Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

Nefeli4

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
καλημέρα, είναι η πρώτη φορά που θα ταξιδέψουμε με low cost εταιρία
θέλω να σας ρωτήσω μερικά πράγματα για ένα ταξίδι που θα κάνουμε οικογενειακώς στην Κύπρο..
Θα ταξιδέψουμε από Χανιά για Κύπρο με ryanair για Πάφο. Πρέπει υποχρεωτικά να πάρω τηλ. την εταιρία όταν κάνω την κράτηση για να επιβεβαιώσει την κράτηση με τα παιδιά ;
όταν κάνω την κράτηση πρέπει να εκτυπώσω γιατί δεν έχω σπίτι εκτυπωτή ή μπορώ λίγο πριν ταξιδέψουμε να κάνω chech in και να εκτυπώσω;
σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Ισαβελλα απο περιεργεια και μονο γιατι αυτοι οι φιλοι σου δεν εκλεισαν τα εισητηρια μονοι τους; Βρισκουν την διαδικασια δυσκολη; Ειναι μεγαλοι σε ηλικια και δεν εχουν εξικοιωση στους υπολογιστες; Θα μου εκανε εντυπωση γιατι απο στατιστικα γνωριζω οτι εδω στην Ιρλανδια το νουμερο ενα site των ανθρωπων πανω απο 60 ειναι το ryanair.ie, πραγμα που σημαινει οτι ειναι σχετικα φιλικο για ανθρωπους τριτης ηλικιας.
Πριν από 2-3 χρόνια που άρχισα να πρωτοχρησιμοποιώ την αγαπημένη Ράιαν διάβασα και ξαναδιάβασα τον οδηγό που υπάρχει στο φόρουμ για να είμαι σίγουρη ότι τα κάταλαβα όλα!!! Αν το κάνεις μια φορά σου φαίνεται παιχνιδάκι, απλά οι γνωστοι μου δεν το έχουν ξανα επιχειρήσει και προσφέρθηκα εγώ. Ηλικιάς 50-55
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.995
Likes
12.062
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ισαβελλα απο περιεργεια και μονο γιατι αυτοι οι φιλοι σου δεν εκλεισαν τα εισητηρια μονοι τους; Βρισκουν την διαδικασια δυσκολη; Ειναι μεγαλοι σε ηλικια και δεν εχουν εξικοιωση στους υπολογιστες; Θα μου εκανε εντυπωση γιατι απο στατιστικα γνωριζω οτι εδω στην Ιρλανδια το νουμερο ενα site των ανθρωπων πανω απο 60 ειναι το ryanair.ie, πραγμα που σημαινει οτι ειναι σχετικα φιλικο για ανθρωπους τριτης ηλικιας.
Νομιζω πως η ηλικια δεν παιζει μεγαλο ρολο. Υπαρχουν ανθρωποι 80+ ετων που ανετα κλεινουν εισιτηριο απο οποιαδηποτε σελιδα και αλλοι 20-30 που δεν ξερουν να κανουν τιποτ' αλλο περα απο το να μπαινουν στο facebook.
Τωρα θα μου πεις οι νεοι λιγο πολυ μια εξοικειωση την εχουν με την τεχνολογια και καπως θα τα καταφερουν ενω αρκετοι μεγαλυτερης ηλικιας ανθρωποι ισως να μην εχουν πιασει ποτε στα χερια τους υπολογιστη. Αυτο ειναι ομως αλλο θεμα.
 

KATERINA004

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλησπερα παιδια!!ερωτησση: η ryan air ποτε τραβαει τα χρηματα απο μια καρτα visa?????? ευχαριστω
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Στα δεσμεύει αμέσως ως επί το πλείστον,όπως κάθε αγορά που κάνεις μέσω ίντερνετ.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
mail επιβεβαίωσης σου ήρθε;Από την κάρτα σου δεν φαίνεται ότι έχει δεσμευτεί αυτό το ποσό;Πιθανώς να γίνει και εντός 24ωρου απλά εμένα δεν μου έχει τύχει.
 

KATERINA004

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
mail επιβεβαίωσης σου ήρθε;Από την κάρτα σου δεν φαίνεται ότι έχει δεσμευτεί αυτό το ποσό;Πιθανώς να γίνει και εντός 24ωρου απλά εμένα δεν μου έχει τύχει.
η επιβεβαιωση μου ηρθε. στην καρτα ομως δεν φαινεται κατι.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Στο manage my booking άρα μπορείς να δεις την κράτησή σου,έτσι;Αν μέχρι αύριο δεν έχει γίνει κάποια δέσμευση επικοινώνησε με την τράπεζα ή την ίδια τη ryanair.Δεν ξέρω ποιος είναι ο αρμόδιος στην περίπτωση αυτή.
 

KATERINA004

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Στο manage my booking άρα μπορείς να δεις την κράτησή σου,έτσι;Αν μέχρι αύριο δεν έχει γίνει κάποια δέσμευση επικοινώνησε με την τράπεζα ή την ίδια τη ryanair.Δεν ξέρω ποιος είναι ο αρμόδιος στην περίπτωση αυτή.
οκ σε ευχαριστω πολυ!!!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
η δέσμευση γίνετε άμεσα,αλλά τα χρήματα μπορεί να τραβηχτούν 3-4 μέρες μετά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom