Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Ατέλειωτες ενοχλητικές πρόβες τα απογεύματα, νόμισα ότι είμαστε εμείς γκαντέμηδες αλλά έμαθα ότι συμβαίνει περισσότερο από συχνά.
Τετάρτη ήμασταν εκεί το απόγευμα. Φύγαμε λίγο πριν ξεκινήσει το Live και δεν έγινε καμία πρόβα. Ο μουσικός καθόταν σε ένα τραπεζάκι και περίμενε. Μάλλον θα ναι ανάλογα το συγκρότημα ή την ώρα. Δεν ξέρω.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Τετάρτη ήμασταν εκεί το απόγευμα. Φύγαμε λίγο πριν ξεκινήσει το Live και δεν έγινε καμία πρόβα. Ο μουσικός καθόταν σε ένα τραπεζάκι και περίμενε. Μάλλον θα ναι ανάλογα το συγκρότημα ή την ώρα. Δεν ξέρω.
μπορεί να καταλάβανε πόσο ενοχλητικό είναι και να το περιορίζουν, πάντως συμφωνώ και εγώ ότι βγάζει μια ξεχωριστή ατμόσφαιρα ο χώρος.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
μπορεί να καταλάβανε πόσο ενοχλητικό είναι και να το περιορίζουν, πάντως συμφωνώ και εγώ ότι βγάζει μια ξεχωριστή ατμόσφαιρα ο χώρος.
Δεν ξέρω για πρωινά, μεσημεριανά ή απογευματινά, αλλά για βραδυνά, μόνο για ήσυχη κουβέντα δεν είναι. Πατείς-με, πατώ-σε και φασαρία απίστευτη. Το σίγουρο είναι ότι - πράγματι - βγάζει μια ξεχωριστή ατμόσφαιρα: Όταν φύγεις από κει, τα ρούχα σου κάνουν μια βδομάδα να ξεμυρίσουν απ' την τσιγαρίλα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Η τσαγιερι της Ζωγιας μου άρεσε . Θυμάμαι μας είχαν πάει οι φίλτατοι τραβελστοριτες όταν είχαμε ανεβεί παλαιότερα
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά τελικά έκανα το απόλυτο λάθος και πήγα στο Βασιλικό θέατρο όπου γινόταν ένας χαμός και δυστυχώς δεν είχαμε και τηλεβόα....:D
Τώρα από όλα αυτά κανείς θα πει αυτό διάλεξες;; αντε ντε... ήθελα να βρω και κάπου κοντά να παρκάρω (το μόνο καλό).... είχανε τα ηχεία στο φουλ, λάτιν χορούς και ένα πανδαιμόνιο.. για το καλοκαίρι όμως πρέπει να είναι καλά ....
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.473
Likes
7.936
Το Δέντρο στο μπαρ, σε ένα παλιό αρχοντικό στη Βασιλέως Γεωργίου 25.
https://www.facebook.com/ToDentroStoBar?rf=135564303266559
Εξαιρετικό. Από το πρωί μέχρι και για αφτερ καταστάσεις. Με 92 είδη μπύρας! Νεολαία σίγουρα έχει μπόλικη!

Ας μου πει καποιος πως λεγοταν αυτο το μαγαζι εν ετει 1994!! Πληηηζ
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ας μου πει καποιος πως λεγοταν αυτο το μαγαζι εν ετει 1994!! Πληηηζ
η θρυλική"Bandiera"!!
πότε άλλαξε διεύθυνση και μετονομάστηκε σε Δεντρο στο μπάρ... μέχρι και 3-4 χρόνια πριν το Bandiera θυμάμαι
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
τώρα είδα το θέμα...
καθυστερημένα να προσθέσω(για μελλοντικούς επισκέπτες) και το καφέ" Δάιος"του ομώνυμου ξενοδοχείου,επί της λεωφόρου Νίκης (και ρεστωράν)στο ισόγειο,με θέα θάλασσα φυσικά,πολύ ωραίο -ήσυχο και άκαπνο περιβάλλον(λόγω του ότι ανήκει στο ξενοδοχείο),δεν γίνεται ο χαμός που γίνεται συνήθως στα υπόλοιπα καφέ της παραλιακής ...δεν το προτιμούν οι πολύ νεαρές ηλικίες.
 
Last edited by a moderator:

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ας μου πει καποιος πως λεγοταν αυτο το μαγαζι εν ετει 1994!! Πληηηζ
Νομίζω 1896 ή 1898 ή κάτι τέτοιο αλλά με πολλές επιφυλάξεις το λέω, πολύ πιθανό να κάνω λάθος.

Εdit η ρομαντική γυναίκα έχει δίκαιο, αλλά γιατί μου έμεινε εμένα αυτή η ημερομηνία, ξέρει κανένας?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Νομίζω 1896 ή 1898 ή κάτι τέτοιο αλλά με πολλές επιφυλάξεις το λέω, πολύ πιθανό να κάνω λάθος.

Εdit η ρομαντική γυναίκα έχει δίκαιο, αλλά γιατί μου έμεινε εμένα αυτή η ημερομηνία, ξέρει κανένας?
Οποιος νυχτοπερπατεί πολύ, μπερδεύεται:haha:,
μήπως λέω μήπως το μπερδεύεις με μπαράκι που νομίζω λέγεται 1900 στα Λαδάδικα;εκεί πέρα έχει τέτοια νούμερα..και εστιατόριο αλλά μου φαίνεται και μπαράκι
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Οποιος νυχτοπερπατεί πολύ, μπερδεύεται:haha:,
μήπως λέω μήπως το μπερδεύεις με μπαράκι που νομίζω λέγεται 1900 στα Λαδάδικα;εκεί πέρα έχει τέτοια νούμερα..και εστιατόριο αλλά μου φαίνεται και μπαράκι
τελικά μάλλον θυμήθηκα, την ημερομηνία αυτή την έχει στη πρόσοψη και πιθανότατα είναι η ημερομηνία κτίσεως. Μάλλον πρέπει να πιούμε καφέ εκεί για να το εξακριβώσουμε, αν κάποιος θυμάται ας πει γιατί πολύ προβληματίστηκα...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.107
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Νομίζω 1896 ή 1898 ή κάτι τέτοιο αλλά με πολλές επιφυλάξεις το λέω, πολύ πιθανό να κάνω λάθος.
Μηπως περασες τοτε για πρωτη φορα απο κει; Ειναι καλο που δεν προσπαθεις να κρυψεις τα χρονια σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.757
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom