Παρέα για Ταξίδια...

Guilivers_Travels

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Το Άβαταρ μου δεν αναφέρεται στο Braveheart αλλά στο Rob Roy την ταινία από ομώνυμο μυθιστόρημα του σκωτσέζου συγγραφέα Sir Arthur Walter Scott. Εννοείται πως ντυνόμαστε με παραδοσιακές φορεσιές (καθένας θα έχει το κιλτ του) καθώς οι φατρίες είναι ξεχωριστές και θα πρέπει να φαίνεται σε ποια ανήκει ο καθένας, ξίφος που να έχει σφυρηλατηθεί στην ανάλογη περιοχή από την οποία ανήκει η κλαν, αν και πολύ φοβάμαι πως τα μεταλλεία στο Skye τώρα κάνουν κόπιες, βιομηχανιοποιήθηκε και ο βορράς, επίσης θα πρέπει να έχετε μαζί σας τουλάχιστον Arthur Conan Doyle και JM Βarrie, ή Louis Stevenson, τα άπαντα της Loreena Mckennit και της Μatheson και να τρώτε haggis-δυο πιάτα στην καθισιά.

Φυσικά και αστιεύομαι. Καλή παρέα να γίνεται και όλα θα τα βρούμε, έχει η Σκωτία πολύ πράμα να δεις και να επισκεφτείς.
 
Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
7.991
Likes
12.055
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Το Άβαταρ μου δεν αναφέρεται στο Braveheart αλλά στο Rob Roy την ταινία από ομώνυμο μυθιστόρημα του σκωτσέζου συγγραφέα Sir Arthur Walter Scott. Εννοείται πως ντυνόμαστε με παραδοσιακές φορεσιές (καθένας θα έχει το κιλτ του) καθώς οι φατρίες είναι ξεχωριστές και θα πρέπει να φαίνεται σε ποια ανήκει ο καθένας, ξίφος που να έχει σφυρηλατηθεί στην ανάλογη περιοχή από την οποία ανήκει η κλαν, αν και πολύ φοβάμαι πως τα μεταλλεία στο Skye τώρα κάνουν κόπιες, βιομηχανιοποιήθηκε και ο βορράς, επίσης θα πρέπει να έχετε μαζί σας τουλάχιστον Arthur Conan Doyle και JM Βarrie, ή Louis Stevenson, τα άπαντα της Loreena Mckennit και της Μatheson και να τρώτε haggis-δυο πιάτα στην καθισιά.

Φυσικά και αστιεύομαι. Καλή παρέα να γίνεται και όλα τα βρούμε, έχει η Σκωτία πολύ πράμα να δεις και να επισκεφτείς.
Νταξ κιλτ μπορω να βαλω στη Σκωτια αλλα την περκεφαλαια με τα κερατα που απαιτειται για τη Σκανδιναβια δεν την αντεχω.
 

Guilivers_Travels

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Νταξ κιλτ μπορω να βαλω στη Σκωτια αλλα την περκεφαλαια με τα κερατα που απαιτειται για τη Σκανδιναβια δεν την αντεχω.

Πάμε Σκωτία πρώτα και για Σκανδιναβία βλέπουμε. Ούτε εγώ τρελαίνομαι να γίνω Βίκινγκ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.991
Likes
12.055
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Κοιτα εχω ηδη προγραμματισμενα για Φινλανδια (που δεν την λες Σκανδιναβια αλλα παραδιπλα) και Ουαλια. Τι να βαλω;
 

Guilivers_Travels

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Κοιτα εχω ηδη προγραμματισμενα για Φινλανδια (που δεν την λες Σκανδιναβια αλλα παραδιπλα) και Ουαλια. Τι να βαλω;
Η Ουαλία πάντως είναι κι αυτή ωραία. Είναι ο αμέσως επόμενος προορισμός μαζί με την Ιρλανδία.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.991
Likes
12.055
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί

Guilivers_Travels

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Τι λες να βαλω στην Ουαλια; Κανα πρασινο με το δρακο;
Και δεν βάζεις, εγώ πάντως στην Ουαλία και στην Ιρλανδία θα πάω κανονικά ντυμένος ευρωπαίος, καθώς μισούν τους Σκωτσέζους και ειδικά οι Ιρλανδοί γιατί είναι Βρετανοί υπήκοοι.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Και δεν βάζεις, εγώ πάντως στην Ουαλία και στην Ιρλανδία θα πάω κανονικά ντυμένος ευρωπαίος, καθώς μισούν τους Σκωτσέζους και ειδικά οι Ιρλανδοί γιατί είναι Βρετανοί υπήκοοι.
Τι μαθαίνει κανείς...
ισχύει αυτό; είχα την εντύπωση ότι με τους άγγλους τους γυρίζουν τα άντερα ανάποδα. Η Σκωτία είναι απωθημένο και ζηλεύω λιγάκι, αλλά προηγούνται οι προβληματικές περιοχές του πλανήτη όπου έχω μια έφεση να πηγαίνω (ή αν πατήσω το πόδι μου τους φέρνω μια γκαντεμιά)
 

Guilivers_Travels

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Τι μαθαίνει κανείς...
ισχύει αυτό; είχα την εντύπωση ότι με τους άγγλους τους γυρίζουν τα άντερα ανάποδα. Η Σκωτία είναι απωθημένο και ζηλεύω λιγάκι, αλλά προηγούνται οι προβληματικές περιοχές του πλανήτη όπου έχω μια έφεση να πηγαίνω (ή αν πατήσω το πόδι μου τους φέρνω μια γκαντεμιά)
Iσχύει. Οι Ιρλανδοί μισούν Άγγλους αλλά τα τελευταία 200 χρόνια δεν συμπαθούν πολύ ούτε τους Σκωτσέζους γιατί είναι Βρετανοί πολίτες.
 

Nikoletta_M

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα των ταξιδιωτών και εξερευνητών!
Ως νέο μέλος, αν και παλαιά επισκέπτρια της κοινότητας, θα ήθελα να στείλω κι εγώ τους χαιρετισμούς μου και να ευχηθώ σε όλους και όλες καλές εξορμήσεις σε μέρη μακρινά και κοντινά!
Και μια που λέμε για εξορμήσεις... έχοντας λάβει αρνητική απάντηση από όλη την κοντινή παρέα για το στόχο μου φέτος να επισκεφθώ την Σαμοθράκη, μήπως ενδιαφέρονται κι άλλοι για τον συγκεκριμένο προορισμό? Μήπως μαζευτούμε και πάμε δηλαδή?!
Αναμένω νέα!
 

evitaki_boa

Member
Μηνύματα
40
Likes
83
Επόμενο Ταξίδι
Περού & Βολιβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλος ο κόσμος !!!
Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα των ταξιδιωτών και εξερευνητών!
Ως νέο μέλος, αν και παλαιά επισκέπτρια της κοινότητας, θα ήθελα να στείλω κι εγώ τους χαιρετισμούς μου και να ευχηθώ σε όλους και όλες καλές εξορμήσεις σε μέρη μακρινά και κοντινά!
Και μια που λέμε για εξορμήσεις... έχοντας λάβει αρνητική απάντηση από όλη την κοντινή παρέα για το στόχο μου φέτος να επισκεφθώ την Σαμοθράκη, μήπως ενδιαφέρονται κι άλλοι για τον συγκεκριμένο προορισμό? Μήπως μαζευτούμε και πάμε δηλαδή?!
Αναμένω νέα!
Πότε λες να πας ? (Πρώτη φορά Σαμοθράκη ?)
Πάντως και μόνη σου να πας... το μόνο σίγουρο είναι ότι εκεί θα γνωρίσεις πολύ κόσμο !
 

Nikoletta_M

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Προς αυγουστο το υπολογιζω. Πρωτη φορα!!! Αλλα το παλευω εδω και πολυ καιρο... Ειλικρινα, το σκεφτομαι σοβαρα να παρω τα μπογαλακια μου και να παω για καμια βδομαδα μονη μου! Δε θελω να το αναβαλλω αλλο!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.725
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom