Ιταλία Τοσκάνη φύση

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Γεια σε όλους τους Ιταλόφιλους! Έχω λιώσει να διαβάζω ιστορίες για Τοσκάνη... Ορισμένες πάρα πολύ κατατοπιστικές... Δεν λέω πως τις έχω διαβάσει όλες αλλά έχω καιρό μέχρι τον Αύγουστο που θα πάω .. Απλά αυτό που λαμβάνω (διορθώστε με αν κάνω λάθος) είναι ότι οι περισσότεροι "ξεπετάνε" κάπως τους αγρούς και τα λιβάδια και επικεντρώνονται στις πόλεις.
Θέλω να κάνω ένα ταξίδι στην Τοσκάνη που να είναι όπως το ονειρεύομαι από παιδί! Θέλω φύση..... όχι διανυκτερευσεις σε μεγάλες πόλεις όσο όμορφες ή/και μεσαιωνικές και αν είναι και μονοήμερες... Θέλω πραγματική φύση... Δε θέλω απλά να περάσω από τα χωρία Chianti.. Θέλω να τα χαρώ.. Για να γίνω λιγότερο ρομαντική και λίγο πιο κατατοπιστική: Σκοπεύω να κάνω ένα ταξίδι 7-10 μέρες max τον Αύγουστο και δεν έχω σκοπό να ξοδέψω χρόνο για sightseeing σε πόλεις. Έχω πάει 2 φορές στην Ρώμη. Την Φλωρεντία θα την δω διεξοδικά (με τα μουσεία της και με όλα της) σε άλλο ταξίδι. Αυτό στο οποίο θέλω βοήθεια από όσους έχουν ήδη πάει είναι στο που να μείνω. Δεν λέω όχι ούτε σε πολλαπλές διαφορετικές διανυκτερεύσεις ούτε σε ένα όμορφο σπιτάκι στο πουθενά από Airbnb και τις 7 μέρες.. Αν κάποιος έχει κάτι να προτείνει είτε συγκεκριμένο είτε πιο γενικό θα με βοηθούσε πολύ. Το focus είναι η φύση και το κρασί! :) ;) (Για να σας προλάβω πάντως αυτό που εννοώ δεν είναι να είμαι αραχτή και να τα τσούζω μια βδομάδα! Είμαι πολύ ενεργητική στα ταξίδια μου, μου αρέσει να γυρνάω συνέχεια, ποπο δεν βάζω κάτω... Θέλω να δω το max που μπορώ σε αυτές τις μέρες. Μπέρδεμα, ε?? ) :rolleyes::rolleyes:
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
σχετικά με τη φύση ....ήθελα απλώς να σου πω την εμπειρία μου μια και την έζησα την εξοχή πέρισυ τον Αύγουστο.....θα συμφωνήσω λοιπόν και εγώ με αυτούς που λένε οτι την φυση στα καλυτερά της θα την δεις την άνοιξη στην Τοσκάνη οπου ολα θα ειναι καταπράσινα!
Όχι οτι δεν εχει την ομορφιά του και το καφεκίτρινο των λόφων βέβαια.......
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
σχετικά με τη φύση ....ήθελα απλώς να σου πω την εμπειρία μου μια και την έζησα την εξοχή πέρισυ τον Αύγουστο.....θα συμφωνήσω λοιπόν και εγώ με αυτούς που λένε οτι την φυση στα καλυτερά της θα την δεις την άνοιξη στην Τοσκάνη οπου ολα θα ειναι καταπράσινα!
Όχι οτι δεν εχει την ομορφιά του και το καφεκίτρινο των λόφων βέβαια.......
Μόλις μου χάλασες το όνειρο! Πόσο δίκιο έχεις. . Δε το ειχα σκεφτεί καθόλου. .. Δεν πειράζει. . Δυστυχώς λόγω δουλειάς μόνο εκείνη η εποχή παίζει για ταξίδια οπότε καφεκιτρινο, ας είναι !!
Πιστεύω πώς κ πάλι θα είναι όμορφα, ε??
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Α, μην ανησυχείτε κύριε Μάκη, οργάνωσα εγώ για το καλοκαίρι και θα βοηθήσω. Κι ο @jimp φυσικά μη χάσει, από πίσω έκλεισε ο ζηλιάρης....
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
σας ευχαριστώ κυρία paefstra μας. θα αναμένω οδηγίες.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Κύριε @makisg η κυρία από πάνω δεν μας λέει όμως πότε θα πάει για να δει ο κόσμος ποιος πάει πρώτος και ποιος ακολουθεί...Για να δω εγώ τα ξενοδοχεία και αν δεν είναι καλά να πάει αλλού...Δοκιμασμένη τακτική σε Κωνσταντινούπολη και Βελιγράδι να θυμίσω...
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Α, μην ανησυχείτε κύριε Μάκη, οργάνωσα εγώ για το καλοκαίρι και θα βοηθήσω. Κι ο @jimp φυσικά μη χάσει, από πίσω έκλεισε ο ζηλιάρης....
Τέλεια! Βλέπω λοιπόν οτι δεν θα είμαι μόνη μου στους καφεκιτρινους λόφους! :clap:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Κύριε @makisg η κυρία από πάνω δεν μας λέει όμως πότε θα πάει για να δει ο κόσμος ποιος πάει πρώτος και ποιος ακολουθεί...Για να δω εγώ τα ξενοδοχεία και αν δεν είναι καλά να πάει αλλού...Δοκιμασμένη τακτική σε Κωνσταντινούπολη και Βελιγράδι να θυμίσω...
Εγω κλείνω πρώτη και μετά ακολουθείς, eat my dust. Μετά πάω σε καλύτερα ξενοδοχεία, εννοείται....:haha:

Τέλεια! Βλέπω λοιπόν οτι δεν θα είμαι μόνη μου στους καφεκιτρινους λόφους! :clap:
Εμείς πάμε για τις πόλεις. Οτιδήποτε έχει σχέση με τη φύση μας αφήνει παγερά αδιάφορους, ούτε που κοιτάμε :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom