Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
έχω esta αλλά μάλλον αφού θα αλλάξω διαβατήριο θα πρέπει να την ανανεώσω κι αυτή
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Καλησπέρα σε ολους.Θελω να ταξιδέψω Λονδινο.Με ταυτοτητα νέου τύπου,με λατινικούς χαρακτήρες και εκτύπωμενη και ΟΧΙ χειρόγραφη,θα εχω θεμα ; Το κόστος για διαβατήριο (90ευρω) θα εκτοξεύσει το κόστος του ταξιδιού. Πετάω προς LHR για να γίνω πιο σαφής με Aegean.

Σας ευχαριστω πολυ!
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου.Το ερώτημα μου προκύπτει γιατι το ΗΒ ανήκει στις χώρες εκτός Σεγκεν για αυτο ...
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα σε ολους.Θελω να ταξιδέψω Λονδινο.Με ταυτοτητα νέου τύπου,με λατινικούς χαρακτήρες και εκτύπωμενη και ΟΧΙ χειρόγραφη,θα εχω θεμα ; Το κόστος για διαβατήριο (90ευρω) θα εκτοξεύσει το κόστος του ταξιδιού. Πετάω προς LHR για να γίνω πιο σαφής με Aegean.

Σας ευχαριστω πολυ!
Και με χειρογραφη Δεν εχεις κανενα προβλημα
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα! Μιας και κανείς δεν απαντά στην Διεύθυνση Διαβατηρίων, ας κάνω εδώ την ερώτηση μου. Είναι φυσιολογικό να μπαίνω με τον κωδικό που μου έχουν δώσει για να δω στο ίντερνετ την πορεία της αίτησης μου για έκδοση διαβατηρίου και να μου γράφει ότι δεν υπάρχει αίτηση με τα στοιχεία που έδωσα? Την προηγούμενη Τετάρτη υπέβαλα την αίτηση. Ευχαριστώ!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Καλημέρα! Μιας και κανείς δεν απαντά στην Διεύθυνση Διαβατηρίων, ας κάνω εδώ την ερώτηση μου. Είναι φυσιολογικό να μπαίνω με τον κωδικό που μου έχουν δώσει για να δω στο ίντερνετ την πορεία της αίτησης μου για έκδοση διαβατηρίου και να μου γράφει ότι δεν υπάρχει αίτηση με τα στοιχεία που έδωσα? Την προηγούμενη Τετάρτη υπέβαλα την αίτηση. Ευχαριστώ!
΄Εμαθα και κάτι καινούριο.Την τελευταία φορά(2011) δεν μου είχαν δώσει κανένα κωδικό για να παρακολουθώ την πορεία έκδοσης.Απλά έλεγαν ελάτε σε τόσες μέρες να το πάρετε.Αυτά στην Αθήνα.Βλέπω ότι είσαι από Νάξο.Στην περιφέρεια το διαβατήριο το παίρνετε από αστυνομικό τμήμα η ισχύει κάτι διαφορετικό;
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Κάνοντας την αίτηση, και υποβάλλοντας όλα τα σχετικά που απαιτούνται υποθέτω, σε πόσο χρόνο σου είπαν ότι θα είναι έτοιμο το διαβατήριο;
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Από το αστυνομικό τμήμα το παραλαμβανουμε και μου είπαν όταν δω στο ίντερνετ να γράφει παρεληφθη να πάω να το παραλαβω. Υπέθετα όμως ότι και έτοιμο να μην ήταν θα έγραφε κάτι του τύπου η αίτηση σας εξετάζεται. Δεν ήταν και πολύ σίγουροι στο Α.Τ Ναξου, και είπα να καλέσω στα κεντρικά αλλά δεν το σηκώνει κανεις
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
΄Αλλαξε λοιπόν η διαδικασία και το παρακολουθεί κανείς μέσω δικτύου.
Την τελευταία φορά μας έλεγαν όταν δώσαμε τα δικαιολογητικά ελάτε σε 10 εργάσιμες(αν θυμάμαι).Πήγαμε κατευθείαν και ήταν εκεί.
Τώρα γιατί δεν φαίνεται η αίτηση σου φυσικά δεν ξέρω.΄Ισως να έκανες και ένα τηλ. στο τμήμα που κατέθεσες τα δικαιολογητικά,μήπως το βλέπουν αυτοί στο δικό τους σύστημα.
 

marvir

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Για να ταξιδέψεις Νορβηγία θέλεις διαβατήριο ή ταυτότητα??? Το διαβατήριο πρέπει να είναι σε ισχύ?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
με ταυτότητα είσαι οκέι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom