Ιταλία Τοσκάνη φύση

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Αυτό μάλιστα...! Έχεις καμιά ιδέα ή είναι πολύ νωρίς ακόμα?
όχι δεν έχω κάτι κατά νου,γιαυτό περιμένω και εγώ προτάσεις από κάποιους που έχουν μείνει στην ύπαιθρο.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
& εγώ Αύγουστο είχα πάει! Η αλήθεια είναι ότι είχε απίστευτη ζέστη..αλλά και εμείς δεν έχουμε την δυνατότητα για άλλο μήνα.
Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω με καταλύματα γιατί ενώ στην αρχή είχα κλείσει μόνο σε αγροτουριστικα. Το ένα βράδυ στο Ορβιέτο ήταν αρκετό για να καταλάβω ότι δεν είμαι και τόσο παιδί της φύσης! :) Αγριεύτηκα το βράδυ! Οπότε άλλαξα τα υπόλοιπα και έμεινα σε ξενοδοχείο!
Πάντως αν ενδιαφέρεσαι για αμπελώνα θα σου πρότεινα το poggio antico, δεν χρεώνουν την ξενάγηση και μετά μπορείς να κάνεις wine testing. Πλέον έχει ανοιξει και εστιατόριο νομίζω
 
Last edited:

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.967
& εγώ Αύγουστο είχα πάει! Η αλήθεια είναι ότι είχε απίστευτη ζέστη..αλλά και εμείς δεν έχουμε την δυνατότητα για άλλο μήνα.
Πιο πολλή ζέστη από Ελλάδα; Ενώ είναι σε μεγαλύτερο γεωγραφικό πλάτος;
Παρόλα αυτά δεν μπορώ να αλλάξω πλάνο, από του χρόνου και πάλι Βορρά τον Αύγουστο!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Πιο πολλή ζέστη από Ελλάδα; Ενώ είναι σε μεγαλύτερο γεωγραφικό πλάτος;
Παρόλα αυτά δεν μπορώ να αλλάξω πλάνο, από του χρόνου και πάλι Βορρά τον Αύγουστο!
Όχι μην σε τρομάζω! Η ζέστη ήταν αντίστοιχη με την Ελλάδα τον Αύγουστο, απλά μέχρι το απόγευμα ήταν κομματάκι δύσκολο να τριγυρνάς στα χωριά της Τοσκάνης που είναι μέσα στην πέτρα. Το απογευματάκι ήταν οκ.
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
http://www.booking.com/hotel/it/locanda-del-molino.it.html?aid=357006;label=gog235jc-hotel-XX-it-locandaNdelNmolino-unspec-gr-com-L:it-O:unk-B:unk-N:XX-S:bo;sid=523b91ed1ada5329add0352da1da2eb9;dcid=4;dist=0&type=total&
Yπέροχος ξενώνας στο Montanare λίγο έξω από τη Κορτόνα πολύ καλό προσωπικό και κατάλληλο σημείο για εξορμήσεις .Μη χάσεις την Ασίζη με τίποτα !!!
Φαίνεται πολύ ωραίο... Είναι νότια απ' όπου λέω να ξεκινήσω οπότε θα το έχω στο μυαλό μου , ευχαριστώ! όσο για Ασήζι, είναι στο πρόγραμμα :)

Όχι μην σε τρομάζω! Η ζέστη ήταν αντίστοιχη με την Ελλάδα τον Αύγουστο, απλά μέχρι το απόγευμα ήταν κομματάκι δύσκολο να τριγυρνάς στα χωριά της Τοσκάνης που είναι μέσα στην πέτρα. Το απογευματάκι ήταν οκ.
Φαντάζομαι όχι τόσο ανυπόφορο όσο να περπατάς στο κέντρο της Ρώμης ας πούμε, ε? Όπως και να έχει πέρσι τον Αύγουστο φάγαμε βροχή με τα τουλούμια και κρύο σε όλες τις πόλεις που επισκεφτήκαμε στην Ευρώπη οπότε νομίζω και λίγη ζέστη καλο θα μας κάνει!!

Έχει αρκετό πράγμα εδώ, σε ευχαριστώ! έχω μπόλικη μελέτη .... Το έχεις χρησιμοποιήσει στην πράξη? Εννοώ έχεις πάει σε κάποιο απ αυτά?
 
Last edited by a moderator:

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Έχει αρκετό πράγμα εδώ, σε ευχαριστώ! έχω μπόλικη μελέτη .... Το έχεις χρησιμοποιήσει στην πράξη? Εννοώ έχεις πάει σε κάποιο απ αυτά?
το έχω χρησιμοποιήσει 2 φορές, στην Τοσκάνη έμεινα εδώ http://www.agriturismo.it/en/farmhouse/tuscany/siena/Quarantallina-6900033/index.html , και έμεινα πολυ ευχαριστημένη.Η περιοχή της Σιένας νομίζω πως ενδεικνυται για διαμονή σε αγροτουριστικο.

Φαντάζομαι όχι τόσο ανυπόφορο όσο να περπατάς στο κέντρο της Ρώμης ας πούμε, ε? Όπως και να έχει πέρσι τον Αύγουστο φάγαμε βροχή με τα τουλούμια και κρύο σε όλες τις πόλεις που επισκεφτήκαμε στην Ευρώπη οπότε νομίζω και λίγη ζέστη καλο θα μας κάνει!!
εγώ πέρισυ τον Αύγουστο ,δεν πέτυχα πολύ ζέστη-ισα ισα που χρειαζόσουν και μπουφανάκι απο το απόγευμα.Φαντάσου οτι το κλιμαστικο δεν χρειάστηκε ,όσο για την πισίνα 2 φορές την τιμήσαμε και ήταν παγωμένη!

Μόλις μου χάλασες το όνειρο! Πόσο δίκιο έχεις. . Δε το ειχα σκεφτεί καθόλου. .. Δεν πειράζει. . Δυστυχώς λόγω δουλειάς μόνο εκείνη η εποχή παίζει για ταξίδια οπότε καφεκιτρινο, ας είναι !!
Πιστεύω πώς κ πάλι θα είναι όμορφα, ε??
συγγνώμη που σου χάλασα το όνειρο .... η αλήθεια είναι πως και εμένα με απογοήτευσε λίγο αυτό...ωστόσο η Τοσκάνη είναι μαγεία κάθε εποχή!!!
 
Last edited by a moderator:

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
το έχω χρησιμοποιήσει 2 φορές, στην Τοσκάνη έμεινα εδώ http://www.agriturismo.it/en/farmhouse/tuscany/siena/Quarantallina-6900033/index.html , και έμεινα πολυ ευχαριστημένη.Η περιοχή της Σιένας νομίζω πως ενδεικνυται για διαμονή σε αγροτουριστικο.



εγώ πέρισυ τον Αύγουστο ,δεν πέτυχα πολύ ζέστη-ισα ισα που χρειαζόσουν και μπουφανάκι απο το απόγευμα.Φαντάσου οτι το κλιμαστικο δεν χρειάστηκε ,όσο για την πισίνα 2 φορές την τιμήσαμε και ήταν παγωμένη!



συγγνώμη που σου χάλασα το όνειρο .... η αλήθεια είναι πως και εμένα με απογοήτευσε λίγο αυτό...ωστόσο η Τοσκάνη είναι μαγεία κάθε εποχή!!!
Αυτό για την μαγεία.. το πιστεύω κ εγώ! Φαίνεται πολύ όμορφο το σπιτάκι αν κ λίγο τσιμπημένο σαν τιμή αλλά θα χαζέψω αυτό το site και θα συγκρίνω. Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.217
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom