Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ψοφάτε για καζούρα........
Μη μας παρεξηγείς είμαστε όλοι μια χαρούμενη παρέα :p

Από εστιατόρια δεν γνωρίζω και πολλά στη Βενετία. Ξέρω όμως αυτή την ωραία μπυραρία με την φανταστική θέα στην αγαπημένη μου περιοχή της Βενετίας το Cannaregio.
Θα πάρεις μπυρομεζέδες, θα αράξετε μπροστά στο κανάλι οκλαδόν και μετά τη δεύτερη μπύρα που θα την κάνει να πάει τουαλέτα...πετάς το δαχτυλίδι μες στη μπύρα και λες το απαραίτητο λογύδριο. Πρόσεχε γονατίζοντας μην πέσεις στο κανάλι ε;
Αχ με έπιασε το ρομαντικό μου βραδιάτικα!
 

Romantikos

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Μη μας παρεξηγείς είμαστε όλοι μια χαρούμενη παρέα :p

Από εστιατόρια δεν γνωρίζω και πολλά στη Βενετία. Ξέρω όμως αυτή την ωραία μπυραρία με την φανταστική θέα στην αγαπημένη μου περιοχή της Βενετίας το Cannaregio.
Θα πάρεις μπυρομεζέδες, θα αράξετε μπροστά στο κανάλι οκλαδόν και μετά τη δεύτερη μπύρα που θα την κάνει να πάει τουαλέτα...πετάς το δαχτυλίδι μες στη μπύρα και λες το απαραίτητο λογύδριο. Πρόσεχε γονατίζοντας μην πέσεις στο κανάλι ε;
Αχ με έπιασε το ρομαντικό μου βραδιάτικα!
Μην το πνίξω το κορίτσι μου ρε παιδιά......εμμένω προς το παρόν στην ιδέα του εστιατορίου κ έχω βρει κάποια...όπως Club del Doge Restaurant, L' Alcova και Caffe Centrale.......αν έχει πάει κάποιος ας δώσει τα φώτα του να πάρουμε ιδέες.....
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Δαχτυλίδι μέσα στη μπυρα; Αν είναι με τη συσκευασία του θα τη ρουφήξει όλη και θα μείνει μόνο ο αφρός.
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Και εγώ θα ψήφιζα γόνδολα...Σε συνδυασμό με το φώς του ήλιου που θα πέφτει και το τραγούδι του γονδολιέρη "κουμπώνει" όμορφα...
Εξάλλου θα είστε καλά ντυμένοι για το κρύο που τυχόν μπορεί να έχει...Αρκεί βέβαια να μην πέσεις σε βροχή...
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Στο μόνο που διαφωνώ, είναι "στο δαχτυλίδι μέσα στη μπύρα", γιατί υπάρχει ο κίνδυνος κατάποσης...
Μην το πνίξω το κορίτσι μου ρε παιδιά.
Δαχτυλίδι μέσα στη μπυρα;
Εεε εντάξει ούτε εγώ θέλω να πνιγεί το κορίτσι βρε παιδιά...:p
Όπως είπε και ο Σωκράτης με τη συσκευασία του το φανταζόμουν. Θα βγει λίγο μουλιασμένο αλλά αξίζει τον κόπο.

Edit: To L'Alcova φαίνεται υπέροχο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Οχι, οχι γονδολες και βαρκες. Στο εστιατοριο κι αν δεν δεχτει να φυγεις θυμωμενος και να την αφησεις να πληρωσει το λογαριασμο. Να δεις που θα το μετανιωσει και θα σε παρακαλαει να γυρισεις.

(Εχω και σχεδιο πως να πασαρεις το δαχτυλιδι).
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Διαφωνώ με την ιδέα της πρότασης σε εστιατόριο... Είναι μια πολύ προσωπική στιγμή για να τη μοιραστείς με τους υπόλοιπους θαμώνες, προσωπικό κτλ. Καλύτερα να την πας στο εστιατόριο και η πρόταση να γίνει μετά, σε περίπατο μέσα στην πόλη, σε κάποιο όμορφο σημείο, έχει πολλά τέτοια η Βενετία.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Διαφωνώ με την ιδέα της πρότασης σε εστιατόριο... Είναι μια πολύ προσωπική στιγμή για να τη μοιραστείς με τους υπόλοιπους θαμώνες, προσωπικό κτλ. Καλύτερα να την πας στο εστιατόριο και η πρόταση να γίνει μετά, σε περίπατο μέσα στην πόλη, σε κάποιο όμορφο σημείο, έχει πολλά τέτοια η Βενετία.
Να μην τη μοιραστει με τους θαμωνες, να τη μοιραστει με ολη την πολη. Δεν θα βγαλει και ανκοινωσει στο μαγαζι μανταμ.

Στο λεω φιλε, αν κανεις προταση εξω στην πολη και φας χυλοπιτα θα σου φυγει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Θα διαλέξεις ένα από τα εστιατόρια στο δεύτερο link που έδωσε η katkats.

Ανάλογα με την διάθεση/εξέλιξη θα κάνεις την πρόταση στο εστιατόριο.

Διαφορετικά και αν της αρέσουν τα παγωτά θα πάτε εδώ:

http://www.travelhippo.gr/παγωτό-αλάσκα-στην-βενετία/

Θα πάρετε το παγωτό σας και κατά την διάρκεια της βόλτας (σε όσο πιο ρομαντικό σημείο) θα γίνει η πρόταση.

Οι προτάσεις είναι του maître(= δάσκαλος) που δυστυχώς δεν γράφει πιά εδώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom