !....δεν μου λένε καν αν θα πετάξω για Ρώμη !!! ...
από απεργίες μαλλον δεν γνωριζεις. γιατι η εταιρεια ξερει νομιζεις? οταν συνδικατα εξαγγελλουν απεργια νομιζεις η καθε εταιρεια αποφασιζει ποτε και που θα πεταξει? ελεος δηλ. πρωτα απ' ολα αποφασιζει η ανωτερη αρχη ποιες πτησεις ειναι εγγυημενες (νησια, μοναδικες πτησεις, διηπειρωτικες κλπ), διασφαλιζει αυτες και μετα ολες τις αλλες. πριν κατηγορεις και στολιζεις με επιθετα να σκεφτεσαι.
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
αν εσύ θεωρείς σοβαρή εταιρία, την εταιρία η οποία σου στέλνει ένα μέιλ και σου λέει απλά ότι η πτήση από Ρώμη για Μπολόνια ακυρώνεται και τίποτα άλλο, δικαίωμα σου...εγώ έχω άλλη άποψη...καμμία άλλη ενημέρωση δεν είχα.....είμαι από το πρωί στο τηλέφωνο και προσπαθώ να βγάλω άκρη...μου έχει τύχει και άλλη φορά..αλλά η άλλη εταιρία μου έδωσε και κάποιες εναλλακτικές και επικοινώνησε μαζί μου...

Ευαγγελία, μου ακυρώνουν μόνο την πτήση Ρώμη -Μπολόνια...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.663
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom