Ετοιμάζω και εγώ .......γαμήλιο.

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
όχι εννοώ ή να κάτσουν περισσότερες μέρες στη Ν.Υόρκη και να πάνε σε κανένα μικρότερο νησί της Καραϊβικής ή να πάνε σε κάποιο μεγάλο νησί π.χ. στον Άγιο Δομίνικο για καμιά βδομάδα (χωρίς βέβαια να προλάβουν να το γυρίσουν όλο αλλά να πάρουν μια μεγάλη γεύση απ'αυτό) και να προσθέσουν και 4 μέρες Ν.Υόρκη που μπορεί να μη τη δουν όλη αλλά σίγουρα αρκετά πράγματα θα τα προλάβουν!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
4 μέρες ΝΥ = τίποτα, δυστυχώς. Θες βδομάδα και πάνω για να πάρεις τζούρα. Αν μετά πάνε 3-4 μέρες σε ένα μικρό νησάκι της Καραϊβικής, θα το ευχαριστηθούν μια χαρά!
Άλλη πρόταση είναι Grenada, Grenadines, St. Vincent και πέριξ (αχ)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
συμφωνώ και μαζί σου απόλυτα, αλλά τώρα που το σκέφτομαι δε θα με χαλούσε αν δε είχα ξαναπάει σ'αυτά τα μέρη, να έκανα τις εξωτικές διακοπούλες μου και μετά να έβαζα και 4 μερούλες στη Ν.Υόρκη και ας μη τα έβλεπα όλα. Θα έπαιρνα μια γεύση, θα άλλαζα παραστάσεις και θα το είχα και σαν στόχο να ξαναπάω κάποια στιγμή για περισσότερο χρονικό διάστημα. Μιλάω βέβαια σύμφωνα πάντα με τα δικά μου θέλω!! Ο καθένας μπορεί να το έχει στο μυαλό του διαφορετικά!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.713
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
κάθε ιδέα καταγράφετε. σας ευχαριστώ. επειδή η κόρη έχει ξαναπάει στην Ν.Υ. πιστεύω ότι 4-5 μέρες είναι αρκετές και οι υπόλοιπες κάπου εκεί που λέτε.
 
  • Like
Reactions: GTS

homer

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Με το καλο!!!
Και εγω παντρευομαι αρχές Ιουλίου και στο καπάκι αναχωρούμε για γαμήλιο, για την ακρίβεια θα πάμε ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες!!!!
Και εμείς επιλεξαμε 5 μερούλες Νεα Υορκη για μια μικρη γεύση και μετά μια εβδομάδα Αγιο Δομήνικο!!!!
Όπου και να πάνε τέλεια θα περάσουν....πείστους να πανε στην δεύτερη επιλογή να έχουμε και παρέα χαχα!!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Δεν ξέρω πού θα καταλήξουν τελικά τα παιδιά, φίλε Μάκη, εκείνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι θα ... "ξηλωθείς" άσχημα! :)

Συμβουλή δεν μπορώ να σου δώσω γιατί αφ'ενός δεν έχω πάει σε κανένα νησί της Καραϊβικής και αφ'ετέρου, στη Νέα Υόρκη που πήγα, είμαι από τους λίγους που δεν τους άρεσε. Οπότε...

Να ζήσουν τα παιδιά, νά'ναι καλά να ταξιδεύουν και πέραν των γαμηλίων κι όπου και να πάνε σίγουρα κάτι θετικό θα τους μένει μαζί με πολλές και πλούσιες αναμνήσεις.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.713
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
ευχαριστώ πολύ Λάζαρε. όσο για το ξήλωμα, άστα να πάνε.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.703
Likes
11.137
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Μόλις τώρα το είδα!

Μάκη με το καλό ο γάμος! Να τους χαίρεσαι! :) Ελπίζω να αντιμετωπίζεις με ψυχραιμία το γεγονός και ο γαμπρός να έχει περάσει με επιτυχία όλες τις δοκιμασίες στις οποίες θα τον έχεις υποβάλλει ως κλασσικός μπαμπάς! :p

Κι εγώ σίγουρα αν ήταν να επιλέξω από τα παραπάνω ΝΥ+Καραϊβική θα έβαζα! Τώρα πού στην Καραϊβική δεν ξέρω, διαβάζω κι εγώ τι λένε οι γνώστες!

Επίσης, θα συμφωνήσω ότι δεν είναι η κατάλληλη εποχή για LA και Las Vegas! Είχα πάει κι εγώ καλοκαίρι και η ζέστη του Las Vegas μου έχει μείνει σαν τραυματική εμπειρία! Άσε που δεν μου κάνει καθόλου προορισμός για honeymoon!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom