Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Ούτως ή άλλως οι περίοδοι γιορτών εξαιρούνται σύμφωνα με τους όρους χρήσης..Τι κρίμα να μην την είχα ανακαλύψει νωρίτερα..Τώρα έχουμε γύρω στους 60000 πόντους από τον Σεπτέμβριο που την βγάλαμε και ευελπιστούμε του χρόνου το καλοκαίρι να πάμε Λονδίνο με τα παιδιά...αν δεν κάνουν καμιά τρελή αύξηση μέχρι τότε...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Δεν ξέρω αν έγιναν πιο αυστηροί οι όροι χρήσης από προχθές, αλλά σε λίγες μέρες το Πάσχα πετάω με εισιτήριο εξαργύρωσης και φέτος, όπως και πέρσι και πρόπερσι. Αν υπάρχει διαθέσιμο εισιτήριο, το κλείνεις.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
" Επίσης, δεν είναι δυνατή η έκδοση Εισιτηρίων Bonus για τις παρακάτω χρονικές περιόδους (black out periods): από 1/1 έως και 8/1 εκάστου έτους, την Καθαρή Δευτέρα εκάστου έτους, την Μεγάλη Εβδομάδα του Ορθόδοξου και του Καθολικού Πάσχα εκάστου έτους, την περίοδο της πρωτομαγιάς, την περίοδο του Αγίου Πνεύματος, από 12/8 έως 18/8 εκάστου έτους, από 25/10 έως 28/10 εκάστου έτους..."
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Έκλεισα και Πάσχα και Δεκαπενταύγουστο, όπως κάθε χρόνο. Άσε τι λεει η σελίδα. Αυτή τη στιγμή εχει διαθεσιμότητα σε όλους τους προορισμούς για Δεκαπενταύγουστο.
Και ένα τηλέφωνο στην Aegean θα σου επιβεβαιώσει αυτό που έγραψα τις προάλλες.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Αφού τα διαθέτουν ,καλύτερα για μας... δε θα το γρουσουζέψουμε κιόλας..:rolleyes:
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Εκείνα τα μίλια - που μου έχει κολλήσει η βελόνα - από booking του Οκτώβρη σας πιστώθηκαν; Εμένα όχι ακόμα, αλλά δεν θέλω να τους ξαναπώ για πολλοστή φορά τίποτα γιατί φοβάμαι θα χαλάσουν οι σχέσεις μας. Είναι όπως όταν σου έχει κάνει κάτι το έτερον ήμισυ αλλά δεν θέλεις να το θίξεις για να μην γίνει σαματάς. Του στυλ "δεν έχει γίνει κάτι μωρό μου, σ'αγαπώ" - αλλά από μέσα σου θέλεις να του σπάσεις τα μούτρα.
Σε πρόσφατο ταξίδι 7-14 Μαρτίου και διαμονή σε 3 διαφορετικά ξενοδοχεία, τα μίλια απο Booking πιστώθηκαν ακριβώς 1 εβδομάδα μετά το κάθε check out...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.289
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν έχω παράπονο, γενικώς λίγες μέρες μετα το checkout τα περνάνε. Αυτά που αργούν είναι τα μίλια από τον τραπεζικό προθεσμιακό λογαριασμό, κάθε τρίμηνο και πιο αργά τα περνάνε.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Έχω την εντύπωση ότι στα προθεσμιακά τους πόντους τους βάζουν μια βδομάδα αφού λήξουν...αυτό με το booking και τα μίλια πώς λειτουργεί;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν έχω παράπονο, γενικώς λίγες μέρες μετα το checkout τα περνάνε. Αυτά που αργούν είναι τα μίλια από τον τραπεζικό προθεσμιακό λογαριασμό, κάθε τρίμηνο και πιο αργά τα περνάνε.
Αν ειχες διαβασει τον κανονισμο...θα ειχες δει οτι περνιουνται την τελευταια κυριακη του μηνα μετα το περας του 3 μηνου...σιγουρα παντως παραμενουν ωσπου να μεταφερθουν ως μιλια την τελευταια κυριακη, στους ποντους της τραπεζας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.289
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν ειχες διαβασει τον κανονισμο...θα ειχες δει οτι περνιουνται την τελευταια κυριακη του μηνα μετα το περας του 3 μηνου...σιγουρα παντως παραμενουν ωσπου να μεταφερθουν ως μιλια την τελευταια κυριακη, στους ποντους της τραπεζας.
Δεν ξέρω τι είναι οι πόντοι της τράπεζας. Ξέρω ότι τον τελευταιο μήνα μπήκαν δυο μήνες αργότερα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν ξέρω τι είναι οι πόντοι της τράπεζας. Ξέρω ότι τον τελευταιο μήνα μπήκαν δυο μήνες αργότερα...
Αν εχεις πιστωτικη γινονται ποντοι κ μετα μιλια. Σε καθε περιπτωση με το περας του 3 μηνου στελνονται στην Aegean, οπου περνιουνται την τελευταια κυριακη του μηνα. Αν ετυχε στην αλλαγη μηνα (περας 3μηνου μετα την κυριακη) πιθανως να σου φαινεται οτι καθυστερησαν αλλα δεν..αυτος ειναι ο κανονισμος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom