Γενικά Αεροπορικά Ατυχήματα

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ο κυβερνήτης είναι απ'εξω από το πιλοτήριο και μέσα είναι μόνο ο συγκυβερνήτης.
Καραμπινάτη παράβαση του κανονισμού.Όταν ο πρώτος η ο δεύτερος βγαίνει θα πρέπει να υπάρχει και δεύτερο άτομο μέσα από το πλήρωμα καμπίνας.
Δεν υπαρχει κανενας τετοιος κανονισμος στην Ευρωπη.
(Μονο στις ΗΠΑ)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Για το θέμα της FR, δεν θυμάμαι αν φάγανε πρόστιμα. Τους πιάσανε νομίζω με low fuel. Βαριέμαι να το ψάξω τώρα παραπάνω. Μπορεί να έχεις και δίκιο. Αλλά δεν ήταν και οι μόνοι. Δεν είναι το πρόβλημά μου η ryanair. Πιο πολύ φοβάμαι (και δεν μπαίνω) στους Τούρκους.
πως τα καταφέρνουμε σε ένα θέμα πτώσης αεροπλάνου της Germanwings
να αναφέρουμε την Ράυαν μόνο η αγία Μέρκελ το ξέρει και ο όσιος Λίγδης. :rolleyes::rolleyes:
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλα
Στην Turkish ή σε τίποτα Pegasus;;
THY (και AF αφού το πήγαμε εκεί).
Για την pegasus δεν έχω άποψη, λέω να την δοκιμάσω το φθινόπωρο. Εάν ξέρεις κάτι, pm με να κλείσω με Α3 (αλλά με βολεύει το SAW). :D
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.341
Likes
14.203
΄Ότι ο συγκυβερνήτης που ήταν στο πιλοτήριο δεν έπαθε τίποτα αλλά είχε τις αισθήσεις του κτλ,το κατάλαβαν μόνον από την αναπνοή του που άκουσαν στο μαύρο(πορτοκαλί) κουτί;Είναι τόσο ακρίβειας αυτές οι καταγραφές;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
΄Ότι ο συγκυβερνήτης που ήταν στο πιλοτήριο δεν έπαθε τίποτα αλλά είχε τις αισθήσεις του κτλ,το κατάλαβαν μόνον από την αναπνοή του που άκουσαν στο μαύρο(πορτοκαλί) κουτί;Είναι τόσο ακρίβειας αυτές οι καταγραφές;
Aν κατάλαβα καλά θεώρησαν πως ήταν σκόπιμο και επειδή όταν εμεινε μόνος άλλαξε/απενεργοποίησε τον κωδικό που χρησιμοποιείται σε ώρα ανάγκης απέξω για να μπουν στο πιλοτήριο. Τους "κλείδωσε" έξω ουσιαστικά.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Και επειδή έκανε την τεχνική διαδικασία για την προσγείωση (πρόσκρουση), αφού κλειδώθηκε μέσα μόνος του.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom