Γενικά πρώτο ταξίδι Ευρώπη με πιτσιρίκι 3 ετών...

dinomi

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη με τον γιο!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκαρη
Καλήσπέρα καλώς σας βρήκαμε. Σχεδιάζουμε να πάμε ένα ταξίδι στην Ευρώπη το φθινόπωρο με το μικρό μας 3 μιση ετών περίπου τότε...προτάσεις?
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
έτσι γενικά και αόριστα;;Πες μας μέρες,μπάτζετ,προτιμήσεις,από που,κλπ..
 

dinomi

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη με τον γιο!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκαρη
σορυ καινούργια!! μερες μεχρι βδομαδα, προτιμησεις εννοειται πάρκα, ζωολογικοι κηποι όχι ιδιαιτερα μουσεία λόγω ηλικίας, ποδηλαταδες οικογενειακες... budget δενε χω ιδεα αλλα οχι πολλά!
 

dinomi

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη με τον γιο!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκαρη
ευχαριστω θα επανελθω...:)
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Στο Λονδινο ποδηλατα που θελει με το παιδακι δεν το βλεπω,και Βαρκελωνη δυσκολο...Αμστερνταμ για ποδηλατα και παρκα και κηπους..Αν και να πας εξω για ζωολογικους και κηπους και ποδηλατα με νηπιο...τι να πω.Μ αρεσει που για Παρισι δεν ειπες τιποτα Μεσιε...κι εκει απο ολα εχει..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Στο Λονδινο ποδηλατα που θελει με το παιδακι δεν το βλεπω,και Βαρκελωνη δυσκολο...Αμστερνταμ για ποδηλατα και παρκα και κηπους..Αν και να πας εξω για ζωολογικους και κηπους και ποδηλατα με νηπιο...τι να πω.Μ αρεσει που για Παρισι δεν ειπες τιποτα Μεσιε...κι εκει απο ολα εχει..
Το Παρισι ειναι δυσκολη πολη για ποδηλατο με παιδι και επιπλεον πιστευω πως ειναι καλο να ερθουν οταν το παιδακι θα ειναι λιγο μεγαλυτερο ωστε να χαρει τη disneyland.
 

franmeg

Member
Μηνύματα
99
Likes
399
Επόμενο Ταξίδι
Νιγηρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κοσμος ολος!
Πολη φιλικη προς τα παιδια με παρκα, ποδηλατοδρομους, πρασινο, λιγα αυτοκίνητα είναι η Κοπεγχαγη (εγω εκει γεννησα το γιο μου και γυρνουσαμε ολη την πολη μεσα από τα παρκα χωρις σχεδόν να βγουμε στη λεωφορο). Το πρόβλημα είναι ότι η Δανια γενικα είναι ακριβη χωρα και δεν είναι και ο τοπ τουριστικος προορισμος (προσωπικα εγω δεν την συμπαθω τη Δανια αλλα είμαι προκατειλημμένη). Επισης πρεπει να πας καλοκαιρι γιατι αλλιως κανει ψοφοκρυο.

Πιστευω ότι η Βαρκελωνη είναι καλη ιδεα, εχει μεγαλες πλατειες, εχει την promenade γυρω απο τη θαλασσα, ωραιο καιρο, καλη φαση για πρωτη φορα Ευρωπη, δεν είναι τοσο ακριβα. Και ενταξει δεν θα κανουν ποδηλατο μια εβδομαδα χωρις σταματημο, ας κανουν λιγο ποδηλατο και μετα ας βολταρουν.

Εγω ειχα παει Ρωμη με το γιο μου όταν ηταν δεκα μηνων, πολύ μας αρεσε -δεν μας δυσκολεψε καθολου. Βερολινο επισης όταν ηταν 2 αλλα την βγαλαμε σε κατι αλση και παρκα να βλεπει ζωάκια και σε παιδικα καφε...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
3.5 ετών το παιδάκι δεν πρόκειται να καταλάβει τη διαφορά του Άμστερνταμ απ' το Λονδίνο ή οπουδήποτε αλλού...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.728
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom