Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

koulpak87

Member
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι (?)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα,ΗΠΑ
Από ότι είδα στο travelodge είχε κάτι δωμάτια με 170-80 λίρες τελική και για τις 2 νύχτες. Γενικά είναι αξιοπρεπή budget καταλύματα εξ όσων έχω ακούσει. Βέβαια αν μετατραπεί σε ευρώ αυτό βγαίνει κοντά στα 240 αλλά με την τωρινή ισοτιμία δε νομίζω ότι μπορείτε να βρείτ κάτι αξιοπρεπές καθαρό και κεντρικό με λιγότερα.
μολις χθες ειδα κι εγω τις τιμες που λες για τα travelodge,και σημερα μαλλον θα κλεισω εισιτηρια και ξενοδοχειο.. θα ηθελα να σε ρωτησω ομως,αν γνωριζεις,για τα travelodge, αν εχουν ιδιωτικο μπανιο ( γιατι καπου στο σαιτ διαβασα οτι δεν εχουν ολα και καπου αλλου εδω στο φορουμ διαβασα οτι ολα εχουν κ εχω μπερδευτει :/ ) και επισης αν ξερεις απο αποψη τοποθεσιας το travelodge london waterloo αν ειναι ασφαλες για βραδυ..σ ευχαριστω και συγνωμη για το βομβαρδισμο με τις ερωτησεις!

http://www.booking.com/hotel/gb/royal-norfolk.el.html?aid=357006;label=gog235jc-hotel-el-gb-royalNnorfolk-unspec-gr-tab-L:el-O:unk-B:unk-N:XX-S:bo;sid=38a5989c2494bfb1e04b23036d29c165;dcid=4;checkin_monthday=25&checkin_year_month=2015-4&checkout_monthday=27&checkout_year_month=2015-4&dist=0&do_availability_check=1&hp_group_set=0&origin=hp&tab=1&type=total&

Λίγο παραπάνω απο 100 ευρω το βραδυ,δεν εχει και καλυτερες κριτικές αλλα για την καθαριότητα εχει καλα πραγματα. ολοι σε αυτο δεν αρέσκονται στο μικρο μπάνιο τους,αλλα εχει και πρωινό.

Σε αυτο εχω κλεισει για διαμονή 6-9/05
Σ ευχαριστω για την απαντηση.. Μολις εξαντληθηκε το δικλινο για τις ημερομηνιες που θελω.. Να περασεις καλα !
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
θα ηθελα να σε ρωτησω ομως,αν γνωριζεις,για τα travelodge, αν εχουν ιδιωτικο μπανιο ( γιατι καπου στο σαιτ διαβασα οτι δεν εχουν ολα και καπου αλλου εδω στο φορουμ διαβασα οτι ολα εχουν κ εχω μπερδευτει :/ ) και επισης αν ξερεις απο αποψη τοποθεσιας το travelodge london waterloo αν ειναι ασφαλες για βραδυ..σ ευχαριστω και συγνωμη για το βομβαρδισμο με τις ερωτησεις!

http://www.travelodge.co.uk/our-rooms όπως θα διαβάσεις εδώ λέει πως έχουν σε κάθε δωμάτιο.

Με το waterloo δεν θα έχεις πρόβλημα σαν περιοχή. Πάντως αν θες έχει και αυτό με 171 λίρες http://www.travelodge.co.uk/hotels/340/London-Central-City-Road-hotel
 

koulpak87

Member
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι (?)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα,ΗΠΑ
Μολις εκανα κρατηση τελικα στο http://www.booking.com/hotel/gb/sha...015-4;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0& , μεσω booking.. Θα ηθελα να ρωτησω και κατι τελευταιο.. Χρησιμοποιησα για την κρατηση χρεωστικη καρτα σε ονομα τριτου γιατι εγω δεν εχω δικη μου.. Θα πληρωσω οταν παω στο ξενοδοχειο ή εχουν ηδη κρατησει χρηματα απο την καρτα; Επισης,θα χρειαστει να εχω και την καρτα που εγινε η κρατηση μαζι μου οταν παω?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Μολις εκανα κρατηση τελικα στο http://www.booking.com/hotel/gb/shaftesbury-townhouse-paddington.el.html?aid=397622;label=gog235jc-index-el-XX-XX-unspec-gr-com-L:el-O:unk-B:unk-N:XX-S:bo;sid=d2bf58648570083237153ffe0e06ab6b;dcid=4;checkin_monthday=26;checkin_year_month=2015-4;checkout_monthday=28;checkout_year_month=2015-4;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0& , μεσω booking.. Θα ηθελα να ρωτησω και κατι τελευταιο.. Χρησιμοποιησα για την κρατηση χρεωστικη καρτα σε ονομα τριτου γιατι εγω δεν εχω δικη μου.. Θα πληρωσω οταν παω στο ξενοδοχειο ή εχουν ηδη κρατησει χρηματα απο την καρτα; Επισης,θα χρειαστει να εχω και την καρτα που εγινε η κρατηση μαζι μου οταν παω?
Έκλεισες με μη επιστρέψιμη τιμή; Αν ναι, τότε θα σου κρατήσουν τα λεφτά από την κάρτα άμεσα. Αν έκλεισες με δωρεάν ακύρωση θα πληρώσεις στο ξενοδοχείο, με κάρτα ή μετρητά. Δες το μαιλ επιβεβαίωσης που σου έστειλαν Δεν μου έχουν ζητήσει ποτέ την κάρτα με την οποία έγινε η χρέωση.
 

koulpak87

Member
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι (?)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα,ΗΠΑ
Έκλεισες με μη επιστρέψιμη τιμή; Αν ναι, τότε θα σου κρατήσουν τα λεφτά από την κάρτα άμεσα. Αν έκλεισες με δωρεάν ακύρωση θα πληρώσεις στο ξενοδοχείο, με κάρτα ή μετρητά. Δες το μαιλ επιβεβαίωσης που σου έστειλαν Δεν μου έχουν ζητήσει ποτέ την κάρτα με την οποία έγινε η χρέωση.
Ναι εκλεισα με μη επιστρεψιμη τιμη.. Στο μειλ επιβεβαιωσης απλα μου λεει στις "Σημαντικες Πληροφοριες" αυτο :
Σημαντικές πληροφορίες
Η εξόφληση πραγματοποιείται κατά την άφιξη.

Οι ακυρώσεις πρέπει να πραγματοποιούνται μέχρι τις 14:00 (GMT), μία ημέρα πριν από την ημερομηνία άφιξης.

Το ξενοδοχείο εφαρμόζει διαφορετικές πολιτικές πληρωμής και ακύρωσης για κρατήσεις 5 ή περισσότερων δωματίων.

Κατά το check in θα πρέπει να προσκομίσετε την πιστωτική κάρτα που χρησιμοποιήθηκε για την κράτηση. Εάν η κράτηση έγινε από τρίτο άτομο, παρακαλείστε να επικοινωνήσετε απευθείας με το κατάλυμα, προκειμένου να προβείτε σε εναλλακτικές ρυθμίσεις.
Κατά το check-in, οι επισκέπτες πρέπει να επιδείξουν πιστοποιητικό ταυτότητας με φωτογραφία και πιστωτική κάρτα. Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι όλα τα Ειδικά Αιτήματα υπόκεινται στη διαθεσιμότητα και ενδέχεται να ισχύουν επιπλέον χρεώσεις.
Πληρωμή
Η κράτησή σας είναι τώρα επιβεβαιωμένη και εγγυημένη μέσω πιστωτικής κάρτας.
Το συνολικό ποσό της κράτησης μπορεί να χρεωθεί ανά πάσα στιγμή μετά την πραγματοποίηση της κράτησης.
Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι το ξενοδοχείο ενδέχεται να προεγκρίνει την πιστωτική σας κάρτα, πριν από την άφιξή σας.
και γι αυτο αναρωτιεμαι αν θα πρεπει να εχω μαζι μου την καρτα
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Κανονικά πρέπει να έχεις μαζί σου την κάρτα με την οποία έκανες την συναλλαγή. Απλά σε εμένα δεν έτυχε ποτέ να την ζητήσουν σε ξενοδοχείο. Μόνο από αεροπορική μου την έχουν ζητήσει στο check-in. Αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, επικοινώνησε μαζί τους.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Στο mail επιβεβαιωσης της κράτησης γράφει Στοιχεία Δωματίου και από κάτω προπληρωμή, πολιτική ακύρωσης και ακυρωτικά, οπότε θα δεις ξεκάθαρα πότε, πως και τι θα πληρώσεις. Αυτά που γράφεις νωρίτερα πάνω κάτω τα γράφουν όλες οι κρατήσεις.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
γι αυτο αναρωτιεμαι αν θα πρεπει να εχω μαζι μου την καρτα
Μου έχουν ζητήσει κάποιες φορές την κάρτα με την οποία έγινε η κράτηση, και κάποια ξενοδοχεία το θεωρούν απαραίτητο να δώσεις και πιστωτική κατά το check in, ακόμα και αν πληρώσεις με μετρητά, για να έχουν μια εγγύηση σε περίπτωση που κάνεις άλλες χρεώσεις (μίνι μπαρ, πρωινό, ίντερνετ κτλ κτλ). Oπότε καλό είναι να επικοινωνήσεις από πριν με το ξενοδοχείο και να ρωτήσεις αν τους πειράζει που δεν έχεις..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Μου έχουν ζητήσει κάποιες φορές την κάρτα με την οποία έγινε η κράτηση, και κάποια ξενοδοχεία το θεωρούν απαραίτητο να δώσεις και πιστωτική κατά το check in, ακόμα και αν πληρώσεις με μετρητά, για να έχουν μια εγγύηση σε περίπτωση που κάνεις άλλες χρεώσεις (μίνι μπαρ, πρωινό, ίντερνετ κτλ κτλ).
Εμένα στο Amsterdam μου τη φωτοτύπησαν κιόλας. Δε μου έχει ξανασυμβεί.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Εμένα στο Amsterdam μου τη φωτοτύπησαν κιόλας. Δε μου έχει ξανασυμβεί.
Έχω ακούσει ότι το κάνουν και αυτό! Σε ένα ξενοδοχείο που ήξερα ότι τις φωτοτυπούν (είχα προπληρώσει) τους είπα ότι δεν την έχω μαζί μου αλλά μπορώ να τους δώσω τον αριθμό της. Τον έγραψα σε ένα χαρτι που μου έδωσαν και μετά μου ζητούσαν και τον κωδικό cvv2. Βέβαια δε τον έδωσα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Είχα τέτοια χαρά που δεν έφαγα πόρτα με την κράτηση με κουπόνια της airfast, που περίπου ό,τι και να μου ζητούσαν το έδινα.
 

koulpak87

Member
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι (?)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα,ΗΠΑ
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις ολους! Εχω ηδη στειλει email στο ξενοδοχειο και περιμενω απαντηση !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom