Γαμος στο σιπχολ?

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Δηλαδή προσφέρει αυτή την δυνατότητα το αεροδρόμιο;
Τι γάμος;Πολιτικός ή θρησκευτικός;
Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες να μάθουμε και εμείς...

Καλώς ήρθες σε κάθε περίπτωση.

ΥΓ:Πάντως οι ερωτήσεις γίνονται όλο και πιο εξειδικευμένες..Τι δώρο να πάρω στην φίλη μου,πώς να παντρευτώ σε αεροδρόμιο κτλ.
 

danai01

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
καλημερα, υπαρχει αυτη η δυνατοτητα στο αεδρομιο σιπχολ του αμστερνταμ http://www.schipholweddings.nl/ αλλα αποτι καταλαβα τα πακετα περιλαμβανουν κ δεξιωση,γενικα υπερπαραγωγη.. γνωριζει καποιος αν μπορει να γιναι μονο η τελετη? πολιτικος γαμος εννοειται εκει. και αν ξερει τιμη για την τελετη και δικαιολογητικα που ισως χρειαζομαστε?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Από ότι θυμάμαι δεν πρέπει να ξαναρώτησε κάποιος για αυτό το θέμα.΄Εχουν απαντηθεί θέματα όπως γάμος στην Ισπανία,γάμος στην Γαλλία,γάμος με αλλοδαπό/αλλοδαπή κτλ.
΄Οποτε άς περιμένουμε μήπως ξέρει κάποιος.
Γαμπρός και νύφη είναι ΄Ελληνες υπήκοοι;
Και από περιέργεια για ποιο λόγο ο γάμος πρέπει να γίνει στο αεροδρόμιο;
 

danai01

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
ελληνες ναι. για να αποφυγουμε τη γραφειοκρατια γιατι αποτι εχω διαβασει εχει ταλαιπωρια ενας γαμος στο εξωτερικο. εξαλλου δεν θα υπαρχουν καλεσμενοι ετσι κι αλλιως. οσο πιο απλα γινεται..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Την γραφειοκρατία(την Ελληνική τουλάχιστον) δεν νομίζω ότι θα την αποφύγεις.Δεν θα κάνετε αναγνώριση του γάμου στην Ελλάδα;Δεν θα πρέπει να μεταφραστούν κάποια έγγραφα,να κατατεθούν στο ληξιαρχείο κτλ.;Δεν νομίζω να αναγνωρίζεται ο γάμος αυτόματα και χωρίς διαδικαστικά.
 

danai01

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
το μετα δε μας πειραζει.. απλα το σιπχολ θεωρειται το 2ο λας βεγκας σαυτο το κομματι.. βλεποντας..ευχαριστω οπως και να χει.. οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Επειδή δεν νομίζω να το ξέρει/μετάσχει/κάνει κάποιος (εγώ πρώτη φορά το ακούω) νομίζω καλύτερα να στείλεις μέιλ στους υπεύθυνους, εφόσον έχει site, να σου λύσουν όλες τις απορίες
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
ελληνες ναι. για να αποφυγουμε τη γραφειοκρατια γιατι αποτι εχω διαβασει εχει ταλαιπωρια ενας γαμος στο εξωτερικο. εξαλλου δεν θα υπαρχουν καλεσμενοι ετσι κι αλλιως. οσο πιο απλα γινεται..
Ο πολιτικος γαμος εδω,δεν εχει και καμμια μεγαλη γραφειοκρατια....εκει,δηλ.θα πατε μονο με ταυτοτητα;ποσο πιο ευκολο ειναι εκει;...για να συγκρινουμε....
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
για να συγκρινουμε....
Ναι, καρφίτσα μου, να συγκρίνουμε... διότι νέες είμαστε, ωραίες είμαστε, όλο και κάποιο τυχερό μπορεί να μας προκύψει ;), ειδικά αν βγει και καμια προσφορα για Αμστερνταμ εγώ ψήνομαι τρελά... :haha::haha::haha:
 

danai01

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Χαχαχ sokratis,κλαιω.. Οχι δε μας κυνηγαν τα σογια,αλλα μιας κ σκεφτομαστε αμστερνταμ για επομενο ταξιδι και ημαστε σε φαση για πολιτικο θα ηταν ωραια εμπειρια νομιζω..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom