Καλά - στραβά - ανάποδα vol 2

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
7.967
Likes
12.009
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ενώ αν αποτύχει θα έχει λόγο ύπαρξης;
Φυσικα, το ΚΚΕ ειναι δεξαμενη των καταπιεσμενων της εργατικης ταξης, που στρατολογει τα θυματα του και τα κρατα καλα εγκλωβισμενα ωστε να μην ξεσπουν εναντια στο καθεστως που επικρατησε απο την πτωση της χουντας και επειτα.
Μην ξεχνας τον ιδιαιτερα βρωμικο ρολο του το '89.

Πολύ μούγκα έπεσε.Θυμάται κανείς κυβέρνηση που να μην είχε καταθέσει ούτε ένα νομοσχέδιο μετά από ένα μήνα ανάληψης;
Θυμαμαι κυβερνησεις που εφερναν νομοσχεδια για να ψηφιστουν με τη διαδικασια του κατεπειγοντος ή που περνουσαν νομους με πραξεις νομοθετικου περιοχομενου.

Δεν έπεσε μούγκα, η κυβέρνηση μια χαρά μιλάει και λέει συνεχώς τα δικά της.Μία ήταν η δευτέρα που θα έρχονταν οι 100 δόσεις, μία μετά την ψήφιση του προέδρου της δημοκρατίας, τώρα αν θα τα εγκρίνει η τροικα κτλ κτλ
Υπομονη μολις χθες ψηφιστηκαν οι προεδροι, αντιπροεδροι και γραμματεις των επιτροπων της Βουλης πως θελετε να περασουν τα νομοσχεδια, χωρις διαλογο και συζητηση;

Κανατε 40 χρονια υπομονη ρε γαμωτο και δεν μπορειτε να κανετε 40 μερες;

Γιατί, ποιος την κατάλαβε;:):):)
Εδω μεσα φαινεται πως την καταλαβα πολλοι και εχουν βγαλει και τα πορισματα τους για το αν ειναι θετικη ή αρνητικη για τη χωρα. Το φορουμ βριθει διπλωματων, διεθνολογων, πολιτικων αναλυτων, οικονομολογων με αντικειμενο στην παγκοσμια οικονομια και αλλων φωστηρων...Βεβαια, δεν το ξερες;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Τι νούμερα να σας πω...μ' έχουν μουντζώσει τελευταία: έβρεχε στην έρημο, μετά αποκλείστηκα στην Πέτρα από τα χιόνια, περάσαμε τελικά από την έρημο για να αποφύγουμε τους αποκλεισμένους δρόμους για να πέσουμε σε αμμοθύελλα, τελικά όταν περάσαμε τα σύνορα για Ισραήλ ήταν Σάββατο (άρα όλα κλειστά) και φυσικά στα σύνορα από όλους μόνο εμένα κράτησαν για ένα τρίωρο οι φίλτατοι ΙΣραηλινοί που ενθουσιάστηκαν με το διαβατήριό μου και τις εξηγήσεις μου...

Σήμερα στη Ραμάλα πήγα στον τάφο του Αραφάτ, έβγαλα τις φωτογραφίες μου, βγαίνοντας πέρασα από το κτίριο της Παλαιστινιακής Αρχής, λέω ας το βγάλω κι αυτό μια φωτογραφία, τσουπ σκάνε κάτι τύποι με πολιτικά και 3 αμάξια, με μπαγλαρώσανε και με πήγαν για ανάκριση. Φιλικοί ήταν πάντως, μετά από ένα-δύο τεϊα με αφήσανε αφού τα είπαμε για τις επιπτώσεις του τσιγάρου στη στύση, τις Σουηδέζες και τον Τσίπρα.
Καλά!! δεν μου είχες πει, στο Ισραήλ για καφέ!!;;;
Για πες μου Γιόργο τι γίνεται στη Ραμάλα; λειτουργεί σαν όλες τις πόλεις ;(ξενοδοχεία, καταστήματα, συγκοινωνίες κλπ). Γιατί σε λίγους μήνες πάει δικό μας άτομο, (αταξίδευτο) εκεί σε διεθνές συνέδριο !!! Ποιος ο λόγος να γίνει εκεί δεν γνωρίζω
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Σαν να μην πέρασε μια μέρα..




Ε κάτσε..πως ..προηγούνται οι πιό φτωχοί υπάλληλοι της χώρας
έπονται οι άνεργοι και όλοι οι υπόλοιποι...
Πάντως εντυπωσιακό το πώς μένει ασχολίαστο και πέρασε..ξόφαλτσα στις ειδήσεις η κάνω λάθος;;:rolleyes:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλά!! δεν μου είχες πει, στο Ισραήλ για καφέ!!;;;
Για πες μου Γιόργο τι γίνεται στη Ραμάλα; λειτουργεί σαν όλες τις πόλεις ;(ξενοδοχεία, καταστήματα, συγκοινωνίες κλπ). Γιατί σε λίγους μήνες πάει δικό μας άτομο, (αταξίδευτο) εκεί σε διεθνές συνέδριο !!! Ποιος ο λόγος να γίνει εκεί δεν γνωρίζω
Μια χαρά λειτουργεί. Πλούσια πόλη γενικώς, πολύ έντονη εμπορική δραστηριότητα, εμπορικά κέντρα και βαρέθηκα να βλέπω Μερσεντές και τζιπ. Αν περιμένεις να δεις χαλάσματα, ξιπόλιτα παιδάκια να πετάνε πέτρες κλπ, θα βρεθείς προ εκπλήξεων. Όχι μόνο έχει ξενοδοχεία, αλλά έχει και ακριβά και κλείνεις κανονικά μέσω booking κλπ. Θεωρητικά όταν επιστρέφεις στον ισραηλινά ελεγχόμενο τομέα περνάς από checkpoint, έλεγχος ο οποίος δε γίνεται ή στην καλύτερη μπαίνει ένας φαντάρος στο λεωφορείο ρίχνει μια ματιά και φεύγει βαρειστημένος. Γενικώς, μια νορμάλ πόλη με ωραίους ανθρώπους. Σαφώς φτηνότερη από τον τομέα που ελέγχουν οι Ισραηλινοί.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Σαν να μην πέρασε μια μέρα...

....Τώρα μόλις στην συνέντευξη που δίνει ο Βαρουφάκης στον Χατζηνικολάου δείχνει απορημένος!στην σχετική ερώτηση που του υποβαλλεταιη,δηλώνει ότι δεν ξέρει επ αυτού τίποτε
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Μια χαρά λειτουργεί. Πλούσια πόλη γενικώς, πολύ έντονη εμπορική δραστηριότητα, εμπορικά κέντρα και βαρέθηκα να βλέπω Μερσεντές και τζιπ. Αν περιμένεις να δεις χαλάσματα, ξιπόλιτα παιδάκια να πετάνε πέτρες κλπ, θα βρεθείς προ εκπλήξεων. Όχι μόνο έχει ξενοδοχεία, αλλά έχει και ακριβά και κλείνεις κανονικά μέσω booking κλπ. Θεωρητικά όταν επιστρέφεις στον ισραηλινά ελεγχόμενο τομέα περνάς από checkpoint, έλεγχος ο οποίος δε γίνεται ή στην καλύτερη μπαίνει ένας φαντάρος στο λεωφορείο ρίχνει μια ματιά και φεύγει βαρειστημένος. Γενικώς, μια νορμάλ πόλη με ωραίους ανθρώπους. Σαφώς φτηνότερη από τον τομέα που ελέγχουν οι Ισραηλινοί.
ok ευχαριστώ. μόνο από μακριά την είχαμε δει περιτριγυρισμένη από τα τείχη και ένα δάσος απο πολυκατοικίες που ξεχώριζαν
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Η ευρηματικότητα ενίοτε των συνδικαλιστών δημ. υπαλλήλων για επιδόματα που κατά καιρούς δόθηκαν στο παρελθόν πρέπει επίσης να είναι μια παγκόσμια πρωτιά....
- Επίδομα snack λέει τώρα η ΔΕΗ (τελικά διαψεύδονται όλα ...δεν δόθηκε καμία αύξηση..αμέσως να τους φάτε όλοι .... μια σκέψη έγινε)

- Επίδομα έγκαιρης προσέλευσης
- Επίδομα προπέλας
- Επίδομα προθέρμανσης αυτοκινήτου
- Επίδομα πλυσίματος χεριών
- Επίδομα μεταφοράς φακέλου
- Επίδομα Φαξ
είναι μερικά από αυτά που προκαλούν γέλιο...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.517
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom