Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ναι το ξερω οτι ειναι πρωτομαγια αλλα σιγα το μιλενιουμ. Εκτος και αν ..
απαραδεκτο σχόλιο. να προσεχεις περισσοτερο την ειρωνεια οταν θιγεις θρησκευτικα θεματα.
και δεν φταιει κανενας αν αποφασισες την τελευταια στιγμη να κλεισεις ξενοδοχειο. καμμια αισχροκερδεια απλα αργησες υπερβολικα σε μια πολη που διοργανωνει το παραδοσιακο πρωτομαγιατικο κονσερτο οπως καθε χρονο και μονο αυτο ελκυει εκατονταδες χιλιαδες φαν. αλλη φορα εκτος απο τα σχολια σου να προσεχεις και τα event στην πολη που σε ενδιαφερει να πας.
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
40 ευρώ??? Καταλαβαίνεις λοιπόν σε τι απόγνωση είμαστε!!! Μάλλον θα κλείσω διαμέρισμα στην περιοχή Prati βόρεια του Βατικανού. Έχει μείνει ποτέ κανείς εκεί; Επίσης επιστρέφουμε 6.15 το πρωί από Ciampino. Αν μείνουμε Prati τελικά, εκτός από ταξί, έχουμε άλλη εναλλακτική για να φτάσουμε στην ώρα μας στο αεροδρόμιο; Το ταξί πόσο στοιχίζει περίπου?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
40 ευρώ??? Καταλαβαίνεις λοιπόν σε τι απόγνωση είμαστε!!! Μάλλον θα κλείσω διαμέρισμα στην περιοχή Prati βόρεια του Βατικανού. Έχει μείνει ποτέ κανείς εκεί; Επίσης επιστρέφουμε 6.15 το πρωί από Ciampino. Αν μείνουμε Prati τελικά, εκτός από ταξί, έχουμε άλλη εναλλακτική για να φτάσουμε στην ώρα μας στο αεροδρόμιο; Το ταξί πόσο στοιχίζει περίπου?
Για τσέκαρε αυτό http://www.booking.com/hotel/it/con...404;spdest=cc/-126693;spdist=1.39996616073363
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
τα ταξι ειναι ακριβα.σιγουρα καποιο αλλο μεσο θα βρεις για να πας.απο που βρηκες διαμερισμα?
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να πάω για 4 μερες Ρώμη με την κοπέλα μου καιθα ήθελα ένα πολύ φθηνό ξενδοοχείο να μέινω ή ακόμα και hostel, ψιλοκοντά στο κέντρο! Σας ευχαριστώ!
Ποιες ημερομηνίες ?
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
τα ταξι ειναι ακριβα.σιγουρα καποιο αλλο μεσο θα βρεις για να πας.απο που βρηκες διαμερισμα?
Το είχα βρει στο booking , αλλά το καπάρωσαν άλλοι. Έκλεισα ένα 4κλινο (να θυμηθούμε τη θητεία μας) τελικά στην περιοχή Termini, το Roma Balance BB (γνώμες; ). Φαίνεται ολίγον χαμαιτυπείον, αλλά τουλάχιστον θα πληρώσουμε "μόνο" 115 ευρώ το άτομο και επιπλέον θα πάρουμε κατευθείαν το νυχτερινό λεωφορείο για Ciampino (thnx @greg_thess ).
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Το είχα βρει στο booking , αλλά το καπάρωσαν άλλοι. Έκλεισα ένα 4κλινο (να θυμηθούμε τη θητεία μας) τελικά στην περιοχή Termini, το Roma Balance BB (γνώμες; ). Φαίνεται ολίγον χαμαιτυπείον, αλλά τουλάχιστον θα πληρώσουμε "μόνο" 115 ευρώ το άτομο και επιπλέον θα πάρουμε κατευθείαν το νυχτερινό λεωφορείο για Ciampino (thnx @greg_thess ).
κοιτα δεν ειναι ασχημο.το θετικο ειναι οτι ειναι στο κεντρο και για κεντρο εχει μια χαρα τιμη
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
κοιτα δεν ειναι ασχημο.το θετικο ειναι οτι ειναι στο κεντρο και για κεντρο εχει μια χαρα τιμη
Θέλω να πιστεύω ότι μέχρι να πάμε, θα πέσουν οι τιμές και θα βρούμε κάτι καλύτερο. Είναι σίγουρο ότι οι ξενοδόχοι πάνε να κάνουν αρπαχτή, αλλά μόλις δουν ότι θα τους μείνουν τα δωμάτια απούλητα μέσα στην Πρωτομαγιά, θα λογικευτούν και θα έρθουν στα συγκαλά τους. Εσύ έκλεισες;
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Θέλω να πιστεύω ότι μέχρι να πάμε, θα πέσουν οι τιμές και θα βρούμε κάτι καλύτερο. Είναι σίγουρο ότι οι ξενοδόχοι πάνε να κάνουν αρπαχτή, αλλά μόλις δουν ότι θα τους μείνουν τα δωμάτια απούλητα μέσα στην Πρωτομαγιά, θα λογικευτούν και θα έρθουν στα συγκαλά τους. Εσύ έκλεισες;
οχι εγω δεν εκλεισα ακομα.εγω θα παω Οκτώβριο ετσι κ αλλιως.ειμαι στην αναζητηση ακομα.και επειδη θα παμε 4 ατομα σκεφτομαστε να κλεισουμε διαμερισμα απο το airbnb.ειμαστε σε διλημμα :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom