Συνταξιδιώτες

elenajama

Member
Μηνύματα
9
Likes
9
Γεια σας!! Είμαι νέο μέλος και ξεκινάω αυτή την συζήτηση γιατί ψάχνω συνταξιδιώτες όπως φανερώνει και ο τίτλος. Τα τελευταία χρόνια περίμενα πως και πως να τελειώσω το σχολείο για να μπορέσω να ακολουθήσω τον τρόπο ζωής που μου ταιριάζει- λατρεύω τα ταξίδια. Τον Οκτώβριο του '14 έγινα 18 και δυο μήνες αργότερα πραγματοποίησα το πρώτο μου ταξίδι στην Αγγλία και από τότε σχεδιάζω να επισκεφτώ άλλους τόσους προορισμούς αλλά το μοναδικό μου πρόβλημα είναι οτι δεν με ακολουθούν οι φίλοι μου. Μου 'ρθε λοιπόν η ιδέα, να αναζητήσω άτομα με τα οποία μοιραζόμαστε αυτό το κοινό πάθος, να γνωριστούμε και να ταξιδέψουμε μαζί. Στα άμεσα σχέδια μου είναι να ταξιδέψω στην Αίγυπτο, Περού,Ολλανδία και το μεγαλύτερο μου όνειρο είναι να πάω Ινδία, Ταϊλάνδη κ γενικά να γυρίσω την Ασία. Φυσικά, ενδιαφέρομαι να επισκεφτώ και πιο εμπορικούς και γνωστούς προορισμούς όποτε οποίος ταυτίζεται , θα χαρώ πολυ να επικοινωνήσει μαζί μου!!
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Γεια σας!! Είμαι νέο μέλος και ξεκινάω αυτή την συζήτηση γιατί ψάχνω συνταξιδιώτες όπως φανερώνει και ο τίτλος. Τα τελευταία χρόνια περίμενα πως και πως να τελειώσω το σχολείο για να μπορέσω να ακολουθήσω τον τρόπο ζωής που μου ταιριάζει- λατρεύω τα ταξίδια. Τον Οκτώβριο του '14 έγινα 18 και δυο μήνες αργότερα πραγματοποίησα το πρώτο μου ταξίδι στην Αγγλία και από τότε σχεδιάζω να επισκεφτώ άλλους τόσους προορισμούς αλλά το μοναδικό μου πρόβλημα είναι οτι δεν με ακολουθούν οι φίλοι μου. Μου 'ρθε λοιπόν η ιδέα, να αναζητήσω άτομα με τα οποία μοιραζόμαστε αυτό το κοινό πάθος, να γνωριστούμε και να ταξιδέψουμε μαζί. Στα άμεσα σχέδια μου είναι να ταξιδέψω στην Αίγυπτο, Περού,Ολλανδία και το μεγαλύτερο μου όνειρο είναι να πάω Ινδία, Ταϊλάνδη κ γενικά να γυρίσω την Ασία. Φυσικά, ενδιαφέρομαι να επισκεφτώ και πιο εμπορικούς και γνωστούς προορισμούς όποτε οποίος ταυτίζεται , θα χαρώ πολυ να επικοινωνήσει μαζί μου!!
Εγώ ενδιαφέρομαι για τον δρόμο του Santiago de Comrostela και τον δρόμο του Μεταξιού και δεν με ακολουθεί κανείς.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
το μοναδικό μου πρόβλημα είναι οτι δεν με ακολουθούν οι φίλοι μου
εμένα είναι ότι δε με ακολουθεί η τσέπη μου
αλλά τουλάχιστον και οι φίλοι μου έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα :p:p

:welcome2:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Κι εγώ θα πήγαινα και μούτσος στον Τζάκ Σπάρροου αλλά δε μ' αφήνουν οι ρευματισμοί μου! :)

Καλώς ήλθες @elenajama, μην ανησυχείς, καλά να είσαι, έχεις μπόοοοολικο χρόνο μπροστά σου να κάνεις όσα ταξίδια θέλεις - μόνη σου ή με παρέα!
 

elenajama

Member
Μηνύματα
9
Likes
9
Ενδιαφέρον ακούγεται!! Δεν το έχω ψάξει αυτό το μέρος..

εμένα είναι ότι δε με ακολουθεί η τσέπη μου
αλλά τουλάχιστον και οι φίλοι μου έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα :p:p

:welcome2:
Μην φανταστείς πως και εγώ έχω πολλά λεφτά στην διαθεση μου. Το έψαξα λίγο και έχω βρει ορισμένες λύσεις για διαμονή. Φθηνές αεροπορικές υπάρχουν και σε ορισμένες περιόδους μπορείς να βρεις οικονομικά εισιτήρια. Όρεξη να υπάρχει να ταξιδεύουμε! Σε ευχαριστω για την απαντηση σου! ^_^

Κι εγώ θα πήγαινα και μούτσος στον Τζάκ Σπάρροου αλλά δε μ' αφήνουν οι ρευματισμοί μου! :)

Καλώς ήλθες @elenajama, μην ανησυχείς, καλά να είσαι, έχεις μπόοοοολικο χρόνο μπροστά σου να κάνεις όσα ταξίδια θέλεις - μόνη σου ή με παρέα!
Καλησπέρα!!! Σε ευχαριστώ πολυ!!! Σωστά, μακάρι να βρεθεί κάτι σύντομα!!! ^_^
 
Last edited by a moderator:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Ενδιαφέρον ακούγεται!! Δεν το έχω ψάξει αυτό το μέρος..
Το Santiago de Compostela είναι πανέμορφο, ρομαντικό, ό,τι θες, εύκολο να πας (και εκεί και στη γύρω περιοχή, Γαλικία), δεν σου κοστίζει μια περιουσία και θα έχεις ένα σωρό πράγματα να κάνεις στα πέριξ. Διάβασε - ψάξε λίγο στο φόρουμ αυτό και θα βρεις πολλές πληροφορίες και εμπειρίες μελών.
 

elenajama

Member
Μηνύματα
9
Likes
9
Το Santiago de Compostela είναι πανέμορφο, ρομαντικό, ό,τι θες, εύκολο να πας (και εκεί και στη γύρω περιοχή, Γαλικία), δεν σου κοστίζει μια περιουσία και θα έχεις ένα σωρό πράγματα να κάνεις στα πέριξ. Διάβασε - ψάξε λίγο στο φόρουμ αυτό και θα βρεις πολλές πληροφορίες και εμπειρίες μελών.
Μάλιστα! Με επεισες! Θα το ψαξω τωρα. Σε ευχαριστω πολυ κ παλι για την απαντηση σου.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Στα άμεσα σχέδια μου είναι να ταξιδέψω στην Αίγυπτο, Περού,Ολλανδία και το μεγαλύτερο μου όνειρο είναι να πάω Ινδία, Ταϊλάνδη κ γενικά να γυρίσω την Ασία.
Καλώς μας ήρθες μικρή μας με τις άγριες διαθέσεις.
Έχει αρκετό πράμα για διάβασμα το φόρουμ.
Ξεκίνα με κοντινά μέρη και σιγά σιγά αφού αποκτήσεις πείρα πας και τα μακρινά.
υγ
Μ'αρέσουν οι νέοι με στόχους.
 

elenajama

Member
Μηνύματα
9
Likes
9
Καλώς μας ήρθες μικρή μας με τις άγριες διαθέσεις.
Έχει αρκετό πράμα για διάβασμα το φόρουμ.
Ξεκίνα με κοντινά μέρη και σιγά σιγά αφού αποκτήσεις πείρα πας και τα μακρινά.
υγ
Μ'αρέσουν οι νέοι με στόχους.
Καλώς σας βρήκα!!! Χαχα, όντως και έχω αρχίσει ήδη το διάβασμα. Μακάρι να βρεθεί κάποιος με κοινά ενδιαφέροντα και ας ξεκινήσουμε και από πιο κοντινούς προορισμούς. Μου αρκεί να ταξιδεύω και να γεμίζω την ζωή μου με εμπειρίες. Σε ευχαριστώ πολυ για το μηνυμα σου!
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Το Santiago de Compostela είναι πανέμορφο, ρομαντικό, ό,τι θες, εύκολο να πας (και εκεί και στη γύρω περιοχή, Γαλικία), δεν σου κοστίζει μια περιουσία και θα έχεις ένα σωρό πράγματα να κάνεις στα πέριξ. Διάβασε - ψάξε λίγο στο φόρουμ αυτό και θα βρεις πολλές πληροφορίες και εμπειρίες μελών.
Σημασία έχει να κάνεις και όλη την διαδρομή με τα πόδια.Εκεί έχεις όλο τον χρόνο να γνωρίσεις αρκετούς συνταξιδιώτες .
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Και εμένα το όνειρό μου είναι να ταξιδέψω Ασία και ειδικά Ιαπωνία! Οι φίλοι,ακόμα και αν θέλουν να κάνουμε κάποιο ταξίδι,δεν τους το επιτρέπουν τα οικονομικά..(όχι ότι και εγώ μπορώ να ξοδεύω περιουσίες για τα ταξίδια ας πούμε :p ) Πιστεύω καλύτερα να ξεκινήσουμε με κοντινούς προορισμούς σιγά σιγά και στο μέλλον να...πάμε και πιο μακριά ;) (Επίσης είμαστε συνομίληκες νομίζω :p)
 

elenajama

Member
Μηνύματα
9
Likes
9
Και εμένα το όνειρό μου είναι να ταξιδέψω Ασία και ειδικά Ιαπωνία! Οι φίλοι,ακόμα και αν θέλουν να κάνουμε κάποιο ταξίδι,δεν τους το επιτρέπουν τα οικονομικά..(όχι ότι και εγώ μπορώ να ξοδεύω περιουσίες για τα ταξίδια ας πούμε :p ) Πιστεύω καλύτερα να ξεκινήσουμε με κοντινούς προορισμούς σιγά σιγά και στο μέλλον να...πάμε και πιο μακριά ;) (Επίσης είμαστε συνομίληκες νομίζω :p)
Και εγώ λατρεύω αυτές τις περιοχές, με γοητεύει ο πολιτισμός τους. Χαχα, σωστά αλλά οι δικοί μου φίλοι ούτε καν στους κοντινούς προορισμούς δεν ακολουθούν. Δεν χρειάζεται να ξοδέψεις πολλά λεφτά σε ένα ταξίδι αν πράξεις έξυπνα, ψάξεις τις προσφορές που κάνουν οι αεροπορικές και μείνεις σε ένα οικονομικό και αξιόπιστο hostel. Πρέπει οπωσδήποτε να βρω άτομα να ταξιδεύω γιατί με βλέπω να πηγαίνω μόνη μου :p Αλήθεια;;;!! 18 είσαι και εσύ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom