Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Συγγνωμη για το παραληρημα!
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Για να σε ηρεμήσω λίγο ... σου λέω ότι πριν 3 χρόνια που ακύρωσα πτήσεις και ταξιδιωτική ασφάλιση με το travelplanet24, η επικοινωνία μαζί τους ήταν εξαιρετική. Ήταν εξυπηρετικοί και το ποσό επιστράφηκε στην πιστωτική κάρτα μέσα σε μια βδομάδα.
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Γεια σας. Τελικά όλα καλά. Επικοινώνησα με το πρακτορείο και τη ραιανερ και το θέμα λύθηκε. Από ό,τι φαίνεται, δεν είχε γίνει δεύτερη χρέωση, απλά μόλις έλαβα τα 2 μέιλ πανικοβλήθηκα. Η χρέωση τελικλα στο όνομα του φίλου μου ήταν εικονική -το πρακτορείο απλά έβαλε το δικό του όνομα να φαίνεται και όχι το δικό μου παρόλο που έκανα εγώ την αγορά. Μες στον πανικό, τι να καταλαβω κι εγω.....
Σας ευχαριστω παρα πολύ για τις απαντησεις!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Iσως έχει ξανατεθει και απαντηθεί η ερώτηση μου αλλά 30 σελιδες είναι πολλες να τις διαβάσω...οποτε ρωτώ:το gotogate.gr
το ξέρετε ? το έχετε χρησιμοποιήσει? είνια Οκ? στο ιντερνετ δεν είδα καλά reviews....μου κάνει εντυπωση γιατι δίνει πολύ χαμηλοτερη τιμη απο οτι βρίσκω στο skyscanner(αλήθεια γιατι το skyscanner δεν περιλαμαβάνει και τη gotogate?)...
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Οι τιμές σε κάτι τέτοια σάιτ καμιά φορά δεν είναι live.Αν προχωρήσεις την κράτηση μπορεί να αλλάξει.Ή να σ'ενημερώσουν αυτοί ότι άλλαξε η τιμή προς τα επάνω φυσικά.Αν στραβώσει κάτι πρέπει να συνεννοηθείς στα αγγλικά,κλπ.Αν είναι να μην κλείσεις απευθείας από την αεροπορική,χρησιμοποίησε καλύτερα κάποιο ελληνικό έμπιστο online πρακτορείο.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
μου κάνει εντυπωση γιατι δίνει πολύ χαμηλοτερη τιμη απο οτι βρίσκω στο skyscanner(αλήθεια γιατι το skyscanner δεν περιλαμαβάνει και τη gotogate?)...
Το scyscanner μπορεί να μην το περιλαμβάνει, το έχει όμως η momondo
Έκλεισα πρόσφατα 3 αεροπορικά απο αυτό λόγω καλύτερης τιμής και μου έστειλαν κανονικά αριθμούς εισητηρίων (και οχι απλά reservation number)

Η χρέωση στην πιστωτική δείχνει βάση τους τη Σουηδία.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.025
Likes
12.126
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
.μου κάνει εντυπωση γιατι δίνει πολύ χαμηλοτερη τιμη απο οτι βρίσκω στο skyscanner(αλήθεια γιατι το skyscanner δεν περιλαμαβάνει και τη gotogate?)...
Το εχει... και για του λογου το αληθες...

σσ.jpg
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
ναι έχετε δίκιο ,μετά το προσεξα οτι το έχει...με ανυσηχει το οτι διάβασα διαφορα αρνητικά σχόλια στο ιντερνετ...οτι σου στέλνουν μειλ και οτι άλλαξε η πτηση και κατι τέτοια...απο τη στιγμη που θα πάρεις ομως τον αριθμο εισητηριου ,φαντάζομαι οτι δεν υπάρχει πρόβλημα...ήθελα να σε ρωτήσω silverselfer ,μέσα σε πόσο διάστημα σου έστειλαν αριθμο εισητηριων?
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Έκανα κράτηση το βραδάκι, μου έστειλαν reservation number και την επόμενη μέρα μου έστειλαν και τα υπόλοιπα στοιχεία (αριθμούς εισητηρίων)

Το αν άλλαξε η ώρα πτησης, δεν ειναι θέμα του πράκτορα αλλα της αεροπορικής
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Eχει κανεις κλεισει εισιτηρια με το φιλανδικο σαιτ κρατησεων www.gotogate.com?
Ειναι αξιοπιστο?
Αναφερει οτι η κρατηση που κανεις ολοκληρωνεται μετα απο 24 ωρες και τοτε γινεται και η εκδοση του εισιτηριου.Αυτο ισχυει γενικα οταν κανεις κρατηση μεσω τετοιων μηχανων αναζητησης ?δεν γνωριζω σχετικα και εχω καπως αγχωθει γιατι ηδη τα χρηματα εχουν αφαιρεθει απο την καρτα μου.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
απο περιεργεια...συνηθως δεν εχεις αμεσως απαντηση για τη κρατηση;...μετα απο 24 ωρες εχεις επιβεβαιωση της κρατησης;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.332
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom