Ουγγαρία Βολτάρωντας στη Βουδαπέστη με "mulled wine & kurtos kalacs"

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
Πολυ ωραια ιστορια και ακομα καλυτερες οι φωτο που ειδικα για βραδινες ειναι εκπληκτικες. Μου θυμησε το δικο μου ταξιδι. Ευχομαι και σε επομενα ...
 

alterego

Member
Μηνύματα
52
Likes
201
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Σας ευχαριστούμε όλους για τα καλά λόγια.... Ανταποδίδουμε τις ευχές!
 

Vagelis V.

Member
Μηνύματα
72
Likes
192
Επόμενο Ταξίδι
Έλα ντε?
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς - Αλάσκα
14 Μαρτίου πετάω με την κοπέλα μου για Βουδαπέστη και θα μείνουμε εκεί μέχρι της 19... Η ιστορία σου θα μου φανεί πάρα πολύ χρήσιμη και σε ευχαριστώ για αυτό!! :)
Όπως επίσης με βάζεις σε σκέψεις για το αν αξίζει να επισκεφτώ την Μπρατισλάβα... Έχουμε στο μυαλό μας να κάνουμε μια μονοήμερη εκεί!
 

alterego

Member
Μηνύματα
52
Likes
201
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Αν δεν ηταν οι ώρες της διαδρομής θα σου συνιστούσα να πάτε. Απλά δεν έχει κατι αξιόλογο
 

Vagelis V.

Member
Μηνύματα
72
Likes
192
Επόμενο Ταξίδι
Έλα ντε?
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς - Αλάσκα
Αν δεν ηταν οι ώρες της διαδρομής θα σου συνιστούσα να πάτε. Απλά δεν έχει κατι αξιόλογο
Τελικά αποφασίσαμε να πάμε! :) Είναι κρίμα να μην πάμε μιας και δύσκολα θα ξαναβρεθούμε εκεί γύρω μιας και έχουμε επισκεφτεί και Βιέννη και Πράγα!
 

stella92!

Member
Μηνύματα
10
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Moνεβασιά
Ταξίδι-Όνειρο
Aνταρκτική
βαγγελη περιμένουμε εντυπώσεις! λέμε να παμε με τον φίλο μου τον Μάιο!! καλά να περάσεις!
 

Vagelis V.

Member
Μηνύματα
72
Likes
192
Επόμενο Ταξίδι
Έλα ντε?
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς - Αλάσκα
βαγγελη περιμένουμε εντυπώσεις! λέμε να παμε με τον φίλο μου τον Μάιο!! καλά να περάσεις!
Είναι πάρα πολύ ωραία!! Θα τα γράψω όλα αναλυτικά όταν γυρίσω και θα σου στείλω να το δεις! :)
 

billkozani

Member
Μηνύματα
42
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδια ηταν απίστευτα περασα τελεια ΑΞΙΖΕΙ... Βολτες στη vaci utca και στην deak ferens με τα ξυλινα σπιτακια που πουλανε όλα τα φαγητά ,κρασια αλλα και γλυκα της Ουγγαρίας και ορχηστρες με κιθαρες και βιολια εξω στον δρομο,για νυχτα στην εβραικη συνοικια και ειδικα στην ZSIMPLA μην ξεχασετε να πατε εκει,ειναι ένα παλιο κτιριο εγκαταλελειμενο και το κανανε καφετερια υπογεια με αφθονη ΦΘΗΝΗ ΜΠΥΡΑ.Τελειος ζωολογικος κηπος,τελεια κρουαζιερα με το καραβακι LEZENDA εχει και μεταφραση στα ελληνικα και ένα ποτο.Τα κτιρια πολύ ωραια ξεχωριζει το Κοινοβουλιο.Φαγητο στην ταβερνα PAPRIKA το καλητερο φαγητο.Το μετρο πολύ ευκολο.Ενα από τα πολλα μερη που με ξετρελανε είναι η πολύ της παλιας βουδας και η θεα από τον πυργο των ψαραδων.Εχει πολλα ανταλακτηρια το καλητερο απέναντι από το καφε new York.Επεισης στη ΣΚΕΠΑΣΤΗ ΑΓΟΡΑ είναι πολλυ ωραια.Αυτά και αλλα πολλα που πρεπει να πατε για να τα δειτε.
 
Last edited:

NIKOS S

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Ωραίο φαγητό με ζωντανή μουσική μετά τις 8 και καλές τιμές
1036 MOKUS 22 KEHLI VENDEGLO district 3
Για επίσης καλό φαγητό αλλά μόνο με κράτηση γιατί είναι τρύπα
1054 hold utca 13 +361269423 +36304300142. Ακριβώς δίπλα έχει ιταλικό με καλό φαγητό.
Γενικά έχει ωραίο και φθηνό φαγητό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom