Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Κέντρο λέγοντας πιο συγκεκριμένα;Έχεις κλείσει ξενοδοχείο ή πας για ημερήσια;Αν το δεύτερο με τα πόδια όπως λέει ο Μάκης.
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σε ευχαριστω! Κ απο το σταθμό για να ειμαι κέντρο, με ταξί συμφέρει; Κ που ειναι καλα να ξεκινήσω τη βόλτα μου;
Σε ευχαριστω! Κ απο το σταθμό για να ειμαι κέντρο, με ταξί συμφέρει; Κ που ειναι καλα να ξεκινήσω τη βόλτα μου;
Ξεκινώντας με τα πόδια από το σταθμό σε 10-15 λεπτά έχεις φτάσει στο Duomo. Από εκεί και πέρα, η πόλη περπατιέται εύκολα, όλα τα αξιοθέατα είναι αρκετά κοντά το ένα με το άλλο.
Ίσως χρειαστείς λεωφορείο αν θελήσεις να πας στη Piazzale Michelangelo για να δεις την πόλη από ψηλά, μόνο και μόνο για να γλυτώσεις την ανηφόρα.
 

xarael

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Με το επικειμενο ταξιδι μου στη Φλωρεντια, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με την Gallery Uffizi στην chrikky. Πανε χρονια απο τοτε που εγραψες για την εμπειρια σου εκει, αλλα ισως θυμασαι να μου απαντησεις. Εισητηρια απο που ειχατε κλεισει; Και σε τι ειχατε προσβαση με αυτα; Η τιμη τους συμπεριλαμβανε και ξεναγηση; Ευχαριστω πολυ :)
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Γνωρίζετε πόσο κοστίζει το εισιτήριο τρένου από Πίζα για Φλωρεντία? Στο site της trenitalia βλέπω τα δομολόγια, αλλά όχι τις τιμές...:(
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Στη σελιδα λεει οτι για τα τοπικα τρενα,μπορεις να αγορασεις-αρα και να δεις τιμες-7 ημερες,μονο,μετα απο την τρεχουσα ημερ/νια...δηλ.σημερα μπορεις να δεις μεχρι 10/4.....αλλα μπορεις να το δεις,οπως ειπε ο greg thess,οτι κοστιζει 8 ευρω.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Αν θυμάμαι καλά το τρένο περνάει και από Λούκα.Αν έχεις χρόνο,αξίζει να αφιερώσεις μερικές ώρες εκεί.
 

Eleannidi

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει πού...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα σε όλους! Ψάχνω αρκετή ώρα στο site για πληροφορίες σχετικά με οικονομική διαμονή στη Φλωρεντία αλλά δεν βρίσκω κάτι. Μπορεί να με βοηθήσει κανείς γιατι όσο ψάχνω στο ιντερνετ, τόσο απογοητεύομαι με τις τσουχτερές τιμές... Ημ/νιες: 05/06-08/06 (3 νύχτες) και budget <250,00 Eur και για τις 3 μέρες δίκλινο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.467
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Καλησπέρα σε όλους! Ψάχνω αρκετή ώρα στο site για πληροφορίες σχετικά με οικονομική διαμονή στη Φλωρεντία αλλά δεν βρίσκω κάτι. Μπορεί να με βοηθήσει κανείς γιατι όσο ψάχνω στο ιντερνετ, τόσο απογοητεύομαι με τις τσουχτερές τιμές... Ημ/νιες: 05/06-08/06 (3 νύχτες) και budget <250,00 Eur και για τις 3 μέρες δίκλινο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Προσπάθησε με AirBnb ... μπορεις να βρεις ολόκληρο διαμέρισμα στα 250Ε για 3 μερες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.769
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom