Ιταλία Μπέργκαμο- Κόμο

sosi

Member
Μηνύματα
11
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οδικό ταξίδι στην Τοσκάνη
Tελικά είναι θέμα τύχης....Εγώ πήγα 7-11/1/15 και είχε λιακάδα όλες τις μέρες......

Λάθος. Και η συννεφιά πειράζει - δεν θα βγάλουν καμία φωτογραφία της προκοπής - και ακόμα περισσότερο η βροχή.

Η φωτογράφηση σε συννεφιά βέβαια έχει και τα καλά της αλλά αυτό ειναι θέμα άλλης συζήτησης, στη βροχή βέβαια ειναι αστα να πάνε.
Σίγουρα δεν θα βγουν οι φωτογραφίες που θα βγουν με ηλιοφάνεια,αλλα οι εικόνες που αποτυπώνονται στο μυαλό δεν επηρεάζονται από τον καιρό....Και επειδή ποτέ δεν ξέρει κάποιος αν του ξαναδοθεί η ευκαιρία να ξαναπάει σ'ένα μέρος,καλό είναι να μη χάνει ευκαιρίες.....
 
Last edited by a moderator:

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Στο Κομο και στο Μπέργκαμο που έχω πάει δε χρειάζεται δικό σου μεταφορικό μέσο, μια χαρά συγκοινωνίες έχει. Καλά να περάσετε, πολύ σας ζηλεύω κι ας έχω "βαρεθεί" να πηγαίνω στην Ιταλία. :lol:
Εννοείς πως θα κανείς το γύρο της λίμνης με το ΚΤΕΛ;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Με το καραβακι,ισως?
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
De
Εννοείς πως θα κανείς το γύρο της λίμνης με το ΚΤΕΛ;
Δεν κατάλαβα την απορία σου. Εννοώ ότι θα πάρει το καραβάκι. Δικό σου μεταφορικό δε χρειάζεται να έχεις.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
De

Δεν κατάλαβα την απορία σου. Εννοώ ότι θα πάρει το καραβάκι. Δικό σου μεταφορικό δε χρειάζεται να έχεις.
το καραβάκι ειναι καλό αλλά αργό. Επίσης δεν σου επιτρέπει να σταματήσεις και να αφιερώσεις χρόνο εκεί που σου αρέσει περισσότερο. Καλό αν έχεις χρόνο να πάρεις μια άποψη του τοπίου απο τη θάλασσα με αφετηρία και επιςτροφη στο Κόμο αλλά σύμφωνα με τα δικά μου γούστα ειναι καλύτερα να γυρίσει κανείς με αυτοκίνητο και να σταματάει όπου εντυπωσιάζεται περισσότερο. Υπάρχουν παρά πολλά σημεία που Αξίζει να τα απολαύσει κάποιος περπατώντας.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
το καραβάκι ειναι καλό αλλά αργό. Επίσης δεν σου επιτρέπει να σταματήσεις και να αφιερώσεις χρόνο εκεί που σου αρέσει περισσότερο. Καλό αν έχεις χρόνο να πάρεις μια άποψη του τοπίου απο τη θάλασσα με αφετηρία και επιςτροφη στο Κόμο αλλά σύμφωνα με τα δικά μου γούστα ειναι καλύτερα να γυρίσει κανείς με αυτοκίνητο και να σταματάει όπου εντυπωσιάζεται περισσότερο. Υπάρχουν παρά πολλά σημεία που Αξίζει να τα απολαύσει κάποιος περπατώντας.
Α από αυτή την άποψη. Οκ τότε, δεν το σκέφτηκα έτσι.
Αν όμως δεν έχεις μέσο πάλι βολεύεσαι, αυτό εννοούσα.:)
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Πάντως υπάρχει και το ΚΤΕΛ που συνδέει τα χωριά της λίμνης μεταξύ τους. :D
Για 'μένα ο καλύτερος τρόπος να απολαύσεις τη λίμνη είναι ο συνδυασμός ΙΧ και καραβιού. Αυτό όμως προϋποθέτει να έχεις αρκετό χρόνο στη διάθεσή σου.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Η πηγαινεις με καραβακι που ειναι ομορφο απο μονο του,βγαινεις και βλεπεις οποιο μερος σου αρεσει και συνεχιζεις μεχρι βαρεννα απο οπου γυρνας με κτελ επειδη το τελευταιο καραβακι γυρναει κομο σχετικα νωρις..
 

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
Καλησπέρα παιδιά! τον Μαίο εχω κλείσει εισητήρια για Μπέργκαμο. έχουμε τρεις διανυχτερεύσεις στην διάθεση μας και έχω κλείσει ένα κεντρικό ξενοδοχείο στο Μπέργκαμο. Θα ήθελα την βοήθεια σας για το πρόγραμμα μας. την πρώτη μέρα σκεφτόμουν να μείνουμε μπέργκαμο. Μετά έλεγα να νοικιάζαμε αυτοκίνητο και να αφιερώσουμε μια μέρα στις λίμνες και την επόμενη για να πάμε Βερόνα. Πως σας φαίνεται σαν πλάνο; εφικτό; θα χαιρόμουν πολύ να ακούσω τις προτάσεις σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ειχαμε πάει περσι , τελος Ιουνίου. Μιά μέρα για την Κόμο φτάνει, να μπεις και στα καραβάκια. Η Βερόνα σχετικά κοντά είναι 1 ωρα και κατι ,την βλέπεις. Μιλάνο δεν θα πάς που είναι δίπλα.....;
 

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
Καλημέρα. Ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Βασικά ή θα πάω Βερόνα ή Μιλάνο δεν νομίζω να βγάινουν και τα δυο από άποψη χρόνου . Σκέφτομαι καλύτερα Βερόνα λόγω του ότι έχω ακούσει ότι έχει πιο Μεσαιωνικό στύλ το οποίο προτιμώ σε σχέση με το κλίμα πρωτεύουσας που έχει το Μιλάνο.
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλημέρα. Ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Βασικά ή θα πάω Βερόνα ή Μιλάνο δεν νομίζω να βγάινουν και τα δυο από άποψη χρόνου . Σκέφτομαι καλύτερα Βερόνα λόγω του ότι έχω ακούσει ότι έχει πιο Μεσαιωνικό στύλ το οποίο προτιμώ σε σχέση με το κλίμα πρωτεύουσας που έχει το Μιλάνο.
Επίσης θέλω να σου πω για τον καιρό, τέλος Ιουνίου και κάθε μέρα την είχε την βροχή.........
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom