Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

Μηνύματα
31
Likes
7
Καλησπέρα,

Καταρχάς να πω ότι δεν έχω πετάξει ποτέ μου με low cost εταιρία όχι για κάποιο ιδιαίτερο λόγο, απλά σχεδόν πάντα ταξίδια αναψυχής ή επαγγελματικά τα κλείνω αρκετά νωρίτερα με προσφορές κτλ.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι όποιος ξέρει να μου απαντήσει:

1. Αν μια πτήση της ryanair ακυρωθεί για κάποιο λόγο π.χ το Αθήνα-Λονδίνο η εταιρία σίγουρα δεν προσπαθεί να σε βάλει σε μια πτήση για να φτάσεις στον προορισμό σου, τουλάχιστον έχεις την δυνατότητα να πετάξεις με την επόμενη πτήση της ryanair; ή της επόμενης μέρας έστω ή απλώς σου δίνει τα λεφτά πίσω και τέλος.

2. Το Νοέμβριο που πέταγα στο αεροδρόμιο ένας υπάλληλος μου είχε πει οτι η εταιρία προσπαθεί να βάλει πτήσεις για Φρανκφούρτη, Βερολίνο και East Midlands έχει ανακοινωθεί τίποτα; βασικά για East Midlands που με ενδιαφέρει κιόλας.

Ευχαριστώ
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Παρακολουθώ τις τιμές για πτήσεις από Αθήνα προς Βουδαπέστη εδώ και ένα μήνα σχεδόν και το πρώτο δεκαήμερο του Απριλη οι τιμές είναι 70-85 ευρώ ενώ αργότερα πέφτουν και στα 32!!! Γιατί...
Υπάρχει περίπτωση να πέσει;(γιατί από την εμπειρία μου σε άλλες πόλεις πέφτουν οι τιμές )
Την θεωρείται καλή τιμή για να το κλείσω τώρα..;
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Αν τα 32 ευρω δεν ειναι καλη τιμη τοτε ποια ειναι?
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Αν τα 32 ευρω δεν ειναι καλη τιμη τοτε ποια ειναι?
Εξαιρετική τιμή είναι αυτό λέω και γω.. Μόνο που οι μέρες που με βολεύουν εμένα (στις αρχες) είναι 72 και 86 ευρώ σε αντίθεση με τον υπόλοιπο Απρίλιο!
 

Christos1980

Member
Μηνύματα
43
Likes
75
Ειναι λογω ποσοστου πληρωτητας. Θα προτεινα να κλεισεις γιατι βλεπω λιγα εισητηρια μενουν σε αυτη τη τιμη.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παρακολουθώ τις τιμές για πτήσεις από Αθήνα προς Βουδαπέστη εδώ και ένα μήνα σχεδόν και το πρώτο δεκαήμερο του Απριλη οι τιμές είναι 70-85 ευρώ ενώ αργότερα πέφτουν και στα 32!!! Γιατί...
Υπάρχει περίπτωση να πέσει;(γιατί από την εμπειρία μου σε άλλες πόλεις πέφτουν οι τιμές )
Την θεωρείται καλή τιμή για να το κλείσω τώρα..;
Λογικα αφου ειναι Πασχα δεν θα πεσουν. Μαλλον θα ανεβουν.
 
Last edited by a moderator:

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.742
Παρακολουθώ τις τιμές για πτήσεις από Αθήνα προς Βουδαπέστη εδώ και ένα μήνα σχεδόν και το πρώτο δεκαήμερο του Απριλη οι τιμές είναι 70-85 ευρώ ενώ αργότερα πέφτουν και στα 32!!! Γιατί...
Υπάρχει περίπτωση να πέσει;(γιατί από την εμπειρία μου σε άλλες πόλεις πέφτουν οι τιμές )
Την θεωρείται καλή τιμή για να το κλείσω τώρα..;
12 Απρίλη είναι Πάσχα.Λογικό δεν είναι την Μ.Εβδομάδα να είναι τα εισιτήρια πιο
ακριβά;
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Τώρα δηλαδή,για να καταλάβω, μιλάμε για το αν τα 70€ r/t Πάσχα είναι καλή τιμή για Βουδαπέστη;
Για one way ειναι.

12 Απρίλη είναι Πάσχα.Λογικό δεν είναι την Μ.Εβδομάδα να είναι τα εισιτήρια πιο
ακριβά;
Ναι έχεις δίκαιο απλά έχω την εντύπωση οτι από την αρχή οι τιμές ήταν τέτοιες .. Και λέω μήπως πέσουν.. Αλλά θα τ κλείσω γιατι αρκετα το καθυστέρησα.

Πάντως κάτι εισιτήρια που έκλείσα για φίλους μου Αθήνα Την Πέπτη πριν τα καρναβάλια και την Τρίτη μετά την Καθαρή Δευτερέρα και είχαν 200+(!!) ευρώ τα βρήκαμε 90 μετά από καποιες μέρες.
 
Last edited by a moderator:

Christos1980

Member
Μηνύματα
43
Likes
75
Ισαβελλα απο περιεργεια και μονο γιατι αυτοι οι φιλοι σου δεν εκλεισαν τα εισητηρια μονοι τους; Βρισκουν την διαδικασια δυσκολη; Ειναι μεγαλοι σε ηλικια και δεν εχουν εξικοιωση στους υπολογιστες; Θα μου εκανε εντυπωση γιατι απο στατιστικα γνωριζω οτι εδω στην Ιρλανδια το νουμερο ενα site των ανθρωπων πανω απο 60 ειναι το ryanair.ie, πραγμα που σημαινει οτι ειναι σχετικα φιλικο για ανθρωπους τριτης ηλικιας.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.220
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom