The official off-topic v4. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.438
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν είμαι από θρησκευόμενη οικογένεια, δεν έκανα ποτέ μου θρησκευτικά στο σχολείο και ως εκ τούτου είμαι ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετως στα χριστιανικά. Πρώτη φορά το μετανιώνω, χάνω πολλά ιστορικά επεισόδια.

Μπορεί κάποιος να μου πώς διάολο λέγεται στα Ελληνικά το Temple Mount των Ιεροσολύμων;
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ουτε εγω ειμαι σχετικος με τα θρησκευτικα, αλλα κατα συμπτωση διαβαζω τωρα ενα οδοιπορικο στις χωρες της βιβλου του Regis Debray, που αναφερεται στην συνυπαρξη/αντιπαραθεεση των τριων θρησκειων στον χωρο της Μεσης Ανατολης (επ' ευκαιρια στο συστηνω). Ετσι εμαθα λοιπον οτι ονομαζεται "Oρος του ναου".
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.780
Likes
18.171
Δεν είμαι από θρησκευόμενη οικογένεια, δεν έκανα ποτέ μου θρησκευτικά στο σχολείο και ως εκ τούτου είμαι ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετως στα χριστιανικά. Πρώτη φορά το μετανιώνω, χάνω πολλά ιστορικά επεισόδια.

Μπορεί κάποιος να μου πώς διάολο λέγεται στα Ελληνικά το Temple Mount των Ιεροσολύμων;
Το όρος του Ναού.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.019
Likes
6.398
Δεν είμαι από θρησκευόμενη οικογένεια, δεν έκανα ποτέ μου θρησκευτικά στο σχολείο και ως εκ τούτου είμαι ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετως στα χριστιανικά. Πρώτη φορά το μετανιώνω, χάνω πολλά ιστορικά επεισόδια.

Μπορεί κάποιος να μου πώς διάολο λέγεται στα Ελληνικά το Temple Mount των Ιεροσολύμων;
Το λένε ''Όρος του Ναού'' άπιστε....:)

http://el.wikipedia.org/wiki/Όρος_του_Ναού
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.104
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν είμαι από θρησκευόμενη οικογένεια, δεν έκανα ποτέ μου θρησκευτικά στο σχολείο και ως εκ τούτου είμαι ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετως στα χριστιανικά. Πρώτη φορά το μετανιώνω, χάνω πολλά ιστορικά επεισόδια.
Δεν ειχες την τυχη που ειχαμε εμεις! Παντως πραγματικα εχασες. Εγω απολαμβανα τα θρησκευτικα στο σχολειο, ισως γιατι μου αρεζαν πολυ τα παραμυθια!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.401
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom