Αυστρία Ουγγαρία Από Βιέννη προς Βουδαπέστη και τούμπαλιν

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Από Βουδαπέστη για Βιέννη κλείνεις από το σάιτ της Ουγγαρίας.Τα εισιτήρια τα παίρνεις από κάτι μπλε μηχανές βάζοντας τον κωδικό που θα σου σταλεί στο μέιλ.

Edit: Για τρένο αναφέρομαι.

Edit2: Υπάρχουν τελευταία αρκετές χάλια κριτικές για την orange ways.Ακυρώσεις δρομολογίων,μη επιστροφές χρημάτων,κλπ.Αν πρέπει να να πας με λεωφορείο διάλεξε την άλλη καλύτερα.
Με την orangeways πηγα απο Βουδαπεστη Βιεννη κι αντιστροφα χωρις κανενα προβλημα,αντιθετα το δρομολογιο Δρεσδη-Πραγα ακυρωθηκε την τελευταια στιγμη κι ετρεχα και δεν εφτανα.Τα χρηματα μου τα επεστρεψαν μετα 3 μηνες μετα απο 5 mails που τους εστειλα.
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Στην τιμή της mav 2nd class συμπεριλαμβάνεται και θέση να καθόμαστε και η χειραποσκευή; Ή υπάρχουν έξτρα χρεώσεις;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Τρένο να χρεώνει αποσκευές δεν γνωρίζω προς το παρόν :)
Τα εισιτήρια δεν εξαντλούνται οπότε κάθεσαι όπου θες.
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Κάπου δίαβασα για βαλίτσες και θέσεις και λέω μπας και!:p

Και ακόμα μια βοήθεια.. Όπως είπα και σε άλλο πόστ,θα μας φιλοξενίσουν και τώρα έμαθα την διεύθυνση Mester utca 48-52, 9th district, 1095.. Κάπως μακριά δεν είναι;; Θα μας βολέψει στις μετακινήσεις; Έχει το σταθμό klinikak κοντά

Το ερώτημα μου, από πιο σταθμό να φύγουμε για Βιέννη? Keleti ή kobanya-kispest.. Τα προσφέρει κα τα δύο η mav
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Μακριά είναι ναι..αλλά τουλάχιστον απ'ότι βλέπω έχει στάση τραμ δίπλα.Keleti είναι ο κεντρικός σταθμός.
 

mairyk

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Με την orangeways πηγα απο Βουδαπεστη Βιεννη κι αντιστροφα χωρις κανενα προβλημα,αντιθετα το δρομολογιο Δρεσδη-Πραγα ακυρωθηκε την τελευταια στιγμη κι ετρεχα και δεν εφτανα.Τα χρηματα μου τα επεστρεψαν μετα 3 μηνες μετα απο 5 mails που τους εστειλα.

να σε ρωτησω ποιο ηταν το κοστος του εισιτήριου βουδαπεστη-> βιεννη και αντιστροφα?
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Αν θυμαμαι καλα,ηταν γυρω στα 15 ευρω one way.Το site τους ειναι πολυ ευχρηστο.
 

Maril

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Θα παρω τρενο Βιεννη-Βουδαπεστη.Φευγω απο το σταθμο westbahnof.
Αποριες πολλες.
Ποση ωρα πριν πρεπει να ειμαι εκει ;
Με τις βαλιτσες τι κανω ,εχει χωρο μεσα στο τρενο η τις δινουμε ;
Εισιτηριο πιο νωρις απο ιντερνετ η λιγο πριν εκει ;
Με εσας εδω μεσα παντα βγαζω ακρη,ευχαριστω!!!!
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Μισή ώρα πριν καλό είναι να είσαι εκεί,να δεις σε ποια αποβάθρα θα έρθει το τραίνο.Μερικές φορές αλλάζει αποβάθρα τελευταία στιγμή και τρέχεις.Να κοιτάζεις τις οθόνες.Με τι τραίνο θα ταξιδέψεις;Όλα έχουν χώρο για βαλίτσες.Αν τώρα κουβαλάς κανά ψυγείο θα χρειαστεί να το παραδώσεις.Αλλά για συνηθισμένες βαλίτσες όχι δε χρειάζεται.Νωρίτερα από το ίντερνετ να πάρεις εισιτήριο.Έχει καλύτερες τιμές.Να προτιμήσεις το τραίνο Railjet.Μπορεί να είναι λίγο ακριβότερο από τα απλά,αλλά και πιο γρήγορα πάει και η άνεση του είναι τρομερή.Και αν μπορείς πάρε Α΄Θέση.
 

Maril

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Railjet φυσικα!!3 ωρες.Θα τα βγαλω απο ιντερνετ,αν και απ οτι διαβασα εχει καποια δυσκολια.Αν καταλαβα καλα δεν μπορεις να κανεις εκτυπωση αλλα με τον αριθμο κρατησης τα τυπωνεις εκει απο μηχανημα.
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Καλησπερα κ απο μενα!!! Προσπαθω κ εγω να βρω εισιτηρια βιεννη βουδαπεστη.. με τρενο μου τα βγαζει 38 ευρω μονο πηγαινε και με λεωφορειο 17 .. ισχυουν η εχω κανει καμια πατατα? Επισης ο σταθμος λεωφορειων που βρισκεται ? Ευχαριστω εκ των προταιρων!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom