Ετοιμάζω και εγώ .......γαμήλιο.

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
λοιπόν, για αποφυγή τυχόν παρεξηγήσεων να διευκρινίσω ότι το ταξίδι αφορά την κόρη μου, η οποία παντρεύεται αρχές Ιουλίου και μου ανέθεσε σαν έμπειρο τραβελστορίτη να της επιλέξω κάποιον από τους παρακάτω προορισμούς που θα ήθελε να πάει με τον καλό της. και εγώ λοιπόν για να μην εκτεθώ,βασίζομαι στους ειδικούς για την βοήθεια που χρειάζομαι.λοιπόν οι επιλογές τους είναι,
1. Νέα Υόρκη- Μπαχάμες
2.Νέα Υόρκη- Αγ. Δομίνικος
3.Νέα Υόρκη- Κανκούν
4.Λος Άντζελες- Λας Βέγκας-Χαβάη

το ταξίδι θα πραγματοποιηθεί 6 με 7 Ιουλίου και θα διαρκέσει περίπου 12 μέρες.
θα ήθελα τη συμβουλή όσων έχουν κάνει κάτι αντίστοιχο ή όσους γνωρίζουν τους παραπάνω προορισμούς να με βοηθήσουν ( η εποχή ενδείκνυται για τους παραπάνω προορισμούς??)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Λεω και γω....ο Μακης γαμηλιο:)...
Δεν ξερω να σου απαντησω,αλλα οι ειδικοι θα ερθουν.
Με το καλο ο γαμος και να ειναι καλα τα παιδια:xalara:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
σ ευχαριστώ πολύ καρφίτσα μου. γι αυτό και εγώ έκανα την διευκρίνηση, αλλά αν έκανα και εγώ τέτοιο ταξίδι, γαμήλιο θα το ονόμαζα.:haha::haha:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Μακη,παντως αν μπορουσα να πω κατι για το ταξιδι,ειναι οτι το 4 θελει πιο πολλες μερες και αν ψηφιζαμε θα ελεγα το 1,γιατι νεα υορκη,που εχω παει και θα αρεσει στα παιδια και οι μπαχαμες ειναι το απωθημενο μου :)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
καταρχήν Μάκη μου να σου ζήσουν!!! Από αυτούς τους προορισμούς έχω πάει μόνο Ν.Υόρκη και Άγιο Δομίνικο αλλά σε διαφορετικές εποχές. Το μόνο που ξέρω για τη Ν.Υόρκη είναι τον Ιούλιο έχει πολύ ζέστη και υγρασία. Και τα 2 όμως είναι φανταστικοί αλλά και εντελώς διαφορετικοί προορισμοί μεταξύ τους και δεν ξέρω αν θα τους φτάσουν οι μέρες!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
σ ευχαριστώ Γιαννούλα μου για την απάντησή σου και τις ευχές. δυστυχώς οι μέρες είναι συγκεκριμένες,το πολύ να αυξηθούν κατά +1 ή +2. η εποχή για Δομίνικο είναι καλή??
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Προτείνω Νο2 γιατί τα άλλα είναι πολύ τουριστικοποημένα...
Και στα δικάσου!!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.415
Likes
7.755
Με το καλο Μακη!!
Καταρχας σε πρωτη αναγνωση, απο τους προορισμους που της αρεσουν, καταλαβαινω οτι η κορη σου θα μπορουσε να ειναι κολλητη μου. :)
Κατα δευτερον, δεν εχω παει σε Κανκουν και Μπαχαμες, αλλα για τα υπολοιπα εχω να πω τα εξης:
Το 12ημερο νομιζω οτι ειναι λιγο και για Νεα Υορκη και για Αγιο Δομηνικο||Κανκουν. Ο Δομηνικος θελει 12 μερες μονος του. Το Μεξικο, επισης, δεν θα το "εκαιγα" πηγαινοντας για τοσες λιγες μερες… και μαλιστα στο Κανκουν που οπως λενε οσοι εχουν παει ειναι πολυ τουριστικοποιημενο.
Ισως μονο ο συνδυασμος Νεα Υορκη-Μπαχαμες να ειναι ο πιο εφικτος απο αποψη χρονου.
Επισης τις βλεπω λιγες τις μερες για Λ.Αντζελες-Λας Βεγκας-Χαβαη.
Ασε που καλοκαιρι στο Λας Βεγκας μπορει να παθεις θερμοπληξια… μιλαμε για απιστευτη ζεστη.
Μιας και μιλαμε για καιρο, να πω επισης οτι θεωρητικα, ειναι η περιοδος των τυφωνων για Καραϊβικη.

Εν κατακλειδι, ψηφιζω να παει 12 μερες ή μονο Δομηνικο, ή μονο Μεξικο, ή Νεα Υορκη-Μπαχαμες.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Εγώ ψηφίζω ΝΥ + Παρθένες Νήσους ή κάποιο άλλο μικρό παράδεισο της Καραϊβικής. Ιδανικός συνδυασμός 8+4 μέρες. Από τα 3 που πρότεινες, το Δομήνικο θα ψήφιζα, αλλά για 4 μέρες χλωμό, δεδομένου ότι μονόδρομος είναι η Σαμανά στο βόρειο τμήμα του νησιού. Και πάλι ψηφίζω, μετά τη ΝΥ, ένα μικρό παράδεισο της Καραϊβικής, όπως το St John ή κάτι άλλο.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Μάκη εγώ Δομίνικο πήγα Ιανουάριο οπότε μη σε πάρω στο λαιμό μου. Πάντως συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλησαντες. Μήπως να αλλάξουνε ελαφρώς το πρόγραμμα τους για να το ευχαριστηθούν περισσότερο;;;;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Μάκη εγώ Δομίνικο πήγα Ιανουάριο οπότε μη σε πάρω στο λαιμό μου. Πάντως συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλησαντες. Μήπως να αλλάξουνε ελαφρώς το πρόγραμμα τους για να το ευχαριστηθούν περισσότερο;;;;
τι εννοείς Γιαννούλα?? δεν νομίζω ότι οι ημερομηνίες μπορούν να αλλαχτούν γιατί τότε θα πάρουν άδεια από την δουλειά τους για τον γάμο.

αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι άλλο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.574
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom