Ουγγαρία Εισιτήρια Όπερα Βουδαπέστης

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.966
Δεν υπάρχει dress code, αλλά δεν είδα κανέναν κακοντυμένο ή απεριποίητο.
Μια ντόπια είχε βάλει μάλλον το νυφικό της, σοβαρά :)
 

tasos1994

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
χαχαχαχα.ε προφανώς και δεν έχω σκοπό να πάω με αθλητικά ας πούμε. απλά επειδή έχω περιορισμένες αποσκευές να ξέρω αν θα πάρω πολύ καλά ρούχα
 

elisfani

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπέρα σε όλους! Τον Δεκέμβρη θα ταξιδέψω με το φίλο μου στη Βουδαπέστη και θέλω να κλείσω εισιτήρια για να παρακολουθησουμε την τελευταία παράσταση του Καρυοθραυστη.. Αντιμετωπίζω 2 προβλήματα. 1ον δεν ξέρω ποιες θέσεις να επιλέξω για να το ευχαριστηθώ στο maximum. Σκεφτόμουν κάποιο box αλλά τι είναι προτιμότερο το royal box που είναι κέντρο πρώτο επίπεδο αλλά μου φαίνεται μακριά απ τη σκηνή ή κάποιο απ τα πλαϊνά του πρώτου επιπέδου που είναι πιο κοντά στη σκηνή αλλά θα τα βλέπουμε λίγο πλάγια όλα. .??
2ον μπαίνοντας στο site της όπερας για να κλείσω ηλεκτρονικά εισιτήρια δεν μπορώ να βρω από που και αν μπορώ να επιλέξω συγκεκριμένες θέσεις. Μην δώσω τόσα λεφτά και δεν ξέρω που θα κάτσω!
Το έχει κάνει κανείς μπορείτε να βοηθήσετε? ?
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Γενικά θα βλέπεις καλά και στις δυο θέσεις που προτείνεις... εγω είχα αργήσει να βγάλω εισιτήρια και καθίσαμε ψηλά (ήταν πιο φτηνά, που ειχαν μείνει). Τώρα για το site να τα κλείσεις θυμάμαι πως έδειχνε που θα καθίσουμε και ετσι ξέραμε που θα είμαστε... αν θες στειλε μου λιγο το λινκ!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα σε όλους! Τον Δεκέμβρη θα ταξιδέψω με το φίλο μου στη Βουδαπέστη και θέλω να κλείσω εισιτήρια για να παρακολουθησουμε την τελευταία παράσταση του Καρυοθραυστη.. Αντιμετωπίζω 2 προβλήματα. 1ον δεν ξέρω ποιες θέσεις να επιλέξω για να το ευχαριστηθώ στο maximum. Σκεφτόμουν κάποιο box αλλά τι είναι προτιμότερο το royal box που είναι κέντρο πρώτο επίπεδο αλλά μου φαίνεται μακριά απ τη σκηνή ή κάποιο απ τα πλαϊνά του πρώτου επιπέδου που είναι πιο κοντά στη σκηνή αλλά θα τα βλέπουμε λίγο πλάγια όλα. .??
2ον μπαίνοντας στο site της όπερας για να κλείσω ηλεκτρονικά εισιτήρια δεν μπορώ να βρω από που και αν μπορώ να επιλέξω συγκεκριμένες θέσεις. Μην δώσω τόσα λεφτά και δεν ξέρω που θα κάτσω!
Το έχει κάνει κανείς μπορείτε να βοηθήσετε? ?
Πας σε αυτό το λινκ http://www.opera.hu/programme#?y=2016&m=12&evad=&helyszin=mind&mufaj=mind και επιλέγεις την παράσταση που θες, πατώντας εκεί που λέει tickets και θα σου ανοίξει καινούριο παράθυρο.
Στο καινούριο παράθυρο θα σου έχει το σχέδιο της όπερας και κάθε μία θέση ξεχωριστά όπου τοποθετώντας τον κέρσορα ππάνω στις θέσεις θα σου γράφει και την τιμή τους.
Εγώ π.χ είχα δει στο 5 box από δεξια, στο μεσαίο από τα 3 όπως τα βλέπεις, που ουσιαστικά είναι στον δεύτερο όροφο.
Έπειτα επιλέγεις τις θέσεις και κάνεις την αγορά.
 

elisfani

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Μετά από αρκετές ανεπιτυχείς προσπάθειες (μάλλον λόγω λάθος χειρισμού της κάρτας μου) κατάφερα επιτέλους να κλείσω θέσεις!! Δυστυχώς όλα τα box είχαν ήδη καταληφθεί αλλά βρήκα καλές θέσεις στην πλατεία μέσω του site που μου υπέδειξες οπότε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!
 

patrizia

Member
Μηνύματα
185
Likes
172
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Καλησπέρα
Προσπαθώ εδώ κι ένα μήνα να βρω εισιτήρια για την όπερα στις ημερομηνίες 26-30/8 οτιδήποτε γιατί βασικά το κτίριο θέλουμε να δούμε και το μόνο που δείχνει είναι το Billy Elliot sto Erkel theatre όμως! Το μόνο που πρόσθεσε πρόσφατα είναι ένα κονσέρτο για 16/7 που δεν θα είμαστε εκεί
Εχουν ξεπουληθεί τα πάντα ή είναι νωρίς? Δεν ξέρω πως να τους ρωτήσει γιατί το μόνο που λέει είναι να δώσω το εμαιλ για να λαμβάνω νεα τους. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.966
Πιθανόν το καλοκαίρι να μην έχει κάτι. Λογικά θα το είχαν αναρτήσει. Συχνά οι όπερες δεν έχουν κάτι στο προγραμμα τον Αύγουστο
. Η γνώμη μου είναι να κλείσετε ο,τι βρείτε, το κονσέρτο. Είναι πιο ωραία η αίσθηση από το απλό Τουρ, ειδικά αν είναι βράδυ, στο υπερχο φουαγιέ για κρασί...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Οπως λεει η κυρία από πάνω μου, συνηθως τον Αύγουστο δεν εχουν εκδηλώσεις.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
185
Likes
172
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Μακάρι Paesfra μου να βάλει το κονσέρτο εκείνες τις ημερομηνίες γιατί μόνο 16/7 το είδα, θα το ξανακοιτάξω.
Πάντως κάπως έτσι το φανταζόμουν κι εγώ, λατρεύω αυτά τα κτίρια αχ και το κρασί σ' αυτό το αριστοκρατικό φουαγιέ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.215
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom