Αυστρία Αριστοκρατική Βιέννη-πληροφορίες

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
εγώ έκλεισα διαμέρισμα για 3 άτομα 3 διανικτερεύσεις 216 ευρώ
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Οντως φαινετε πολυ ομορφο εχεις μεινει; το am και το 24hours (ισως δεν το γραφω σωστα) ηταν δυο απο τις επομενες επιλογες μου οταν εψαχνα για χριστουγεννα κατι γυρο στα 100 ευρω, οταν βεβαια αλλαξαν τα δεδομενα και βρηκα για μαρτιο 120 το sofitel εεε ειπα ας παει και το παλιαμπελο:D, το εκλεισα χωρις δευτερη σκεψη.
Με 120 ευρω στο sofitel να πας!! Ελπίζω να τα καταφέρουμενα πάμε έστω για ποτό και μεις!
Το 25hours to έχω δει και γω κΑι το σκέφτομαι για διαμονή.. Έχω κλείσει 2-3 με δωρεαν ακύρωση και βλέπουμε
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Καλησπερα ακομα εδω...:p..λιγες μερουλεςςς, δεν ξερω σε ποιο αλλο θεμα να ρωτησω, περα απο το κελαρι 12 αποστολοι υπαρχει καποιο αλλο που ναναι τετοιο στυλ αλλα ναχει μουσικη αλλου ειδους και σοου με φωτιες κτλ.οι 12 αποστολοι ειναι μονο βιολι σωστα;
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Σχετικά με την περιοχή Grinzing που πολλοί προτίνουν; Περί τίνος πρόκειται; Αξίζει για ένα απόγευμα, θέλω να πω υπάρχει κάτι να δεις ή είναι μόνο για φαγητό σε κάποια ταβερνούλα;
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Σχετικά με την περιοχή Grinzing που πολλοί προτίνουν; Περί τίνος πρόκειται; Αξίζει για ένα απόγευμα, θέλω να πω υπάρχει κάτι να δεις ή είναι μόνο για φαγητό σε κάποια ταβερνούλα;
Για ποσες μερες θα πας;
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Για ποσες μερες θα πας;
11 με 15 Απρίλη. Στην ουσία 3μιση μέρες..λίγες δυστυχώς:/
Και επίσης σχετικά με εισιτήρια για την όπερα που πολλά παιδία λένε ότι βρήκαν με 3-4€ για τους όρθιους ισχύει;;

P.S πολύ όμορφη η ιστορία σου και βοηθητική!!! Περιμένουμε και την συνέχεια!!!
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
11 με 15 Απρίλη. Στην ουσία 3μιση μέρες..λίγες δυστυχώς:/
Και επίσης σχετικά με εισιτήρια για την όπερα που πολλά παιδία λένε ότι βρήκαν με 3-4€ για τους όρθιους ισχύει;;

P.S πολύ όμορφη η ιστορία σου και βοηθητική!!! Περιμένουμε και την συνέχεια!!!
isavella μου εγω κατα τι γνωμη μου θα σου ελεγα ναμην πας στο χωριουδακι που λες που αποτι ενημερωθηκα πριν παω βιεννη ειναι ενα τουριστικο μερος με ωραια ταβερνακια. Εγω πηγα για 5 μερες 4 βραδια και μου εφτασαν οριακα για να δω τα βασικα και να παρω μια γευση απο την Ομορφη Βιεννη. Δεν θα χαλουσα καμια μερα απλα για να παω σενα χωριο με ταβερνες. Τωρα παλι γνωμες ειναι αυτες ο καθενας αναλογως το τι θελει. Εμενα προσωπικα μου αρεσουν οι βολτες με τα ποδια και ποσο μαλλον σενα μερος σαν την Βιεννη που εχει τεραστιου πεζοδρομος και το ευχαριστιεσαι.
Σευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια για την ιστορια μου χαιρομαι που βοηθαει. Συντομα θα ανεβασω την συνεχεια, λογο δουλειας την γραφω σταδιακα.
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
isavella μου εγω κατα τι γνωμη μου θα σου ελεγα ναμην πας στο χωριουδακι που λες που αποτι ενημερωθηκα πριν παω βιεννη ειναι ενα τουριστικο μερος με ωραια ταβερνακια. Εγω πηγα για 5 μερες 4 βραδια και μου εφτασαν οριακα για να δω τα βασικα και να παρω μια γευση απο την Ομορφη Βιεννη. Δεν θα χαλουσα καμια μερα απλα για να παω σενα χωριο με ταβερνες. Τωρα παλι γνωμες ειναι αυτες ο καθενας αναλογως το τι θελει. Εμενα προσωπικα μου αρεσουν οι βολτες με τα ποδια και ποσο μαλλον σενα μερος σαν την Βιεννη που εχει τεραστιου πεζοδρομος και το ευχαριστιεσαι.
Σευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια για την ιστορια μου χαιρομαι που βοηθαει. Συντομα θα ανεβασω την συνεχεια, λογο δουλειας την γραφω σταδιακα.
Ναι και γω αυτό σκέφτομαι καλύτερα να δούμε όσα περισσότερα μπορούμε απ´ το κέντρο!

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; Μιας και έμεινες στο sofitel, (πόςο σε ζηλεύω δεν φαντάζεςαι:) ) εχεις πάει για ανέβει στο le loft για φαγητό/ποτό; Το προτείνεις;
Εναλλακτικά έχω βρει και αυτο http://www.tripadvisor.com.gr/Resta...6721-Reviews-Restaurant_57_Lounge-Vienna.html

Γενικά θα θέλαμε ενα βράδυ να βγούμε και σε κάτι τέτοιο που να φαίνεται όλη η Βιέννη από ψηλά.. Αν τα έχει επιστεφτεί κανείς ή έχει κάποιο άλλο να προτείνει;
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Ναι και γω αυτό σκέφτομαι καλύτερα να δούμε όσα περισσότερα μπορούμε απ´ το κέντρο!

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; Μιας και έμεινες στο sofitel, (πόςο σε ζηλεύω δεν φαντάζεςαι:) ) εχεις πάει για ανέβει στο le loft για φαγητό/ποτό; Το προτείνεις;
Εναλλακτικά έχω βρει και αυτο http://www.tripadvisor.com.gr/Resta...6721-Reviews-Restaurant_57_Lounge-Vienna.html

Γενικά θα θέλαμε ενα βράδυ να βγούμε και σε κάτι τέτοιο που να φαίνεται όλη η Βιέννη από ψηλά.. Αν τα έχει επιστεφτεί κανείς ή έχει κάποιο άλλο να προτείνει;
Πήγαμε για ποτακί θα ανεβάσω και φωτο, απλά όταν πηγαμε εγραφε στα τραπεζακια "ρεζερβε" μας λεει το γκαρσονι ειστε του ξενοδοχειο λεμε ναι και δειχνουμε την καρα του ξενοδοχειο και μας εκατσε σε τραπεζακι. Οσοι δεν ηταν ητα ορθιοι στο μπαρ και καθοταν αφου ειχε περασει η ωρα. Για φαγητο ειναι ακριβως εκει που εμεις τρωγαμε πρωινο τελειααα!! Πηραμε μια μπυρα και εγω ενα κοκτειλ τελειοοο!!!
Εχω ακουσει οτι και ο πυργος της χιλιετιες ειναι πολυ ωραιο για ποτο εμεις δεν πηγαμε αλλα λενε τα καλυτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom