Κεφαλονιά Διαμονή Κεφαλονιά

simba

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
Ερωτηση για διαμονη......

Καλησπερα σε ολους!
Με την παρεα μου εχουμε εισιτηρια κοινωνικου τουρισμου και την περιοδο που θελουμε τα μοναδικα καταλυματα που εχουμε βρει ειναι στα Δαυγατα (7χλμ απο αργοστολι,σχεδον απεναντι απ'το ληξουρι..) και στα βλαχατα (13 χλμ απο αργο,διπλα στα λουρδατα..)
Και δεν ξερουμε ποιο να επιλεξουμε..
Δαυγατα γτ ειναι πιο κοντα στο δρομο για ληξουρι κ γενικα για βορεια κ ανατολικα αλλα δεν ειναι κοντα σε παραλια οπως πχ τα βλαχατα?
Βλαχατα γιατι ειναι κοντα στο νοτιο τμημα κ σε θαλασσες που μπορεις να πεταγεσαι ευκολα,και μπορει να μην ειναι τοσο ερημια οπως τα δαυγατα?

Δεν ξερω,αν γνωριζει καποιος,δεκτη οποια βοηθεια...

Γενικα απ'ο,τι εχω ψιλοδει μου αρεσαν πολυ οι παραλιες στο ληξουρι οπως κ αυτες κοντα στο αργοστολι,αλλα οχι τοσο αυτες του νοτιοανατολικου τμηματος...



Υ.Γ ξερετε ποσο κανει με το φερυ απο αστακο?
Ή απο το Νυδρι ειναι πιο φτηνα?
Μεταφορα αμαξιου ειναι κανα 40ευρο ή περισσοτερα?
Ευχαριστω!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Με στα Δαυγατα (7χλμ απο αργοστολι,σχεδον απεναντι απ'το ληξουρι..) και στα βλαχατα (13 χλμ απο αργο,διπλα στα λουρδατα..)
Και δεν ξερουμε ποιο να επιλεξουμε..
2.ξερετε ποσο κανει με το φερυ απο αστακο?
3. Ή απο το Νυδρι ειναι πιο φτηνα?
1. ασυζητητί το πρώτο από άποψη τοποθεσίας. είσαι δίπλα στην πρωτεύουσα με καλή θέα και φαί.
2. περίπου 10/άτομο, 40/ΙΧ.
3. από Βασιλική είναι φθηνότερα. Δρομολόγια Λευκάδα - Κεφαλλονιά, πλοίο από Λευκάδα για Κεφαλλονιά, Δρομολόγια από Κεφαλλονιά για Λευκάδα - West Ferry
 

simba

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
Και sorry για το thread που ανοιξα (απλα επρεπε μεχρι απογεμα να κλεισω κ τα'χα παιξει...)
Γεια χαρα κ καλο καλοκαιρι!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
Και sorry για το thread που ανοιξα (απλα επρεπε μεχρι απογεμα να κλεισω κ τα'χα παιξει...)
Γεια χαρα κ καλο καλοκαιρι!
το σορυ ελπίζω να αναφέρεται σε μοντ, καλύτερα για σενα να υπάρχει μονο 1 θεμα συγκεντρωμενο. το χωριό είναι καλό και μία ανάσα από την πρωτεύουσα. ο δε δρόμος δεν έχει ιδιαίτερη κίνηση, σε αντίθεση με το άλλο που είπες. καλά να περάσεις.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
Πάρτε και μερικες εικόνες απο τις παραλίες !!!
 

summer city

Member
Μηνύματα
9
Likes
16
Το Φισκάρδο είναι πολύ όμορφο αλλά οι τιμές είναι στα ύψη. Επίσης λόγω του σεισμού κάποιοι δρόμοι είχαν χαλάσει, δεν ξέρω αν τους έφτιαξαν. Από εκεί και πέρα δεν θα σου πρότεινα να μείνεις Αργοστόλι.
 

eli29

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Παιδιά καλησπέρα. Προγραμματιζω ταξιδακι για Κεφαλονια και θα θελα αν μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας οσον αφορα την καλυτερη και πιο βολικη περιοχη διαμονης. Θα εχουμε αυτοκινητο για τις μετακινησεις μας και εχουμε σκοπο να γυρισουμε το νησι απλα θα ηθελα την καλυτερη τοποθεσια να μεινει κανεις. Ευχαριστω!
 

minimini

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Καλημέρα σε όλους,
Πρόκειται να ταξιδέψω το Καλοκαίρι (Αύγουστο) στην Κεφαλονιά και θα ήθελα μερικές πληροφορίες όπως:
---- Σκεφόμαστε για διαμονή να μείνουμε στο Αργοστόλι, αν μπορείτε να μου αναφέρετε διαμερίσματα ή ξενοδοχεία που έχετε πάει και μείνατε ευχαριστημένοι.
--- Θα πάρουμε πλοιάριο απο Κυλλήνη, ξέρετε πότε βγαίνουν τα δρομολόγια?
---- Ότι πιστεύετε ότι θα είναι καλό και χρήσιμο για πληροφορία, ευπρόσδεκτο :)
Ευχαριστώ πολύ!!
 

minimini

Member
Μηνύματα
19
Likes
1

strada

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Παιδιά καλησπέρα. Προγραμματιζω ταξιδακι για Κεφαλονια και θα θελα αν μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας οσον αφορα την καλυτερη και πιο βολικη περιοχη διαμονης. Θα εχουμε αυτοκινητο για τις μετακινησεις μας και εχουμε σκοπο να γυρισουμε το νησι απλα θα ηθελα την καλυτερη τοποθεσια να μεινει κανεις. Ευχαριστω!
καλησπερα,εμεις ειχαμε μεινει Σαμη κι αποδειχτηκε η καλυτερη επιλογη.ηταν πολυ καλη αφετηρια για να επισκεφτουμε ολες τις πλευρες του νησιου,κι επειδη τελικα ξετρελαθηκαμε με την Αντισαμο μας βολεψε παρα πολυ.Ειναι πιο ησυχη απο το Αργοστολι,αλλα εχει τα παντα και απο αποψη φαγητου και διασκεδασης.Βεβαια,αν τελικα γυρισετε ολο το νησι και σας αρεσουν περισσοτερο οι αμμωδεις παραλιες στη δυτικη πλευρα του νησιου κι εχετε επιλεξει τη Σαμη για τη διαμονη σας,θα χρειαζεστε περιπου ενα 25λεπτο επιπλεον καθε μερα να πατε κι αλλο τοσο να γυρισετε.παντως και για τη βολτα μας,η Σαμη μας αρεσε περισσοτερο,μονο 2 βραδια βολταραμε στο Αργοστολι,εμεις ειχαμε παει 10 μερες για ξεκουραση κι ηρεμια,ομως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.810
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom