Άγιος Δομήνικος ΑΓΙΟΣ ΔΟΜΗΝΙΚΟΣ - Το στολίδι της Καραϊβικής

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.794
Κατ'αρχήν, να σε συγχαρώ για την πανέμορφη ιστορία σου varioAthens! έχουμε ήδη αποφασίσει με τον καλό μου να περάσουμε το γαμήλιο ταξίδι μας στον Άγιο Δομήνικο αλλά μετά από την ιστοριούλα σου...είμαστε 100% σίγουροι! Ανυπομονώ περισσότερο για το ταξίδι παρά για τον γάμο να φανταστείς! ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να σε ρωτήσω για το πρακτορείο και το ξενοδοχείο που μείνατε. Έχω κάνει μια σχετική έρευνα, πήρα και κάποιες προσφορές από πρακτορεία αλλά τα περισσότερα κυμαίνονται περί τα 2.000-2.100 ευρώ οπότε τα 1.600 ευρώ που χρειαστήκατε εσείς είναι άκρως δελεαστικό ποσό! Με τα 500 ευρώ που θεωρητικά θα εξοικονομήσουμε, θα κάνουμε πολλέεεεες εκδρομούλες στο νησί. Θα πάμε μέσα Οκτωβρίου ( ο γάμος είναι 11/10 και θα φύγουμε όσο πιο νωρίς μπορέσουμε ), 7-10 διανυκτερεύσεις αναλόγως της προσφοράς που θα πάρουμε και θέλουμε ένα all inclusive ξενοδοχείο σε συνδυασμό με μικρές εξορμήσεις όπως ακριβώς κι εσείς! Περιμένω με ανυπομονησία την απάντηση σου! Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και η ωρα η καλη!! :)
Σου στελνω πμ για τις πληροφοριες που ζητησες!!
 

maria_mp

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Αγιος Δομινικος τον Νοεμβριο λοιπον......!!! 1000% μετα απο ολα αυτα... μου εχουν πει οτι ειναι πολυ καλη εποχη τοτε για τον αγιο δομινικο! εχει ακουσει κανεις το αντιθετο? βλεπω κατι φωτογραφιες κ καταλαβαινω οτι πρεπει να εχει πολυ αερα! Ξερει κανεις αν υπαρχει κινδυνος να ειναι ετσι κ τον Νοεμβριο?

Να εισαι καλα!!
Εχω γραψει κι αλλες ιστοριες ναι... και να φανταστεις δεν το εχω με τον γραπτο λογο, φαντασου να το ειχα κιολας... Αν μπεις απο το προφιλ μου στην ενοτητα "Ταξιδιωτικες Ιστοριες" ΚΑΙ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ( :p ) μπορεις να δεις και τις υπολοιπες...
Καλησπέρα!!! varioAthens η ιστορια σου ηταν το λιγοτερο **μαγικη**, (δεν γινεται να μην το εχεις με τον γραπτο λογο μετα απο αυτο που διαβασα) περιττο να σου πω οτι παρακαλαω τον αντρα μου να παμε Αγιο Δομινικο εδω κ μια βδομαδα κ δεν ενθουσιαζοταν στην ιδεα! Ολο κ καποιον αλλο προορισμό ειχε να μου προτεινει αντ'αυτου..... Μολις ομως βρηκε το αρθρο σου κ το διαβασε πειστηκε :clap: και τωρα ψαχνουμε εντως των ημερων να κλεισουμε ξενοδοχειο! Μας εχουν προτεινει πολλα ωραια ξενοδοχεια απο τα ταξιδιωτικα που ρωτησαμε αλλα θα ηθελα πολυ να μαθω ποιος ειναι αυτος ο συγκεκριμενος μικρος επιγειος παραδεισος που περιγραφεις! Αν μπορεις σε παρακαλω στειλε μου κ εμενα το ξενοδοχειο που εμεινες κ το ταξιδιωτικο που τα εκλεισες!!!
Απλα συγχαρητηρια!!!
 
Last edited by a moderator:

Rempe

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα και απο εμένα σε ολη την παρέα του ΤravelStories..
Σχεδιαζω γαμηλιο ταξιδι συνδυασμος μαιμι - πουντα κανα και θα ηθελα και εγω με την σειρα μου να ενημερωθω για το ξενοδοχειο που μεινατε στην πουντα κανα φίλε VarioAthens(περιμενω pm οταν θα βρεις λιγο χρονο)..Επίσης οποιος εχει καμια πληροφορια για ξενοδοχειο σε MIAMI - MIAMI BEACH θα μου ηταν μια εξτρα βοηθεια..

Υ.Γ. οποιος ξερει θελω να μαθω αν μπορω να νοικιασω αυτοκινητο στο Μιαμι με το νεο τυπου διπλωμα(την καρτα) η χρειαζετε να βγαλω το Διεθνες διπλωμα της ΕΛΠΑ..
Ευχαριστω εκ των προτερων :)
 

CostaNastazia

Member
Μηνύματα
37
Likes
40
Πολύ ωραία ιστορία! Το νησί φαίνεται παράδεισος πραγματικά. Πωπω μαζί με το Μεξικό έχω τρελαθεί τι να διαλέξω. Πάω να διαβάσω και την ιστορία από go2dbeach και στείλτε τους κυρίους με τις λευκές μπλούζες χαχαχα
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Πάω να διαβάσω και την ιστορία από go2dbeach και στείλτε τους κυρίους με τις λευκές μπλούζες χαχαχα
Δε χρειάζεται να καλέσουμε κανέναν. Εδώ μέσα είμαστε όλοι γνώστες από τέτοια θέματα. Το μόνο που θα χρειαστεί είναι να σου κάνω μια εγχείρηση. Δική μου ευρεσιτεχνία και μάλιστα την κάνω πάνω απ'τα ρούχα :haha:
 

gkontos10

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Vario καλησπέρα, επειδή προσπαθώ να κλείσω το γαμήλιο ταξίδι μου.. Και σε αυτό σκέφτομαι να προσθέσω και 5 μέρες άγιο δομινικο,
Είναι εύκολο να μου στείλεις το όνομα του ξενοδοχείου.. Αλλά και για να σε ρωτήσω κάποια πράγματα??
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.794

titi1761

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Να εισαι καλα!!
Εχω γραψει κι αλλες ιστοριες ναι... και να φανταστεις δεν το εχω με τον γραπτο λογο, φαντασου να το ειχα κιολας... Αν μπεις απο το προφιλ μου στην ενοτητα "Ταξιδιωτικες Ιστοριες" ΚΑΙ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ( :p ) μπορεις να δεις και τις υπολοιπες...




Να σε συγχαρω και εγω με τη σειρα μου για την ιστορια σου....εχουν μια γλαφυροτητα οι περιγραφες σου...σα να ζωντανευουν εικόνες μπροστά σε όποιον τη διαβάζει...θα σε κουραζα αν σου ζηταγα να μου στειλεις το ξενοδοχειο που εμεινες....θελω και εγω all inclusive και μου αρεσε που το "δικο σου" ειχε πρασινο και δεν ηταν κανενα λευκο μεγαθηριο...ευχαριστώ προκαταβολικά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom