Ryanair Ryanair news

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η είδηση επαναλαμβάνεται...

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/929043/ryanair-yperatlantikes-ptiseis-me15-euro

Μένει να διευκρινισθεί αν οι επιβάτες θα κάθονται στα φτερά και θα είναι υποχρεωμένοι να κάνουν ποδήλατο....
Η πρωτη φορα που αρχισαν που βρηκα ειναι απο το 2007...σε λιγο θα εξαντληθει και θα επανελθουν οι τουαλετες με χρεωση και μετα παλι και παλι..αρκει καποιος να μιλαει γι αυτη, εστω και να λεει μπουρδες..οπως να συντηρει το απατηλο ονειρο ΗΠΑ με 10Ε...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το 3ημερο της Αποκριας περασε ηδη...
http://www.bbc.com/news/business-31975456
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
Προχθές που έκανα κράτηση (εισιτηριο επιστροφής από Χανιά), μου έκανε δώρο-επέστρεψε η ryanair ~ 10 ευρώ. Λανθάνω ή όντως ισχύει? (δεν έχω τσεκάρει ακόμη την κάρτα μου, να δω εάν όντως πιστώθηκαν τα χρήματα)
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126

20 Μαρτίου 2015 11:36 πμ | Δήμητρα-Μαρίλια Φούρλα

Ryanair Midweek Madness : Εκπτωση 20% στις πτήσεις κάθε Τρίτη, Τετάρτη καιΠέμπτη


Πηγή:www.dimokratiki.gr

H Ryanair, η αγαπημένη αεροπορική εταιρία της Ευρώπης, λανσάρει σήμερα (19 Μαρτίου) την προσφορά ‘Midweek Madness’ για όλο της το δίκτυο, με 20% έκπτωση σε όλες τις πτήσεις την Τρίτη, την Τετάρτη και την Πέμπτη από τις 14 Απριλίου, μέχρι τις 28 Μαΐου, ενόψει των εν εξελίξει εορτασμών των 30ων γενεθλίων της.

Η συγκεκριμένη Midweek Madness προσφορά θα τρέξει στην ιστοσελίδα Ryanair.com από τις 15:00 την Πέμπτη 19 Μαρτίου μέχρι τις 24:00 την Δευτέρα 23 Μαρτίου και ισχύει για όλες τις πτήσεις* για τις οποίες έχει γίνει κράτηση και αφορούν ταξίδια την Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη από τις 14 Απριλίου μέχρι τις 28 Μαΐου, για πάνω από 1,600 δρομολόγια, τα οποία συνδέουν 190 αεροδρόμια σε 30 χώρες στην Ευρώπη και την Βόρεια Αφρική.
Ο Robin Kiely της Ryanair δήλωσε:

“ Ενόψει των εν εξελίξει εορτασμών των 30ων γενεθλίων μας, λανσάρουμε την προσφορά Midweek Madness με 20% έκπτωση για πτήσεις κάθε Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη, από τις 14 Απριλίου μέχρι τις 28 Μαΐου, εάν έχει γίνει κράτηση πριν την Τρίτη (24 Μαρτίου)- κάνοντας τους χαμηλότερους ναύλους στην Ευρώπη ακόμα χαμηλότερους. Οι πελάτες μας θα πρέπει να συνδεθούν στην ιστοσελίδα Ryanair.com σήμερα και να επιλέξουνε μια καλοκαιρινή απόδραση με ένα από τα 1,600 δρομολόγιά μας με χαμηλούς ναύλους- αλλά θα πρέπει να το κάνουνε γρήγορα καθώς αυτή η εκπληκτική προσφορά λήγει στις 24:00 την Δευτέρα”




Πηγή:www.dimokratiki.gr
 

Christos1980

Member
Μηνύματα
43
Likes
75
Αν και δεν εχουν ανακοινωθει επισημα μεσω του site οι εφαρμογες για ios και android εχουν γινει update. Και μιλαμε για μεγαλο update. Οχι σε χαρακτηριστικα αλλα στην τεχνολογια που χρησιμοποιηθηκε. Για οσους ασχολουνται μιλαμε για αλλαγη απο hybrid σε native. Πλεον ειναι πολυ πιο γρηγορες και με περισσοτερες δυνατοτητες για μελλοντικα project. Το απογευμα θα μας εχουν και ενα mini event γιαυτο το λογο.
 
Μηνύματα
31
Likes
7
Αν και δεν εχουν ανακοινωθει επισημα μεσω του site οι εφαρμογες για ios και android εχουν γινει update. Και μιλαμε για μεγαλο update. Οχι σε χαρακτηριστικα αλλα στην τεχνολογια που χρησιμοποιηθηκε. Για οσους ασχολουνται μιλαμε για αλλαγη απο hybrid σε native. Πλεον ειναι πολυ πιο γρηγορες και με περισσοτερες δυνατοτητες για μελλοντικα project. Το απογευμα θα μας εχουν και ενα mini event γιαυτο το λογο.
Ναι φοβερή!!! γρήγορη και πολύ user-friendly ...

Η Ryanair άμα "πάρει" και τις διαδρομές για Ισραήλ, Σερβία, Αίγυπτος (Αλεξάνδρεια) κτλ και αυξήσει τις πτήσεις σε Βουλγαρία, Ρουμανία που διαβάζω θα κυριαρχήσει κυριολεκτικά.. Ειδικά με τα νέα δεδομένα στην Ευρώπη και τον "λιτό βίο¨ που θα επικρατήσει θα έχει απίστευτη κερδοφορία..διότι είναι η μοναδική extreme low cost εταιρία που υπάρχει... Δημιουργήθηκε και Αναπτύχθηκε για αυτο τον σκοπό...
 

tasmak

Member
Μηνύματα
18
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Βελιγρ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Λός Άντζελες
Προχθές που έκανα κράτηση (εισιτηριο επιστροφής από Χανιά), μου έκανε δώρο-επέστρεψε η ryanair ~ 10 ευρώ. Λανθάνω ή όντως ισχύει? (δεν έχω τσεκάρει ακόμη την κάρτα μου, να δω εάν όντως πιστώθηκαν τα χρήματα)
Πρίν κανά μήνα που έκανα μια κράτηση με Ryanair, το παρατήρησα κι εγώ αυτό με τα 10 ευρώ cashback (επιστροφή). Όμως διαβάζοντας τους όρους, είδα κάτι ότι θα τραβάνε κάθε μήνα ένα ποσό απο την κάρτα και ότι είναι σαν ένα είδος συνδρομής. Ενδεχομένως να αφορά κάποιους που ταξιδεύουν πολύ συχνά. Οπότε και δεν υπέπεσα στην "παγίδα". Θα σε συμβούλευα να το ξανακοιτάξεις, και αν υπάρχει τρόπος να αποσύρεις την εγγραφή απο το πρόγραμμα ή να ακυρώσεις (ή αδειάσεις απο χρήματα) την κάρτα που χρησιμοποίησες.

Αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο, καλό θα ήταν να βοηθήσει.

Edit : http://forums.moneysavingexpert.com/showthread.php?t=2279717

Διαβάζοντας το παραπάνω, βλέπω οτι ενδεχομένως ο πρώτος μήνας στο πρόγραμμα είναι free και μετά ισχύει συνδρομή που αφαιρείται απο την κάρτα που έχει δηλωθεί. Οπότε μερικοί πήραν τα 10 ευρώ (ή λίρες) και μέσα στον δωρεάν μήνα έκαναν ακύρωση της συνδρομής κρατώντας το δώρο, ενώ παράλληλα άφησαν την χρεωστική κάρτα χωρίς χρήματα μέσα για σιγουριά :p
 
Last edited:

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
Πρίν κανά μήνα που έκανα μια κράτηση με Ryanair, το παρατήρησα κι εγώ αυτό με τα 10 ευρώ cashback (επιστροφή). Όμως διαβάζοντας τους όρους, είδα κάτι ότι θα τραβάνε κάθε μήνα ένα ποσό απο την κάρτα και ότι είναι σαν ένα είδος συνδρομής. Ενδεχομένως να αφορά κάποιους που ταξιδεύουν πολύ συχνά. Οπότε και δεν υπέπεσα στην "παγίδα". Θα σε συμβούλευα να το ξανακοιτάξεις, και αν υπάρχει τρόπος να αποσύρεις την εγγραφή απο το πρόγραμμα ή να ακυρώσεις (ή αδειάσεις απο χρήματα) την κάρτα που χρησιμοποίησες.

Αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο, καλό θα ήταν να βοηθήσει.

Edit : http://forums.moneysavingexpert.com/showthread.php?t=2279717

Διαβάζοντας το παραπάνω, βλέπω οτι ενδεχομένως ο πρώτος μήνας στο πρόγραμμα είναι free και μετά ισχύει συνδρομή που αφαιρείται απο την κάρτα που έχει δηλωθεί. Οπότε μερικοί πήραν τα 10 ευρώ (ή λίρες) και μέσα στον δωρεάν μήνα έκαναν ακύρωση της συνδρομής κρατώντας το δώρο, ενώ παράλληλα άφησαν την χρεωστική κάρτα χωρίς χρήματα μέσα για σιγουριά :p
σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Ναι είναι όπως τα λες.
Ηταν συνδρομή στο pathosgiaekptoseis.gr (από το οποίο μου ήλθε και email με στοιχεία επικοινωνίας
Πάθος Για Εκπτώσεις,145-157 St. John Street, London EC1V4PW).

Κάθε μήνα απαιτείται συνδρομή (αν θυμάμαι καλά 19 ευρώ !!)
Εχω ήδη μπει και έχω κάνει ακύρωση συνδρομής (μου ήλθε και επιβεβαίωση ακύρωση συνδρομής).
Καλού κακού έστειλα και αμφισβήτηση συναλλαγής στην Εθνική (καθώς χρησιμοποίησα πιστωτική κάρτα) .
Ελπίζω να σταματήσει η περαιτέρω χρέωση κάρτας μου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom