Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
21
Likes
4
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ο καθένας χρησιμοποιεί όποιο μεταφορικό μέσο τον βολεύει, τι γιατί;
Αν εσάς σας βολεύει το λεωφορείο και από άποψη χρημάτων αλλά και δρομολογίων τότε να χρησιμοποιήσετε αυτό ή την άλλη εταιρεία. Πάντως λένε τι δρομολόγια υπάρχουν και φυσικά αυτά ισχύουν.
Σε ευχαριστω! να σε ρωτησω και κατι αλλο. Αν δεν τα κλεισω online και παω την Κυριακη (κατα την επιστροφη μου) στο termini υπαρχει περιπτωση να μην βρω λεωφορειο για το αεροδρομιο τοσο νωρις? (5 το πρωι)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Σε ευχαριστω! να σε ρωτησω και κατι αλλο. Αν δεν τα κλεισω online και παω την Κυριακη (κατα την επιστροφη μου) στο termini υπαρχει περιπτωση να μην βρω λεωφορειο για το αεροδρομιο τοσο νωρις? (5 το πρωι)
Αυτο δεν μπορώ να σου το απαντήσω. Προσωπικά πάντα τα κλείνω νωρίτερα για να έχω εξασφαλισμένη τη θέση μου. Δε μιλάω για Ρώμη, γενικά.
 
Μηνύματα
21
Likes
4
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αυτο δεν μπορώ να σου το απαντήσω. Προσωπικά πάντα τα κλείνω νωρίτερα για να έχω εξασφαλισμένη τη θέση μου. Δε μιλάω για Ρώμη, γενικά.
Εχεις δικιο και εγω αυτο θα κανω! ευχαριστω πολυ!
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σε όλους!! Αναχωρώ για Ρώμη την επόμενη Κυριακή μέχρι και την πέμπτη. Εχω διαβάσει πάρα πολλά που να πάμε τι να δούμε άλλα θα ήθελα να μου πείτε αν έχω παραλείψει κάτι ,ώστε να το συμπεριλάβω στο πρόγραμμα! Εχουμε σχεδιάσει λοιπόν να δούμε
  • άγιο Πέτρο
  • τα μουσεία του Βατικανο
  • castel san angelo
  • piazza del popollo
  • τραστεβερε ,ναβονα , σπανια , φοντανα ντι τρεβι (αν καταφέρουμε να δούμε κάτι...)
  • Κολοσσαίο ρωμαϊκή αγορά ,
  • βιλλα μποργκεσε το πάρκο μόνο
  • και πανθεον
Σας ευχαριστώ πολύ :D
 

niki_zor

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
NEW YORK
Καλησπέρα σε όλους!! Αναχωρώ για Ρώμη την επόμενη Κυριακή μέχρι και την πέμπτη. Εχω διαβάσει πάρα πολλά που να πάμε τι να δούμε άλλα θα ήθελα να μου πείτε αν έχω παραλείψει κάτι ,ώστε να το συμπεριλάβω στο πρόγραμμα! Εχουμε σχεδιάσει λοιπόν να δούμε
  • άγιο Πέτρο
  • τα μουσεία του Βατικανο
  • castel san angelo
  • piazza del popollo
  • τραστεβερε ,ναβονα , σπανια , φοντανα ντι τρεβι (αν καταφέρουμε να δούμε κάτι...)
  • Κολοσσαίο ρωμαϊκή αγορά ,
  • βιλλα μποργκεσε το πάρκο μόνο
  • και πανθεον
Σας ευχαριστώ πολύ :D
Δυστυχώς απο Fontana di trevi δεν βλέπεις τιποτα
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλησπέρα σε όλους!! Αναχωρώ για Ρώμη την επόμενη Κυριακή μέχρι και την πέμπτη. Εχω διαβάσει πάρα πολλά που να πάμε τι να δούμε άλλα θα ήθελα να μου πείτε αν έχω παραλείψει κάτι ,ώστε να το συμπεριλάβω στο πρόγραμμα! Εχουμε σχεδιάσει λοιπόν να δούμε
  • άγιο Πέτρο
  • τα μουσεία του Βατικανο
  • castel san angelo
  • piazza del popollo
  • τραστεβερε ,ναβονα , σπανια , φοντανα ντι τρεβι (αν καταφέρουμε να δούμε κάτι...)
  • Κολοσσαίο ρωμαϊκή αγορά ,
  • βιλλα μποργκεσε το πάρκο μόνο
  • και πανθεον
Σας ευχαριστώ πολύ :D
Προτεινω εφοσον εχετε χρονο να πατε και στις κατακομβες San Callisto και στο μουσειο των καπουτσινων οπως επισης και μια βολτα στη via veneto
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
για να επισκεφθείς μόνο τους κήπους της Βίλα Μποργκέζε χρειάζεται κράτηση ή μπαίνεις free.??
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
για να επισκεφθείς μόνο τους κήπους της Βίλα Μποργκέζε χρειάζεται κράτηση ή μπαίνεις free.??
Συντομη βολτα, ενα παρκο σαν ολα ειναι. Πλην της λιμνουλας, της θεας της Γκαλλερια και τη θεα απο το pincio, πανω απο την piazza del popolo. Καλυτερα για λιγοτερη κουραση ανεβα απο τις κυλιομενες του μετρο Spagna,δες τη θεα απο το Pincio κ κατεβα απο τη via Veneto χαλαρα...μην ξεχασεις τη βολτουλα στο Gianicolo με το 115. Δρομολογια, διαδρομη κλπ στο σαιτ της atac.
 

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.800
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom