Γερμανία Ενοικίαση αυτοκινήτου στη Γερμανία.

chris1969

New Member
Μηνύματα
3
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ευρώπη με αυτοκίνητο
Καλημέρα σας.
Νέος στην μεγάλη και όμορφη παρέα σας. Μια ερώτηση θα ήθελα να σας κάνω. Μπορώ να ενοικιάσω αυτοκίνητο από Γερμανία και να ταξιδέψω 2 με 3 ημέρες στην Γαλλία? Ακουσα οτι δεν μπορείς να βγεις εκτός συννόρων. Είναι αλήθεια?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Αναλόγως την εταιρία. Διαβασε τους όρους πριν κλείσεις. Συνήθως μπορείς αλλα πρέπει να δηλώσεις οτι προκειται να βγεις εκτος για να είσαι καλυμενος... Το πιθανότερο να υπαρχει και εξτρα χρεωση! Προσωπικά δεν το έχω κανει αλλα με είχε ενημερώσει ενας πρακτορας της enterprise σε μια κρατηση που είχα κανει. Αν θα μπορούσε να σε βοήθησει και καποιος αλλος με προσωπικη εμπειρία, καλό θα ήταν!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλημέρα σας.
Νέος στην μεγάλη και όμορφη παρέα σας. Μια ερώτηση θα ήθελα να σας κάνω. Μπορώ να ενοικιάσω αυτοκίνητο από Γερμανία και να ταξιδέψω 2 με 3 ημέρες στην Γαλλία? Ακουσα οτι δεν μπορείς να βγεις εκτός συννόρων. Είναι αλήθεια?
Δεν έχεις κανένα πρόβλημα να πας από Γερμανία στη Γαλλία (αλλά και σε άλλες χώρες της Κεντρικής Ευρώπης) με νοικιασμένο αυτοκίνητο. Πρόβλημα υπάρχει αν ταξιδεύεις προς τα Βαλκάνια ή προς κάποιες χώρες της Ανατολικής Ευρώπης.
 

TSAKIRAPOST

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Εγω οταν νοικιασα το αυτοκινητο απο Γερμανια κανεις δεν με ρωτησε που θα παω και πηγαμε Ολλανδια
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Καλημέρα σας.
Νέος στην μεγάλη και όμορφη παρέα σας. Μια ερώτηση θα ήθελα να σας κάνω. Μπορώ να ενοικιάσω αυτοκίνητο από Γερμανία και να ταξιδέψω 2 με 3 ημέρες στην Γαλλία? Ακουσα οτι δεν μπορείς να βγεις εκτός συννόρων. Είναι αλήθεια?
Καλημέρα! Επειδή σκέφτομαι το καλοκαίρι να νοικιάσω κι εγω αμάξι στην Γερμανία, έχεις δει καθόλου τι παίζει απο τιμές;
 

chris1969

New Member
Μηνύματα
3
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ευρώπη με αυτοκίνητο
Καλημέρα! Επειδή σκέφτομαι το καλοκαίρι να νοικιάσω κι εγω αμάξι στην Γερμανία, έχεις δει καθόλου τι παίζει απο τιμές;
Εγω οταν νοικιασα το αυτοκινητο απο Γερμανια κανεις δεν με ρωτησε που θα παω και πηγαμε Ολλανδια
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Όντως μετά από αρκετό ψάξιμο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
 

chris1969

New Member
Μηνύματα
3
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ευρώπη με αυτοκίνητο
Καλημέρα! Επειδή σκέφτομαι το καλοκαίρι να νοικιάσω κι εγω αμάξι στην Γερμανία, έχεις δει καθόλου τι παίζει απο τιμές;
Δες λίγο στο site της europcar: http://www.europcar.com/. Τώρα για το Πάσχα μου φάνηκαν αρκετά καλές οι τιμές.
 

22lini

Member
Μηνύματα
28
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Πραγα-Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
τον γύρο του κόσμου!
καλημερα και εμεις απο την europcar νοικιασαμε για 1η Μαιου μεχρι 5 Μαιου που θα ειμαστε στο Μοναχο.Ενα scoda fabia combi στα 114 ευρω.Ειμαστε 4μελης οικογενεια με ενα μωρο οποτε χρειαζομασταν χωρο για καροτσια κ.τ.λ.Μας χρεωνουν +10 ευρω την μερα περιπου (αν θυμαμαι καλα) το καρεκλακι του μωρου.
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα! Εχω πάλι μια απορία (ή μάλλον 2) για την ενοικίαση αυτοκινήτου αν ξέρει κανείς να απαντήσει. Το κλασικό παλιό ροζ δίπλωμα γίνεται δεκτό για ενοικίαση στην Ευρώπη; Επίσης εχει κλείσει κανεις σας αυτοκίνητο μέσω της airtickets? Οι τιμές που εμφανίζει είναι πολύ δελεαστικές. Ειναι πραγματικές όμως; Μην το κλείσω και μετα με χρεώσουν επιπλεον για ασφαλειες κλπ. Δεν μιλάω φυσικά για τυχόν έξτρα που θα ζητήσω εγω, οπως πχ gps.
 

SKARLET

Member
Μηνύματα
15
Likes
14
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Καλησπερα,
ψαχνω για αυτοκινητο για 6 ημερες, παραλαβη απο Mοναχο και παραδοση στο αεροδρομιο του Ντυσσελντορφ. Σχεδον ολα τα sites που εχω δει εχουν περιορισμενα χιλιομετρα (συνηθως μεχρι 300 ημερησιως και στην συνεχεια χρεωση 0,19-0,39/ km).Ξερει καποιος εταιρειες χωρις περιορισμο στα χμ και με λογικο κοστος;
Eπισης για μια μονοημερη Ζυριχη που θελουμε να παμε απο Κostanz υπαρχει τροπος να αποφυγουμε το 40αρι της βινιετας;
Τελος το παρακατω προγραμμα θεωρειτε οτι βγαινει η θα ειναι εξοντωτικο:
2 πρωτες ημερες Μοναχο
3η ημερα Κostanz μεσω Fussen και neunschwanstein
4η ημερα Ζυριχη και το βραδυ Freiburg
5η ημερα μελανας δρυμος
6η ημερα Colmar και Στρασβουργο
7η ημερα Baden Baden και Χαιδελβεργη
8η ημερα κοιλαδα του Ρηνου και Φρανκφουρτη
9η ημερα αναχωρηση απο Ντυσελντορφ
Οποιος εχει προτασεις για την περιοχη ειναι ευπροσδεκτες!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Eπισης για μια μονοημερη Ζυριχη που θελουμε να παμε απο Κostanz υπαρχει τροπος να αποφυγουμε το 40αρι της βινιετας;
Αν πάτε από επαρχιακούς δρόμους δεν πληρώνετε βινιέτα. Οι επαρχιακοί δρόμοι της Ελβετίας είναι πανέμορφοι, αλλά δεν μπορείς να οδηγείς πολύ γρήγορα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom