Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

Christos1980

Member
Μηνύματα
43
Likes
75
Παιδια, βλεπω αρκετοι εχετε αποριες που μπορουν να λυθουν πολυ ευκολα απλα και μονο ξεκινωντας τη διαδικασια αγορας εισητηριου. Μπορειτε να επιλεξετε μια τυχαια διαδρομη και ενα ασχετο ονομα και να συνεχισετε μεχρι την σελιδα της πληρωμης. Δυο-τρεις φορες αν το κανετε θα εξικοιωθειτε πληρως. Δεν ειναι και τιποτα δυσκολο τωρα μεταξυ μας :)
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Παιδια, βλεπω αρκετοι εχετε αποριες που μπορουν να λυθουν πολυ ευκολα απλα και μονο ξεκινωντας τη διαδικασια αγορας εισητηριου. Μπορειτε να επιλεξετε μια τυχαια διαδρομη και ενα ασχετο ονομα και να συνεχισετε μεχρι την σελιδα της πληρωμης. Δυο-τρεις φορες αν το κανετε θα εξικοιωθειτε πληρως. Δεν ειναι και τιποτα δυσκολο τωρα μεταξυ μας :)
Πιστεψέ με... ακόμα και το άσχετο όνομα, θα είναι γραμμένο λάθος
 

Christos1980

Member
Μηνύματα
43
Likes
75
Ακου να σου πω ιστορια. Πριν κανα δυο χρονια οταν καναμε το redesign του ryanair ειχα βαλει σαν περιορισμο στο πεδιο που πρεπει να εισαγει το ονομα ο χρηστης ενα x αριθμο χαρακτηρων minimum εναν x maximum και να επιτρεπονται κεφαλαια,μικρα καθως και κενα. Τιποτα το ιδιαιτερο δηλαδη. Μερικες μερες μετα μου στελνουν email με καποιες αλλαγες που επρεπε να γινουν αμεσως! α)να επιτρεπονται αριθμοι, γιατι υπηρχε κοσμος που εγραφε πχ 'Ριχαρδος ο 6ος'!! β) να επιτρεπονται μερικα συμβολα οπως το θαυμαστικο. Υπαρχουν καποιοι απο αφρικη που το ονομα τους περιλαμβανει θαυμαστικο! Απιστευτο; Ειχα πετυχει και εναν ταξιτζη εδω στο Δουβλινο με τετοιο ονομα.

Μου φαινεται πρεπει να αρχισω ενα thread 'Δουλευωντας στη ryanair' :p
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Αν ο "Ριχαρδος ο 6ος" ήταν Ελληνας, θα έγραφε μετα την συμπληρωση του πεδίου του ονοματος στην κράτηση του εισιτηρίου, πόστ στο φόρουμ που θα έλεγε "Παιδάκια ΣΟΣ!!!!!!!! έκλεισα εισιτηρια με ραιαν για Ρωμη με το αγόρι μου και έκανα ένα λαθάκι στο ονομα και αντι να γράψω Ριχάρδος ο 6ος, έγραψα Ριχάρδος ο 45ος ο ανασκολοπιστής. Τι να κάνω?"
Αστα... σου λεω για φοβερες καταστασεις που εχουν να κάνουν αποκλειστικά με λάθος αντιγραφή ονόματος και όχι με απλά περίεργα ονοματεπωνυμα...
 

pierre7

Member
Μηνύματα
21
Likes
13
Eιχα κανει κρατηση για Ρωμη στο ονομα μου και σε ενα αλλο που δεν θα ερθει τελικα.Στο onine check in απο οσο ειδα,δεν μπορω να αλλαξω το ονοματεπωνυμο του ατομου και να προσθεσω του νεου που θα ταξιδευσει.Τι μπορω να κανω??Δεν υπαρχεχι λυση να ταξιδευσει αλλος στη θεση του??
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Φυσικά και μπορεί μέσω του manage my booking ή τηλεφώνου. Πληρώνοντας το σχετικό ποσό της αλλαγής.
 

pierre7

Member
Μηνύματα
21
Likes
13
Πληρωνοντας το σχετικο ποσο της αλλαγης,μηπως μπορεις να υποθεσεις ποσο θα στοιχισει περιπου αυτο??Σε ευχαριστω πολυ
 

pierre7

Member
Μηνύματα
21
Likes
13
To διαβασα και εγω μολις,στα ελληνικα,επομενως δεν συντρεχει λογος να πραγματοποιηθει το ταξιδι..Για 110ευρω,παραειναι ακριβο..
 

pierre7

Member
Μηνύματα
21
Likes
13
Για ακυρωση των αεροπορικων εισητηριων(την Παρασκευη αντιμεθαυριο ηταν η πτηση και στις 25 Μαρτιου η επιστροφη)θα παρω τιποτα πισω στην πιστωτικη??Μαλλον ΤΙΠΟΤΑ ε??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom