Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

JohnyE

Member
Μηνύματα
194
Likes
217
Από τι εξαρτάται η κατηγορία ναύλου δεδομένου ότι ήταν Flex εισιτήρια ; Μπορώ να δω σε ποια κατηγορία ναύλου είναι το εισιτήριο πριν την πτήση ;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Από τι εξαρτάται η κατηγορία ναύλου δεδομένου ότι ήταν Flex εισιτήρια ; Μπορώ να δω σε ποια κατηγορία ναύλου είναι το εισιτήριο πριν την πτήση ;
Οι κατηγορίες ναύλου είναι πολιτική της κάθε εταιρείας.Βγαίνουν "Χ" εισιτήρια στην φθηνότερη κατηγορία μετά ΄"Ψ" σε ακριβότερη κατηγορία και πάει λέγοντάς μέχρι να εξαντληθούν.
Κατά την κράτηση στο site της Aegean μπορείς να δείς την κατηγορία πρίν κλείσεις.Νομίζω και σε ορισμένα άλλα site(airtickets).Βλέποντας λοιπόν την κατηγορία και έχοντας έναν πίνακα με τα μίλια που υπάρχει στο site τους ξέρεις πόσα μίλια παίρνεις σε κάθε κατηγορία.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Ξέρει κανείς τι διαφορά έχει η θέση U με την θέση S ?

Έβγαλα εισιτήρια με επιστροφή ( με αποσκευή ) στο πήγαινε βλέπω ήταν θέση S και πήρα 944 μίλια ενώ στο γύρνα θέση U και πήρα 708.
Κοίτα στο λινκ
https://el.aegeanair.com/milesandbonus/sugedrosi-milion/oles-oi-aeroporikes-etaireies/

πόσα μίλια για πτήσεις εσωτερικού ή το ποσοστό μιλίων για πτήσεις εξωτερικού που αντιστοιχουν για κάθε ναύλο .
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Έκλεισα εισητήριο ATH-IST-BKK-IST-ATH με turkish και τη στιγμή της κράτησης έδωσα αριθμό της miles&smiles. Μπορώ να βάλω αυτά τα μίλια στη miles+bonus και όχι στη miles&smiles; Το ταξίδι θα πραγματοποιηθεί το καλοκαίρι ...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Δεν αλλάζει από το my bookings που έχουν στην σελίδα τους;Κάτι αναφέρει για αλλαγές σε πτήσεις εσωτερικού μόνον.Διαφορετικά θα πρέπει να δοκιμάσεις στο αεροδρόμιο ή να πάρεις κανένα τηλ. στα γραφεία τους εδώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Αλλαγή στα απαιτούμενα bonus για εξαργύρωση ανά ειστήριο:
στα 18000 bonus για εισιτήριο με επιστροφή για όλους τους προορισμούς
είτε στα 28000 bonus για εισιτήριο με επιστροφή σε όλους τους προορισμούς
Δεν διευκρινίζεται αν αυτή η διαβάθμιση αφορά κοντινούς/μακρινούς προορισμούς ή Go light/ Flex εισιτήριο είτε είναι κάτι σαν happy miles:

Διατηρούνται οι προσφορές για επιλεγμένους προορισμούς.
http://www.alphabonus.gr/default.asp?pid=27
Αν μάθει κάποιος περισσότερα ας μας πει.
Αρχίζει να έχει ομοιότητες με το νέο Miles and bonus απ' ότι φαίνεται.
 
Last edited:

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Εκείνα τα μίλια - που μου έχει κολλήσει η βελόνα - από booking του Οκτώβρη σας πιστώθηκαν; Εμένα όχι ακόμα, αλλά δεν θέλω να τους ξαναπώ για πολλοστή φορά τίποτα γιατί φοβάμαι θα χαλάσουν οι σχέσεις μας. Είναι όπως όταν σου έχει κάνει κάτι το έτερον ήμισυ αλλά δεν θέλεις να το θίξεις για να μην γίνει σαματάς. Του στυλ "δεν έχει γίνει κάτι μωρό μου, σ'αγαπώ" - αλλά από μέσα σου θέλεις να του σπάσεις τα μούτρα.
 

done

Member
Μηνύματα
119
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
χιλή
Σε εμένα πάντως πιστώθηκαν και Νοεμβρίου.

edit: και από αρχές Μαρτίου.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Αλλαγή στα απαιτούμενα bonus για εξαργύρωση ανά ειστήριο:
στα 18000 bonus για εισιτήριο με επιστροφή για όλους τους προορισμούς
είτε στα 28000 bonus για εισιτήριο με επιστροφή σε όλους τους προορισμούς
Δεν διευκρινίζεται αν αυτή η διαβάθμιση αφορά κοντινούς/μακρινούς προορισμούς ή Go light/ Flex εισιτήριο είτε είναι κάτι σαν happy miles:

Διατηρούνται οι προσφορές για επιλεγμένους προορισμούς.
http://www.alphabonus.gr/default.asp?pid=27
Αν μάθει κάποιος περισσότερα ας μας πει.
Αρχίζει να έχει ομοιότητες με το νέο Miles and bonus απ' ότι φαίνεται.

Μία δοκιμή θα μας πείσει αλλά δεν μου άρεσε αυτή η αλλαγή και το γρουσουζέψαμε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom