Eurovision 2015

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Νομιζω πως εχει αρκετες ακομη χωρες να επιλεξουν τραγουδι αναμεσα τους και η πολλα υποσχομενη Αυστραλια. Απο τα μεχρι στιγμης ομως εκεινο που ξεχωριζει γι μενα ειναι το Here for you, ακρως ερωτικο και συναμα συγχρονο τραγουδι. Κατα την αποψη μου ενα απο τα ωραιοτερα τραγουδια που εχουν διαγωνιστει ποτε.

Η S-LOVE-NIA φετος στοχευει κορυφη

 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Ιταλία
Εσθονία
Σλοβενία
Τα τρία καλύτερα μέχρι στιγμής με διαφορά. Πάντως και της Γερμανίας που επιλέχθηκε λίγο πριν είναι αρκετά καλό κομμάτι.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ιταλία
Εσθονία
Σλοβενία
Τα τρία καλύτερα μέχρι στιγμής με διαφορά. Πάντως και της Γερμανίας που επιλέχθηκε λίγο πριν είναι αρκετά καλό κομμάτι.
Όλα τα ξέρεις και τα παρακολουθείς εσύ… :bleh:
Εγώ αναμένω και τη Σουηδία. Αν επιλέξει το γιόικ…
Τραγούδι που μου θυμίζει τόσο έντονα εικόνες του νορβηγικού βορρά και των Sámi
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
χμ πέφτει κάπως βαρύ και ξένο για τα αυτιά μας αλλά είναι μια διαφορετική και ενδιαφέρουσα πρόταση.Πιστύω θα το επιλέξουν. Δεν είναι άσχημο.

Εξαιρετικό ενορχηστρωτικά και της Spain με μια κουκλαρα και από τους δημιουργούς του euphoria;)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πάντως το μαύρο πρόβατο και ίσως αυτό που θα συζητηθεί περισσότερο (πέρσι σχολιάσανε τα μούσια της Κοντσίτα και κέρδισε) είναι το φινλανδικό με τη πανκ μπάντα Pertti Kurikan Nimipäivät που αποτελείται εξ'ολοκλήρου από άτομα με αναπτυξιακές διαταραχές (αυτισμός, σύνδρομο Down)
Το τραγούδι το θεωρώ επιεικώς ηχορύπανση όμως πολλή συζήτηση γίνεται…
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Τους αξίζει ένα μεγάλο μπράβο για την θέληση και την ενέργεια που έχουν. Ωστόσο το τραγούδι είναι σκουπίδι. Ναι συζητιέται αλλά δεν μπορώ να πιστέψω οτι οι επιτροπές θα το ψηφίσουν μόνο και μόνο λόγω των ανθρώπων αυτών. Το τραγούδι είναι για τελευταίο.
Η Κοντσίτα είχε τραγούδι.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Παρατηρησατε οτι το φινλανδικο τραγουδι εχει κι αλλη μια ιδιαιτεροτητα?Κραταει μονο 1.42!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Γιατι θεωρειτε το τραγουδι της Φινλανδιας σκουπιδι και ηχορυπανση; Punk μουσικη ειναι και μαλιστα με ωραιο ρυθμο.Μπορει να μην σας αρεσει το συγκεκριμενο ειδος ή ο τροπος που ερμηνευεται και γι αυτο να ηχει ασχημα στα αυτια σας αλλα σκουπιδι δεν το λες σε καμια περιπτωση. Εγω αυτο μπορω να το ακουσω πολυ πιο ευχαρηστα απο τη δικια μας την αηδια που ουτε καν θυμαμαι πως παει και πως λεγεται.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Γιατι θεωρειτε το τραγουδι της Φινλανδιας σκουπιδι και ηχορυπανση; Punk μουσικη ειναι και μαλιστα με ωραιο ρυθμο.Μπορει να μην σας αρεσει το συγκεκριμενο ειδος ή ο τροπος που ερμηνευεται και γι αυτο να ηχει ασχημα στα αυτια σας αλλα σκουπιδι δεν το λες σε καμια περιπτωση. Εγω αυτο μπορω να το ακουσω πολυ πιο ευχαρηστα απο τη δικια μας την αηδια που ουτε καν θυμαμαι πως παει και πως λεγεται.
Δεν ακούω τέτοια μουσική ούτε heavy metal. Κόβει το γάλα στις γουρούνες του χοιροστασίου και τις αποφεύγουμε. Μπορεί να έχει κάτι να πει, να έχει κάποια αξία ως πανκ, εγώ αδυνατώ να το ακούσω πόσο μάλλον να το χορέψω... Οπότε για τα αυτιά μου είναι ηχορύπανση.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Γιατι θεωρειτε το τραγουδι της Φινλανδιας σκουπιδι και ηχορυπανση; Punk μουσικη ειναι και μαλιστα με ωραιο ρυθμο.Μπορει να μην σας αρεσει το συγκεκριμενο ειδος ή ο τροπος που ερμηνευεται και γι αυτο να ηχει ασχημα στα αυτια σας αλλα σκουπιδι δεν το λες σε καμια περιπτωση. Εγω αυτο μπορω να το ακουσω πολυ πιο ευχαρηστα απο τη δικια μας την αηδια που ουτε καν θυμαμαι πως παει και πως λεγεται.
Ε όπως και να το κάνεις έναν παραπάνω ρυθμό τον έχει το τραγούδι της Κυριάκου! Τώρα που βρήκες εσύ ρυθμό στο κομμάτι της Φινλανδίας είναι απορίας άξιο. Για όλα αυτά που ανέφερες ναι ηχεί πολύ άσχημα στα αυτιά. Μουσικά γούστα είναι αυτά αλλά αν δεν το τραγουδούσαν άνθρωποι με αυτές τις ιδιαιτερότητες όχι απλά θα περνούσε απαρατήρητο αλλά προφανώς θα έβγαινε τελευταίο στον ημιτελικό.
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Το τραγούδι το θεωρώ επιεικώς ηχορύπανση όμως πολλή συζήτηση γίνεται…
Ηχορύπανση σε σχέση με τι; Με την κλασσική μουσική, με τις ραπολαικες μόδες; Τη μπαλάντα που στείλαμε; Τα βιολιά ή τα τραγούδια του Σάκη;
Το γεγονός πως δεν μπορούμε ν΄ακούσουμε ένα τραγούδι ανεξάρτητο από το μουσικό το ύφος δεν το κάνει αυτόματα ηχορύπανση και χωρίς ρυθμό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom