Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Γειά σας!! Θέλω με το ταίρι μου να μαζευτούμε λίγο σπιτάκι μας, και να ξεκινήσουμε μια σειρά. Οπότε χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Θα ήθελα αντικειμενικά την γνώμη σας στο ποιες είναι οι καλύτερες σειρές δράσης, μυστηρίου που έχετε δει ποτέ (όχι ζόμπι, όχι επιστημονική φαντασία, όχι σαπουνόπερες). Με σειρά προτεραιότητας 1,2,3 κτλ. Θα προτιμούσα να υπάρχει διαθέσιμη όλη, και όχι να παίζεται ακόμη, γιατί δεν θα μου άρεσε να περιμένω μια ολόκληρη σεζόν για τη συνέχεια.

Έχουμε δει ήδη (οπότε και εξαιρούνται):

Lost
Breaking Bad
Prison Break

Ναι, είμαστε ψαράκια ακόμη στο θέμα "σειρές" ...! :)
αναμένω απαντήσεις γιατί έχω ανάγκη να κολλήσω με κάτι άμεσα..

Και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ προκαταβολικά!
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Weeds, ίσως? Δεν είναι δράσης αλλα είναι έξυπνη και γρήγορη σειρά.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
House of Cards, True Detective, The Blacklist, The Americans, Person of Interest.

Αυτές οι 5 για εμένα. Θα έβαζα και το House αλλά έχει και αυτά τα ιατρικά θέματα που δεν ξέρω αν σας αρέσει να δείτε κάτι σχετικό.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Υπάρχουν βέβαια και τα "ιστορικά" Rome, Vikings, Βοργίες, Spartacus (πάρα πολλή βία, ξεκοιλιάσματα, αποκεφαλισμοί και σεξ υπέρ του δέοντος) δεν θα το συνιστούσα αλλά υπάρχουν και φαν....
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.480
Likes
7.958
Υπάρχουν βέβαια και τα "ιστορικά" Rome, Vikings, Βοργίες, Spartacus (πάρα πολλή βία, ξεκοιλιάσματα, αποκεφαλισμοί και σεξ υπέρ του δέοντος) δεν θα το συνιστούσα αλλά υπάρχουν και φαν....
αμα ειναι να δει τετοια, ας δει την μοντερνα βερσιον: Game of Thrones
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
αμα ειναι να δει τετοια, ας δει την μοντερνα βερσιον: Game of Thrones
Ναι αλλά το ROME πχ έχει πραγματικά ιστορικά στοιχεία αλλά και το Βοργίες για τα άλλα δυο δεν ξέρω...ενω το GoT είναι ένα παραμύθι, πολύ καλό βέβαια, τύπου Άρχοντα των δαχτυλιδιών...
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Για ελαφρά περιπέτεια και έξυπνη πλοκή: Person of Interest,
Πιο δύσκολο (και μαύρο) αλλά υποβλητικό και με εξαιρετικές ερμηνείες: True Detective,
Για επίσης εξαιρετικές ερμηνείες (και σύγχρονο Βυζάντιο): House of Cards.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Επίσης, και τo Suits ειναι καλή επιλογή, όπως και το Good Wife και το Orange is the new black, αλλα δεν έχουν ολοκληρωθεί ακόμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.094
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom