Ισπανία Φαγητό στη Μαδρίτη/Ισπανία

landra

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Καλησπέρα!!!

Ετοιμάζομαι για ταξίδι στη Μαδρίτη...
Θα ήθελα να μου προτείνετε μέρη με καλό φαγητό, γλυκό, ποτό...

Τι πρέπει να δοκιμάσω οπωσδήποτε?

Ευχαριστώ πολύ!
 

stergios

Member
Μηνύματα
38
Likes
92
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Καλησπέρα!!!

Ετοιμάζομαι για ταξίδι στη Μαδρίτη...
Θα ήθελα να μου προτείνετε μέρη με καλό φαγητό, γλυκό, ποτό...

Τι πρέπει να δοκιμάσω οπωσδήποτε?

Ευχαριστώ πολύ!

Χθες γύρισα από τριήμερο επαγγελματικό ταξίδι στη Μαδρίτη. Βρήκα τα παρακάτω για φαγητό με καλή ποιότητα και τιμή:

http://www.tripadvisor.com.gr/Restaurant_Review-g187514-d1023232-Reviews-Malaspina-Madrid.html- βράδυ για ταπας
http://www.serafinacocinabar.com/- φαγητό

και τα δύο είναι σε ένα στενάκι στην πλατεία sol.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
κατσαπλιας - φαγητο μαδριτης = μακρια και αγαπημενοι!!!!! με εχουν στειλει συστημενο σε γνωστο μαγαζι (μου διαφευγουν ονοματα) πανω στον κεντρικο δρομο της μαδριτης για jamon, εκ των προτερων δεν γνωριζω περι τινος προκειται (και ενω ειναι χοιρινο παστο,μαλλον, εγω μολις το βλεπω στο τσιγγελι το παιρναω για τραγοποδαρο......το πληρωνω χρυσο (ηταν το iberico η κατι τετοιο) το οποιο μετα απο συνενοηση στην νοηματικη (αλλα κανενας δεν μιλαει εγγλεζικα) μου το φτιαχνει στυλ σαντουιτς παρεα με τυρι.μια δαγκωνια γευθηκα και λογο ιδεας και μονο το σουταρα στον απεναντι καδο.....οποτε κατσαπλιας μαμ στην μαδριτη μονο στα παραδοσιακα ισπανικα kfc ...macdonalds....περα απο την πλακα μην δεν φας τσουρος με σοκαλατιτσα!!!!και tip οπου δεις μαγαζι με τιγκα απο σκουπουδι στο πατωμα ορμα μεσα....ειναι καλο....ετσι το εχουν αυτοι....παραξενοι ανθρωποι!!! υπαρχει και μια στεγασμενη αγορα στο κεντρο μονο με μαγαζακια για φαγητο....αλλος ψηνει κρεας (μπροστα σου) απ αλλου αγοραζεις τυρι αλλος το κρασι αλλου η παεγια και .......υπαρχει μαγαζι που παιρνεις τηγανιτα ψιλα ψαρακια σε χωνι.....εμπειρια......
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
Θα βρισκομαι Μαδριτη παραμονη πρωτοχρονιας, καποιο καλο και σχετικα οικονομικο εστιατοριο για ρεβεγιον στο κεντρο της πολης εχει να προτεινει καποιος? Η μονο στην Ελλαδα τα κανουμε αυτα και εκει 11 ωρα θα ειναι ολες οι κουζινες κλειστες??
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
παιδια προκειται να παω μαδριτη τελος του μηνα και θελω βοηθεια για το φαγητο..καπου διαβασα οτι υπαρχουν μαγαζια που εχουν μπουφε και παιρνεις ενα ορεκτικο ενα κυριως και γλυκο, ξερει κανενας να μου πει ποια ειναι..νομιζω βγαινει γυρω στα 10 ευρω το ατομο. επισης καποιο καλο εστιατοριο για κρεατικα και για θαλασσινα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom