Κάμπινγκ που να βολεύει για άτομα χωρίς μεταφορικό

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλησπέρα σε όλην την παρέα!
Μπήκε άνοιξη και σιγά σιγά αρχίζουν οι πρώτες σκέψεις για καλοκαιράκι. Πολλά λεφτά δεν παίζουν , αλλά ψάχνω κι εγώ με την κοπέλα μου μήπως πάμε κάπου :)
Μας ήρθε η ιδέα για κάμπινγκ λοιπόν. Δεν έχω ξανακάνει αλλά μας φαίνεται ωραίο...
Απλά το πρόβλημα είναι πως δεν έχουμε μεταφορικό. Οπότε ψάχνουμε κάποιο κάμπινγκ που είτε να έχει κοντά στάση λεωφορείου είτε να μπορείς να περάσεις 4-5 μέρες μόνο εκεί είτε να είναι κοντινές οι αποστάσεις με τα πόδια ....
Καμιά ιδέα; :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Δεν μας προσδιορίζεις σε ποιες περιοχές εστιάζεις.
Από νησιά που έχω κάνει κάμπινγκ και χωρίς μεταφορικό: Αιγιάλη - Αμοργός, Καμάρες - Σίφνος, Αστυπάλαια, Σέριφος (αν και έχει αλλάξει πολύ: πισίνες και hype)
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Δεν μας προσδιορίζεις σε ποιες περιοχές εστιάζεις.
Από νησιά που έχω κάνει κάμπινγκ και χωρίς μεταφορικό: Αιγιάλη - Αμοργός, Καμάρες - Σίφνος, Αστυπάλαια, Σέριφος (αν και έχει αλλάξει πολύ: πισίνες και hype)
Ναι έχεις δίκιο φίλε. Με συγχωρείς. Από Αθήνα είμαστε , οπότε κοιτάμε κάτι εδώ κοντά. Κυκλάδες , Πελλοπόνησο , Στερεά Ελλάδα , Εύβοια , Πήλιο...
Απλά θέλουμε να έχει κάτι από αυτά που ανέφερα.
Στα νησιά που μου ανέφερες πως είναι τα κάμπινγκ(καθαριότητα , τουαλέτες , σκιά , λεωφορεία) ;
Συγγνώμη για το πρήξιμο...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Αυτά που σου γράφω ήταν αξιοπρεπή. Ιδίως αν δεν πάτε δεκαπενταύγουστο, οι συνθήκες θα είναι καλύτερες. Βρίσκονται πάνω σε παραλίες (εκτός της Αστυπάλαιας που η παραλία δεν λέει), κοντά σε οικισμούς/λιμάνια και με τη συγκοινωνία μπορείς να κάνεις κάποιες εκδρομές.
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Αυτά που σου γράφω ήταν αξιοπρεπή. Ιδίως αν δεν πάτε δεκαπενταύγουστο, οι συνθήκες θα είναι καλύτερες. Βρίσκονται πάνω σε παραλίες (εκτός της Αστυπάλαιας που η παραλία δεν λέει), κοντά σε οικισμούς/λιμάνια και με τη συγκοινωνία μπορείς να κάνεις κάποιες εκδρομές.
Α μάλιστα. Αυτό της Σίφνου με ψήνει γενικά...
Θα το κοιτάξω. Ευχαριστώ :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom