Έρευνα για την έρευνα 2015

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καθώς πλησιάζει ο καιρός για την καθιερωμένη μας έρευνα, θα ήθελα τις γνώμες και ιδέες σας για το τί πληροφορίες θα θέλατε να δείτε στην έρευνα φέτος, που δεν είχαμε τα προηγούμενα χρόνια.

Γράψτε εδώ τις απόψεις σας και σε λίγες μέρες θα ετοιμαστεί η φετινή έρευνα.

Θυμίζω τα αποτελέσματα της περσινής είναι ΕΔΩ, και της προπέρσινης ΕΔΩ.

:)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Υπάρχει η πληροφορία πόσα μέλη συμμετείχαν σε κάθε έρευνα και δεν την βλέπω;

Η δεν υπάρχει;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ίσως τι ημερήσιο budget για διαμονή και διατροφή υπολογίζει κανείς κατ'ατομο
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Μπορείς να βάλεις και άλλες πληροφορίες εκτός από ηλικία και φύλο, όπως π.χ. άλλα χόμπυ και ενδιαφέροντα , μορφωτικό επίπεδο κλπ,να δούμε το προφίλ των ανθρώπων που ταξιδεύουν.....
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Θα μπορούσε αλλά γιατί να γραφτεί; στις έρευνες σημασία έχει η τάξη μεγέθους, εγώ και στις δύο περιπτώσεις δίνω όχι απλά τάξη μεγέθους αλλά και το νούμερο κατά προσέγγιση. Έχει διαφορά για την έρευνα αν ήταν 1023 ή 1065 άτομα για παράδειγμα;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Εντάξει αν είναι η διαφορά για κάποιες δεκάδες.Μάλλον υπολογίζεις με προσέγγιση εκατοντάδας.Δηλαδή για 1150 θα έγραφες πάνω από 1100.Απλά φάνηκε αόριστο το πάνω από 1000.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ναι όπως το λες είναι. Και οι λόγοι που δε γράφω το ακριβές νούμερο είναι δύο: πρώτον μπορεί πχ να είχαμε 1090 συμμετοχές αλλά στα στατιστικά να υπολόγισα μόνο τις 1034 γιατί οι άλλες ήταν ημιτελείς ή άκυρες ή κάτι παρόμοιο, και δεύτερον γιατί μένει καλύτερα στο μυαλό ο στρογγυλός αριθμός 1000 από το 1047. :D
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ποιες ήταν οι πρώτες χώρες που επισκεφθήκατε εκτός Ελλάδας και η πρώτη εκτός Ευρώπης. Γενικά θα μου άρεσε να ξέρω ανά χώρα σε ποιες έχουν πάει πόσοι (όταν είχαμε το χάρτη, όλο και κάποιος καθόταν και τα έκανε τα στατιστικά αυτά).
Από αυτές που δεν έχετε πάει, ποια είναι η προτεραιότητά σας;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom